id: w6p3r6

ZENO - film dokumentalny

ZENO - film dokumentalny

Our users created 1 152 326 fundraisers and raised 1 197 653 554 zł

What will you fundraise for today?

Description

Przygotowujemy kinowy film dokumentalny, który opowie historię traumy, upadku i mozolnego odbudowywania życia Zeno Howiackiego. Który ma nieść nadzieję, że z największej nawet ciemności można znaleźć wyjście ku światłu. 


Po kieliszek sięga ponad 80 procent dorosłych Polaków. Co piąty Polak funkcjonuje w otoczeniu ludzi uzależnionych albo osób, które piją nadmiernie i szkodliwie. Alkohol niszczy życie osobom uzależnionym i ich rodzinom. Ludzie, którzy wychowali się w domach, dotkniętych uzależnieniem, mają traumy i liczne problemy w dorosłym życiu. Bardzo często ucieczką od tych problemów jest alkohol.


Zeno Howiacki przeszedł tę drogę:


„Kiedy opowiadam o katującym mnie ojcu, o moim strachu, przerażeniu w ciemnej piwnicy, nic nie mogę już zmienić. Ale kiedy się tam cofnę, opowiem o tym, wezmę Zenusia w objęcia – znajdę poczucie sprawczości, odzyskam moc. 


Kiedy rozpoczynałem terapię, nie było mnie-chłopca, Zenusia. Byłem sam dla siebie niewidzialny. Zenuś stał za grubą kotarą. Wiedziałem, że muszę zrobić coś, żeby go stamtąd wywlec, ale nie wiedziałem, ile czasu mi to zabierze. Stawka była wysoka. Moje życie. 


Z czasem zaczął zza tej kotary wyglądać, najpierw lękliwie, potem coraz odważniej, aż wreszcie wyszedł. Niektórzy w życiu poświęcają się wielkim wyzwaniom – opływają dookoła świat na żaglówce, wchodzą na kolejne tysięczniki, przeszczepiają organy ludzkie, lecą w kosmos, zostają prezydentami wielkich mocarstw, a ja uznałem, że moim zwycięstwem będzie bez lęku patrzeć w przeszłość i nie wziąć już nigdy do ust kropli alkoholu”.


Zdjęcia do filmu rozpoczynamy 21 kwietnia, premiera jeszcze w tym roku. BARDZO LICZYMY NA TWOJĄ POMOC!


Film będzie miał długość ok. 60 minut i będzie pokazywany w kinach oraz na licznych pokazach specjalnych w całej Polsce.

Reżyserem jest Kamil Witkowski, którego dwa filmy dokumentalne (“Heda” i “Wszyscy wszystko zjedli”) były wyświetlane w kinach i na festiwalach (m.in. na XX i XXI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych WatchDocs).


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 18

EK
Emilia
850 zł
LR
Lew Rywin
500 zł
GS
Małgorzata
100 zł
BK
Bernard Kranc
100 zł
PO
Piotr Otfinowski
200 zł
MP
Mateusz Paw
100 zł
HE
Hanna Onisk Kudelska
1 000 zł
LN
Sara
100 zł
OL
Krystyna Liczbańska
100 zł
MD
Drożdż Marek
500 zł
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!