FUNDACJA "PANDA"
FUNDACJA "PANDA"
Otrzymuj wsparcie. Regularnie.
Opis zrzutki
Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego „PANDA” cały dochód przeznacza na poprawę warunków bytowych zwierząt w warszawskim ZOO, organizację zajęć terapeutyczno-edukacyjnych, edukację ekologiczną oraz pomoc zagrożonym wyginięciem zwierzętom na świecie.
Co roku, dzięki środkom pochodzącym z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z pamiątkami oraz restauracji TEMBO, możemy uatrakcyjniać nasz Ogród, poprawiając warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt. Staramy się, żeby Ogród był miejscem niezwykłym, gdzie chętnie spędza się czas, zdobywając jednocześnie wiedzę ekologiczną.
FUNDACJA "PANDA" LICZY NA TWOJĄ POMOC!
Każda złotówka się liczy! A już od 100 zł miesięcznie możesz zostać członkiem Klubu Miłośników Warszawskiego ZOO. Dla Klubowiczów organizowane są ekskluzywne spotkania, by pogłębić wiedzę o zwierzętach, poznać ZOO „od kuchni”, dowiedzieć się, na czym polega praca opiekunów zwierząt oraz racjonalne metody hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem. Wejdź na naszą stronę i sprawdź przywileje członkowskie: https://panda.zoo.waw.pl/klub/. Chcesz nas wspomóc jednorazowo? Wejdź na nasz profil i zapoznaj się z naszymi akcjami! Wpłaty możesz również dokonać bezpośrednio na konto Pekao S.A. 54 1240 6074 1111 0011 0128 7026 lub odwiedzić nas w "Chacie pod strzechą" w Zoo.
BUDUJEMY, REWITALIZUJEMY I ROZWIJAMY NASZ OGRÓD
Chlubą Fundacji są liczne nowoczesne budynki dla naszych podopiecznych, takie jak domek dla lemurów, domek dla gibbońców, sypialnia dla nosorożców, nowe wnętrze żyrafiarni, słoniarni i wiele, wiele innych. Wielkim osiągnięciem Fundacji jest rewitalizacja Willi Żabińskich - turyści z całego świata mogą poznać tajemnice wojenne naszego zoo i usłyszeć o jego charyzmatycznym dyrektorze - dr. Janie Żabińskim.
WYPOSAŻAMY ZOO W SPECJALISTYCZNY SPRZĘT
Praca opiekuna zwierząt egzotycznych zdecydowanie nie jest prosta. By ułatwić im codzienne zadania i zmaksymalizować czas poświęcany na zajęcia behawiorystyczne, Fundacja stara się zapewnić najwyższej jakości sprzęt, taki jak ciągniki, ładowarki, melexy i wiele innych.
PROFESJONALNE „ZABAWKI” DLA ZWIERZĄT
Zwierzęta w naturze w zasadzie się nie nudzą. Większość czasu spędzają na żerowaniu, szukaniu pożywienia lub przemierzaniu ogromnych odległości, by spotkać samicę bądź samca swojego gatunku. W ogrodach zoologicznych jest inaczej - jedzenie podane :) I w dodatku smaczne oraz zdrowe, bo o odpowiednio zbilansowaną dietę i o regularne pory karmienia dbają troskliwi opiekunowie zwierząt.
Aby skutecznie zachęcić do aktywności fizycznej i treningu umysłowego, konstruowane są zabawki przez wyspecjalizowane firmy. Takie przedmioty są zazwyczaj drogie, bo muszą posiadać stosowne certyfikaty.
WSPIERAMY PROGRAMY IN SITU
Kolejnym ważnym elementem naszej działalności jest ratowanie gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem w ich naturalnym środowisku. Wspieramy wiele programów, które możesz i Ty wspomóc! Wejdź na nasz profil na zrzutka.pl i zapoznaj się ze szczegółami.
Kiśćce żółtosterne na Jawie
Fundacja wybudowała i wyposażyła stację naukowo-badawczą w Batu Secret Zoo na Jawie, w której prowadzi hodowlę m.in. kiśców żółtosternych. Kisiec zółtosterny to endemiczny gatunek bażanta z Sumatry, którego sytuacja w środowisku naturalnym ulega poważnym zachwianiom. Według IUCN ten gatunek ma status zagrożonego wyginięciem (VU). Dlatego istnieje pilna potrzeba utworzenia stabilnych grup hodowlanych tych ptaków w ogrodach zoologicznych, jako zaplecza genetycznego naturalnej populacji.
Wspieramy ochronę goryli w Afryce
W Afryce odnotowano alarmujący wzrost liczby kłusowników polujących na goryle. Dla wschodnich goryli nizinnych (Gorilla beringei graueri) kotlina Konga była bezpiecznym i komfortowym domem. Ssaki te, których niemal połowa dnia skupiona jest wokół jedzenia (głównie roślin), a druga na odpoczynku i zacieśnianiu relacji rodzinnych, nie posiadają naturalnych wrogów. Ten jednak przyszedł z zewnątrz i okazał się, znowu, mieć ludzką twarz. Goryle Grauera to największe ssaki naczelne na świecie, które mogą wyginąć w ciągu 10 lat. Na początku lat 90’ ich liczebność szacowano nawet na 17 tysięcy. W wyniku sytuacji na wschodniej granicy Demokratycznej Republiki Konga – naturalnego habitatu Goryli Grauera – liczba ta do dzisiaj spadła o niemal 80%.
Więcej: https://zrzutka.pl/razemdlagoryli
Wspieramy ochronę gibbońców górskich w Parku Narodowego Kon Ka Kinh Wietnamie.
Gibbońce (Nomascus sp.) – należą do naczelnych zagrożonych wyginięciem, wpisanych do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i objętych konwencją CITES. W Narodowym Parku Kon Ka Kinh (KKK) w centralnym Wietnamie trwa projekt ochrony tych zwierząt, rozpoczęty w czerwcu 2016 r. pod kierownictwem bardzo doświadczonego lokalnego kierownika projektu. Jest to kontynuacja podobnego projektu prowadzonego na rzecz gibbońców żółtolicych (Nomascus gabriellae) w rezerwacie Nam Nung w południowym Wietnamie.
Wspieramy ochronę dzioborożców północnych Indiach
Dzioborożce zagrożone są wyginięciem, dość rzadko się rozmnażają, naturalnie są rozprzestrzenione w dużych odległościach od siebie. Są monogamiczne, mają długi sezon lęgowy (od marca do sierpnia), który wymaga intensywnej opieki rodzicielskiej. Gniazdują w dużych drzewach z miękkim drewnem z istniejącymi już zagłębieniami. W okresie lęgowym pary dzioborożców znajdują odpowiednią dziuplę. Zamurowują błotem i odchodami wejście do dziupli, ale przed końcem budowy samica wchodzi do dziupli, i wtedy samiec kończy budowę, zostawiając niewielki otwór, przez który karmi rodzinę. Ta biologia dzioborożców sprawia, że są niezwykle podatne na polowania, a wylesianie powodują utratę siedlisk, co oznacza spadek populacji i zanik miejsc gniazdowania.
Wspieramy ochronę płazów tropikalnych
Celem wsparcia jest utrzymanie poza środowiskiem naturalnym wybranych gatunków płazów (które w naturze by wyginęły), po to aby można je było z powrotem wypuścić do naturalnego środowiska, jeśli minie zagrożenie i pozostaną odpowiednie dla płazów miejsca do ponownego zasiedlenia. Współpraca z ICUN SSC Amphibian Specialist Group (ASG) i Amphibian Ark (AArk), czyli Płazia Arka.
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE
Poprzez edukację w niecodziennej atmosferze, szerzymy wiedzę i świadomość o gatunkach zwierząt zagrożonych wyginięciem i zagrożeniach czyhających na nie w ich środowisku naturalnym.
ZOOuniwerek
Cykl wykładów i warsztatów dla młodzieży w wieku 12-15 lat – współpraca z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej SGGW oraz Instytutem Zoologii PAN.
Pólkolonie dla dzieci
„CAŁY ŚWIAT W PIGUŁCE” – czyli w pięć dni dookoła świata
Półkolonie w ZOO to czas na utrwalanie prawidłowych relacji społecznych, kształtowanie postaw proekologiczych, naukę szacunku do zwierząt i otaczającej przyrody. Przygotowane przez nas zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu mają pozytywny wpływ na rozwój psychomotoryczny dzieci. Każdy dzień to nowy kontynent, nowe spotkania, duża dawka wiedzy, niezapomniane emocje i wspaniała zabawa. Dzieci poznają imiona zwierząt, ich historie i zwyczaje, znajdują odpowiedzi na pytania: Czy zebra jest biała w czarne paski, czy czarna w białe paski? Ile czasu pod wodą wytrzymuje hipopotam? Dlaczego flamingi są różowe? Czy leniwce są leniwe? Z Ricky Lyonem uczą się grać na bębnach i śpiewać afrykańskie piosenki, a aktorzy Teatru Lalka zabierają je do magicznego świata bajek.
ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNO-EDUKACYJNE
Kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływa na dzieci. Wspomaga ich rozwój psychoruchowy, wzmacnia poczucie własnej wartości i samoocenę oraz motywuje do samodoskonalenia. Dodatkowo, dziecko opiekując się wybranym zwierzęciem poznaje, czym jest empatia, oraz uczy się odpowiedzialności. Dlatego można powiedzieć, że zooterapia usprawnia procesy wychowania i mądrej socjalizacji. Prowadzimy nieodpłatne zajęcia dla podopiecznych:
· Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM wraz z Fundacją Ronalda McDonalda
· Fundacji „Pomoc Autyzm”
· Przedszkola „Zaczarowane ziarenko” dla dzieci przewlekle chorych
· Fundacji „Dziecięca Fantazja”
· Fundacji „Spełniamy Marzenia”
· Fundacji „Uskrzydlamy”
· Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii
AKCJE CHATYTATYWNE
DREAMNIGHT „Wieczór Marzeń”
Akcja ma charakter międzynarodowy i odbywa się na terenie ogrodów zoologicznych w wielu krajach. W tym szczególnym dniu do ZOO przybywają wyjątkowi goście - nieuleczalnie i przewlekle chore oraz niepełnosprawne dzieci – aby wspólnie uczcić Dzień Dziecka. Z każdym rokiem impreza cieszy się coraz większą popularnością, a młodych gości z najodleglejszych zakątków Polski wciąż przybywa!
„ZOObacz słonia jeszcze bliżej”
Wraz z Zespołem Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM i Fundacją Ronalda McDonalda realizujemy projekt „ZOObacz słonia jeszcze bliżej”, pokazującego małym pacjentom i ich rodzinom, że z chorobą onkologiczną można wygrać.
JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO
Wszystkie darowizny przekazane na nasze cele statutowe możesz odliczyć od podatku PIT. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: https://panda.zoo.waw.pl/pit-i-1,5.html . Pieniądze zebrane z przekazań 1,5% podatku w całości przeznaczymy na programy in-situ, celem ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem w ich naturalnym środowisku.
RAZEM MOŻEMY RATOWAĆ ŚWIAT!
Fundacja „PANDA”
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Oferty/licytacje 1
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
100 zł
Kupione 5
Najwspanialsza zebra na tym świecie jest tylko jedna - Ola Rebza!