id: gwz5nb

Debiutancka płyta Agaty Gałach

Debiutancka płyta Agaty Gałach

Nasi użytkownicy założyli 1 167 708 zrzutek i zebrali 1 215 448 878 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Bardzo dziękuję za wszystko wpłaty, jesteście niesamowici! Już niedługo, zaraz po premierze, będę wysyłać płyty i umawiać się na realizację nagród :-)

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć,


Nazywam się Agata Duś, ale w artystycznym świecie występuję jako Agata Gałach. Jestem wokalistką i aktorką. Pochodzę z Sandomierza, małego miasteczka słynącego z Gór Pieprzowych i unikatowego naturalnego rosarium z dzikich róż. Tam zaczęłam śpiewać i włożyłam w to całe swoje serce.

nf58d482d45e82be.jpeg

Od najmłodszych lat związana byłam z Sandomierskim Studiem Piosenki i szeroko rozumianym nurtem piosenki artystycznej. Potem była Gdynia, w której ukończyłam Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej, a następnie Warszawa, w której rozśpiewałam się na dobre i na przedmieściach której osiadłam. 


Do dziś pozostał mi sentyment do Sandomierza, miasta z tysiącletnią historią, różami i dobrymi artystami, którzy ukształtowali moją wrażliwość. 

Z szacunku do artystów, których spotkałam na swojej drodze, jak również z wielkiej miłości do muzyki, powstaje moja debiutancka płyta "Katapulty", której premiera jest zaplanowana na 11 września 2020 r. w Centrum Kultury w Łomiankach. Moje dziecięce marzenie zaczyna się spełniać!


Jak to się zaczęło?


Płytę chciałam wydać już dawno, ale, niestety, napotkałam wciąż nowe problemy. Ponadto mój czas w ciągu każdego dnia skurczył się niemiłosiernie, kiedy zostałam mamą :). Z pomocą przyszli mi wtedy Jacek Wasilewski i Karolina Sienkiewicz, który stworzyli “Katapulty”, mój pierwszy singiel i zarazem iskrę zapalną do spełniania moich marzeń. Dzięki nim znów zaczęłam wierzyć, że mogę wydać swój własny solowy album.Mój zespół


Zespół uformował się w nietypowy sposób. Zaczęło się od muzyki i wspólnego rozwiązywania problemów. Potem powstały do tego teksty i wokale. W ten sposób nagrwaliśmy demówki i na początku nikt nie wiedział, co z tym materiałem dalej się wydarzy. Na początku byli tylko muzycy sesyjni, ale kiedy materiał zaczął się podobać, powoli krystalizował się nasz ostateczny skład:


Agata Gałach - wokal

Karolina Sienkiewicz - skrzypce, kompozycje

Jacek Wasilewski - teksty 

Przemek Kuczyński - perkusja

Krzysztof Kubiński - bas 

Łukasz Bizoń - gitara

Cezary Mogielnicki - piano

Kwartet smyczkowy AMOKNasza muzyka


Muzyka, którą razem wykonujemy, to pogranicze pop, klasyki jazzu i poezji śpiewanej.

Te różne gatunki oddają wiele cech współczesnej kobiety, bo są to właśnie piosenki o nich. Teksty mówią o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie katapulty w życiu, ale i schowania się w bezpiecznych ramionach. Bohaterką każdej z nich jest inna kobieta - matka, kochanka, przyjaciółka, wagabunda.Powrót do korzeni


Ta płyta to także małe podsumowanie mojej wieloletniej pracy scenicznej. Nie ma na niej wielu utworów, które śpiewałam, wszystkie by się nie zmieściły :), ale jest parę piosenek związanych z Sandomierzem i sandomierskimi twórcami: Markiem Sochackim, Robertem Wiórkiewiczem, Jerzym Dziedziczakiem, którzy ukształtowali moją sceniczną wrażliwość.


r53f920330237579.jpeg

Dzięki tej płycie będę mogła zamknąć pewien artystyczny etap mojego życia, grać więcej koncertów i zacząć tworzyć coś nowego. To dla mnie naprawdę ważne i pozostaje jednym z największych marzeń.


Na co chcę przeznaczyć zebrane pieniądze?


Do tej pory wszystko finansowałam sama, z pomocą rodziny i przyjaciół. Nagrałam 12 piosenek, opłaciłam mixy i mastery. W lutym 2020 roku otrzymałam dotację z funduszu promocyjnego Związku Artystów Wykonawców STOART. Do osiągnięcia mojego wymarzonego celu brakuje mi jednak 3 tyś. zł, na wytłoczenie płyt, grafikę i wydruk opakowań.


Jeżeli zbiórka przekroczy tę kwotę, to oprócz tego, że będę mega szczęściarą, zainwestuję w promocję oraz teledysk.


Proszę, dołóż się do wydania mojej debiutanckiej płyty! Wpłać symboliczną kwotę na konto lub wybierz jedną z nagród. Będę Ci bardzo wdzięczna. Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail, abym wiedziała, gdzie się zgłosić po adres do wysyłki oraz z całego serca Ci podziękować :) 


"Moje marzenia puste są bez Ciebie…" 


Dziękuję!


Agata Gałach


Moja strona: http://agatagalach.com/

Funpage: https://www.facebook.com/agatagalachpl/Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 14

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne

Wpłaty 27

JD
Joanna Dominowska
GH
Grzegorz Hajduk
110 zł
KK
Katarzyna Kołodziejczyk
110 zł
DS
Dominik Stuldych
110 zł
KF
Karolina Florin
100 zł
LK
Łukasz Kapica
100 zł
JP
Joanna Pospieszna
100 zł
WM
Wojciech Milewski
70 zł
SK
Sebastian Lewowicki
70 zł
EM
Ewelina Miklas
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków