id: zx28xw

Wesprzyj powstanie książki "Zimny wiatr" - pierwszej powieści o stanie wojennym w Krakowie

Wesprzyj powstanie książki "Zimny wiatr" - pierwszej powieści o stanie wojennym w Krakowie

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 169 860 fundraisers and raised 1 218 912 891 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Jeśli ktoś z Państwa chciałby posłuchać fragmentów "Zimnego wiatru", które sama czytam, a które są umieszczone w sieci co tydzień we wtorek w ramach wirtualnych "spotkań" Krakowskiego Klubu Wtorkowego, to tutaj wklejam linki. Można słuchać ze strony klubu: www.krakowskiklubwtorkowy.pl - u góry strony sa kolejne videa - Fragment 1 i Fragment 2 itd., albo bezpośrednio z Youtube: https://www.youtube.com/user/Ada669933

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Co mi się już udało

W grudniu 2015 roku ukazała się napisana przeze mnie i moją koleżankę Berenikę Rewicką książka "Kobiety małopolskiej Solidarności". Składa się ona z 14 obszernych wywiadów z działaczkami solidarnościowego podziemia lat 80-tych i być może niedługo będzie miała drugie, uzupełnione wydanie, bo jej nakład jest już wyczerpany, a cały czas ktoś nas o nią pyta.

r615c884dbe23ea2.jpegPowieść „Zimny wiatr”

Od kilku miesięcy, już samodzielnie, przygotowuję kolejną publikację - powieść z okresu "karnawału Solidarności" i początku stanu wojennego, której dałam tytuł "Zimny wiatr". Tytuł ten symbolizuje zarówno tamtą mroźną tragiczną noc z 12 na 13 grudnia, jak i zimny "wiatr" komunizmu i stanu wojennego, ale także wiatr zmian, które miały nadejść za kilka lat.

O napisaniu tej powieści myślałam już od dawna, ale dopiero teraz pomysł zaczął przeobrażać się w obrazy, słowa i zdania. Mam już kilkadziesiąt gotowych stron i prawie 300 stron szkiców, jednak przede mną jeszcze mnóstwo pracy. Wprawdzie „Zimny wiatr” to powieść i główni jej bohaterowie będą postaciami literackimi, ale fikcja miesza się w niej z rzeczywistymi wydarzeniami z tamtych lat. Nie zabraknie romansów, zdrad i zagadek, konfidentów i ubeków, no i oczywiście knucia i konspirowania. W tle będzie Kraków lat 80-tych za swoimi knajpkami i melinami, Uniwersytet Jagielloński z podziemnym NZS-em, Miasteczko Studenckie i najgłośniejsze akcje tam organizowane, więc czeka mnie jeszcze wiele miesięcy grzebania w bibliotekach i w archiwach, czytania gazet (tych podziemnych i tych oficjalnych) z epoki, sprawdzania wielu szczegółów faktograficznych i topograficznych.

mb395d66b42c8099.jpeg 

 

Zostań wirtualnym sponsorem powieści

Jeśli chciałbyś mieć swój wkład w powstanie i wydanie pierwszej powieści o stanie wojennym, której akcja rozgrywa się w Krakowie, to każda złotówka ma znaczenie, będzie mile widziana i przyjęta z prawdziwą wdzięcznością. Zostań wirtualnym sponsorem powieści!!!!


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 2

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Książka z dedykacją
Każdy "wirtualny sponsor" powieści, który wpłaci 50 lub więcej złotych otrzyma książkę z dedykacją - po jej wydaniu
50 zł

Sold: 8

Ended
Others
Wpis na listę darczyńców
Każdy "wirtualny sponsor", który wpłaci 100 złotych (lub więcej :-) ) zostanie umieszczony na znajdującej się w każdym egzemplarzu książki liście darc...
100 zł

Sold: 3

Ended

Donations 21

AD
Andrzej Długosz
200 zł
 
User unregistered
200 zł
MS
Marek Skawiński
200 zł
AM
Agnieszka Malec
TS
Tomasz Stępniowski
150 zł
EK
Elżbieta Klich
100 zł
BR
Berenika Rewicka
50 zł
MC
Małgorzata Ciemięga
50 zł
AK
Adam Kalita
50 zł
WP
Wojciech Podgórzak
50 zł
See more

Comments 10

 
2500 characters