id: bcs5hm

#zadbajomental- pomóż nam zorganizować IV Kongres Zdrowia Psychicznego i zmienić przyszłość polskiej psychiatrii!

#zadbajomental- pomóż nam zorganizować IV Kongres Zdrowia Psychicznego i zmienić przyszłość polskiej psychiatrii!

Our users created 1 166 723 fundraisers and raised 1 213 536 900 zł

What will you fundraise for today?

Description

Na co zbieramy?

 

Na zdrowie psychiczne! 🧠 #zadbajomental

Na to by opieka psychiatryczna w Polsce była łatwo dostępna, bezpłatna, świadczona na godnym poziomie i w lokalnym środowisku. Na to by osoba w kryzysie otrzymała szerokie wsparcie, nie tylko psychiatry, psychologa, asystenta zdrowienia, ale również społeczne. Na to by dzieci i młodzież otrzymywały bez zbędnych kolejek wsparcie psychologiczne, w godnych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach. Na to by zajęcia z profilaktyki zdrowia psychicznego były dostępne już w szkołach podstawowych,

W tym celu organizujemy kolejny Kongres Zdrowia Psychicznego, który pomoże nam wprowadzić kolejne zmiany do polskiej psychiatrii. Zależy nam także na pokazaniu, że Ci, którym zdrowie psychiczne nie jest obojętne, którzy chcą wspierać osoby w kryzysie lub same takiego wsparcia potrzebują, mają ogromną siłę. Dlatego prosimy Was o wsparcie w jego organizacji.

Pierwszy Kongres Zdrowia Psychicznego, który odbył się w 2017 r. przyczynił się do uruchomienia reformy Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, w ramach której w systemie pilotażowym powstało do tej pory 111 centrów zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz 316 ośrodków I poziomu wsparcia dla dzieci i młodzieży (m.in: Poradni Pedagogiczno-Psychologicznych). Teraz musimy zadbać o to, by pilotaż się zakończył, a działania te stały się systemowe, aby ośrodków wsparcia powstawało coraz więcej, a założenia reformy nie zostały zaprzepaszczone.


Jesteś nauczycielem? psychologiem? lekarzem? pracodawcą? pracownikiem działu HR, ESG, CSR? osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego? rodziną, bliskim, czy przyjacielem takie osoby? urzędnikiem? samorządowcem? a może interesuje Cię temat profilaktyki zdrowia psychicznego i tego co dzieje się w polskiej psychiatrii? Kongres to miejsce właśnie dla Ciebie. Zarejestruj się:https://bit.ly/43PVQAo oraz wesprzyj nas.!

Jak wskazują badania, co czwarty z nas doświadcza lub doświadczy w mniejszym lub większym stopniu kryzysu psychicznego.


Kongres jest inicjatywą społeczną, oddolną. obywatelską. Nie jest wydarzeniem komercyjnym.

Wszystkie osoby zaangażowane w to wydarzenie działają na zasadzie wolontariatu.

Pokażmy, że możemy! 💪


🌸

Jakie są nasze postulaty, czyli na jaką zmianę chcemy wpłynąć?


Zależy nam, żeby…

🟡 psychiatra był dostępny dla każdego, 

🟡 czas oczekiwania na terapię był krótszy niż 6 miesięcy (bo czasem to zwyczajnie już za późno),

🟡 psycholog był w każdej szkole, 

🟡 Asystenci Zdrowienia mogli dalej pomagać, tworząc grupy wsparcia i spotkania indywidualne, aby ludzie w kryzysie psychicznym zwyczajnie nie czuli się sami i samotni, 

🟡 psychiatria była dziedziną usankcjonowaną prawnie, abyśmy wreszcie doczekali się odpowiedniej ustawy i reformy, tak by osoby chorujące psychicznie i borykające się z kryzysami czuły się bezpiecznie pod kątem zadbania o swój mental.


❗️Spotkajmy się, by wspólnie z ekspertami oraz osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego, je wypracować, omówić i zaplanować ich bieg! ❗️


IV Kongres Zdrowia Psychicznego planujemy przeprowadzić 10 - 11 czerwca


Kongres jest spotkaniem osób, dla których zdrowie psychiczne ma znaczenie, a zmiana w postrzeganiu osób borykających się z problemami zdrowia psychicznego to konieczność! Bierzemy na siebie wyzwanie organizacji wydarzenia, które ma szansę to zmienić, natomiast pod kątem finansowym potrzebujemy Waszego wsparcia! 


Opłata rejestracyjna (organizacyjna) pokrywa TYLKO część środków, resztę musimy zebrać sami i dlatego prosimy Was o wsparcie. 


🌸

Dlaczego organizujemy Kongres?


Gromadzimy się jako grupa osób, dla których zdrowie psychiczne ma znaczenie, dla których zmiana w postrzeganiu osób borykającym się z problemami zdrowia psychicznego to konieczność. Jesteśmy w stanie podjąć wyzwanie organizacji takiego wydarzenia, które coś realnie zmieni w postrzeganiu przyszłości psychiatrii w Polsce, natomiast nie jesteśmy w stanie w pełni udźwignąć  jej finansowo. Opłata rejestracyjna pokryje część kosztów, ale potrzebujemy znacznie większych środków. Wyliczyliśmy kwotę jakiej nam brakuje i jest to 50 tysięcy złotych. Czasu jest mało, ale wierzymy że nam się uda! W końcu doświadczenie kryzysu psychicznego czy zaburzeń psychicznych dotyczą każdego - niezależnie od wieku, statusu materialnego i płci! 


🌸

Dlaczego potrzebujemy 50 tysięcy zł.? 


Mimo, że korzystamy z uprzejmości miasta, które udostępniło nam sale do organizacji Kongresu nieodpłatnie, są jeszcze inne koszty, które musimy ponieść, a które nie są takie oczywiste. Są to między innymi: 

⚫️ elementy wyposażenia sali głównej i pobocznych, gdzie będą organizowane pozostałe debaty, 

⚫️ obsługa techniczna wydarzenia: nagłośnienie, realizacja nagrania oraz transmisji online, rejestracja uczestników

⚫️ edukacyjne spotkania około kongresowe, które pomagają nam szerzyć informację na temat Kongresu i jego założeń,

⚫️ promocja wydarzenia w social mediach,

⚫️ stworzenie i wydruki materiałów reklamowych,

⚫️ przerwy kawowe i poczęstunek,

⚫️ organizacja Marszu Żółtej Wstążki.


Tych kosztów zazwyczaj nie widać, ale bez nich nie damy rady spotkać się i przedyskutować przyszłość polskiej psychiatrii! 

Oczywiście równolegle poszukujemy wsparcia finansowego - partnerskiego. Natomiast nadal świadomość wsparcia tematu zdrowia psychicznego jest niewielka. W związku z tym zakładamy tę zrzutkę, wierząc że społeczna potrzeba regulacji tego tematu jest większa! Jeśli znasz organizacje, które chciałyby dodatkowo dołączyć się do naszej inicjatywy jako partner to dajcie nam znać na maila: [email protected]


ORBQrAt69MiQ9ujU.jpg

🌸

Trochę historii, czyli jak to się zaczęło?


Cała idea ruchu społecznego jakim jest Kongres Zdrowia Psychicznego zrodziła się już w 2017 roku… 


“Zdrowie psychiczne jest fundamentalnym dobrem osobistym człowieka, którego ochrona należy do obowiązków państwa, o tym, że przemyślana troska o zdrowie psychiczne buduje kapitał osób, rodzin i społeczeństwa, że przyjazny, sprawny system pomocy i wsparcia w kryzysach zdrowia psychicznego przeciwdziała tragediom indywidualnym i rodzinnym oraz wielkim stratom społecznym” – czytamy w opisie pierwszego Kongresu Zdrowia Psychicznego.. 


Od tego czasu mieliśmy okazję już spotkać się w tej sprawie 3 razy, w tym roku spotykamy się po raz 4. W ramach Kongresu Zdrowia Psychicznego spotykają się zarówno specjaliści - psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci, pielęgniarki środowiskowe, Asystenci Zdrowienia, a także osoby działające w fundacjach, stowarzyszeniach, innych organizacjach pożytku publicznego, pracownicy pomocy społecznej, ale i przedstawiciele nauki, kultury i polityki, sojusznicy i przyjaciele ożywieni ideą przełamywania uprzedzeń wobec osób w kryzysach psychicznych.


Inicjatorami Kongresu Zdrowia Psychicznego byli prof. Jacek Wciórka, prof. Andrzej Cechnicki i dr Marek Balicki. I do dzisiaj łączą siły by budować przyszłość polskiej psychiatrii. 


👉 W tym roku spotkajmy się wspólnie na Kongresie Zdrowia Psychicznego 10 - 11 czerwca i wraz z ekspertami wypracujmy rozwiązania, które pomogą nam zrealizować naszą wizję. 👈

 

Przyjdź, posłuchaj, zabierz głos! Zarejestruj się przez link poniżej: https://bit.ly/43PVQAo


#zadbajomental #KongresZdrowiaPsychicznego #zdrowiementalne #zdrowiepsychiczne #mental #psyche

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 32

MI
Michał
10 zł
MJ
Michał Juraś
5 zł
KK
Kamil
20 zł
EB
Emilia Bartkowska-Młynek
50 zł
ŁM
Łukasz Mistarz
20 zł
AW
Ola
20 zł
PS
Piotr Stoń
200 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
hidden
AP
Agnieszka
20 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!