id: hjw9h3

Pomoc dla Rafała Kozłowskiego (Ucho) po udarze niedokrwiennym mózgu.

Pomoc dla Rafała Kozłowskiego (Ucho) po udarze niedokrwiennym mózgu.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
60 600 zł z 70 000 zł
86%
163 dni do końca
419 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4


 • 19:46Wysłałaś Dzisiaj o 19:46

  DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM

  Nie odzywaliśmy się już dawno, ponieważ wiele spraw związanych z Rafała zdrowiem stanęło w miejscu. Ze względu na sytuację w sanockim szpitalu nie udało nam się zlikwidować przepukliny udowej ,która bardzo Uchowi przeszkadza. Wszystko wskazuje jednak na to ,że Rafciu już w grudniu będzie miał wykonany ten zabieg w innym szpitalu. Problem z sercem też musi poczekać do wakacji, ponieważ po kilkudniowej konsultacji kardiologicznej okazało się ,że Rafał nie zakwalifikował się na operację/pomimo tego, że może dojść do kolejnego udaru/.Na razie postanowiliśmy poczekać jeszcze te kilka miesięcy uważając na siebie z nadzieją ,że uda nam się w późniejszym czasie wykonać tą operację na NFZ. Jeśli do tego nie dojdzie, to spróbujemy zorganizować ją i opłacić z zebranych środków.

  Bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim ,którzy zdecydowali się oddać swój 1 % podatku na leczenie Rafała. Pieniążki cały czas wpływają do fundacji SŁONECZKO na subkonto Rafała ,dzięki temu mamy środki na zakup leków. Jeśli ktoś z Państwa miałby w planie wspomóc finansowo Rafała, fundacja SŁONECZKO przyjmuje darowiznę ,którą można wpłacić bezpośrednio na RAFAŁA i odliczyć od podatku.

  Wpłaty można dokonać na konto Fundacja Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, 77-400 Złotów, Stawnica 33. Numer konta bankowego: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. I ważne żeby w tytule płatności podać: 1491/K Rafał Kozłowski - Darowizna

  https://www.fundacja-sloneczko.pl/

  Dziękujemy również naszym “zrzutkowym ”pomocnikom i nieustająco wypełniającej się puszce w SKLEPIE JUSTYNA. To dla nas MEGA MEGA wsparcie .Dzięki temu Ucho może wyjść z niepełnosprawności i chorób ,wracając do normalnego życia.

  Nasza walka w tej chwili nie jest już dramatyczną walką o życie, mamy za sobą wózek, leżenie i niedowłady kończyn. To wielka zasługa przede wszystkim Rafała, bo gdyby nie jego upór i chęć życia ,niewiele moglibyśmy wszyscy zrobić. Od lutego 2020 r. poznaliśmy mnóstwo ludzi ,którzy walczą .Walczą ludzie smutni, zrezygnowani,żyjący w stagnacji, ludzie pogodzeni z losem, ludzie radośni i optymistyczni, ludzie pełni nadziei i mimo wszystko szczęśliwi w swoich chorobach.

  Nasza walka jeszcze się nie skończyła. Wypracowaliśmy swój domowy komunikator, ale marzeniem stale jest to, aby Rafał mógł funkcjonować samodzielnie. Świat stoi przed nim otworem, świat z covid i chorobą nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że porozmawiamy jeszcze nie tylko o problemach, ale o muzyce ,modzie ,filmach i marzeniach.

  Marzeniem naszym jest MÓWIĆ i do tego cały czas dążymy .Czas nieubłaganie leci, a postępy w oczach Rafała są znikome .Utwierdzam go cały czas w tym, że to się zmienia, ale jemu coraz trudniej w to uwierzyć. To takie proste marzenie, a tak trudne do spełnienia.

  Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.

  Obecnie rehabilitujemy się w ośrodku NORMAN w Koszalinie. Otoczeni fajnymi ludźmi dążymy do celu. Próbujemy wszystkiego, aby przechytrzyć chorobę .Załoga NORMANA udoskonala prawą rękę Rafała, pracują mocno nad bólem barku stosując różne metody łącznie z zabiegiem suchego igłowania. Wspólnie dbają o kondycję psychiczną i dobre samopoczucie RAFAŁA. Pani Kamila otwiera nam oczy na świt i udziela bardzo cennych wskazówek logopedycznych .DZIĘKUJEMY...

  Mamy jeszcze plany na przyszły rok. Po opłaceniu turnusów w Krakowie, Rymanowie i Koszalinie ,oraz po zainwestowaniu zbiórkowych pieniążków na przystosowanie łazienki dla Rafała będziemy mogli na pewno jeszcze przynajmniej jeden turnus logopedyczny zorganizować., a jeśli dozbieramy pełną kwotę, to być może uda się jeszcze zrealizować wcześniejszy plan związany z mikropolaryzacją i tlenoterapią połączoną z turnusem w centrum neurorehabilitacji AFA-MED.

  WIERZĘ GŁĘBOKO ŻE SIĘ UDA ,ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWIA I DZIĘKUJEMY BARDZO ZA DOBRE SERCA

  RAFAŁ I ŻONAf5bb577c9f52b338.jpeg te4fb56a14aeea0b.jpegi8563613c97bdb98.jpegl0fb1eb393dacfd3.jpegw72421b9ead1f466.jpegtcd37268515c5890.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry wszystkim.


    Chcemy się podzielić z Wami nowymi wiadomościami.Wszyscy pytacie o Rafała.Jest bardzo duża poprawa, cały czas Rafciu jest aktywny fizycznie.Bardzo dużo chodzi i dzięki temu jest w dobrej formie.Pojawił się ostatnio ból barku,ale z tym też walczymy.Dziękuję panu Piotrowi za zaangażowanie i pomoc ,taką ludzką i naturalną.Udziela Pan nam na co dzień cennych wskazówek i dzięki temu wszystko jakoś łatwiej idzie.Nawet zmaganie z zaburzeniem głębokiego czucia jest dla nas teraz bardziej zrozumiałe i wiemy co robić,żeby jak najwięcej Uchowi pomóc.Na co dzień Rafał doskonale sobie radzi ze wszystkimi czynnościami.Ostatni wyjazd do Uzdrowiska Rymanów Zdrój był dla Rafcia odpoczynkiem i leczeniem przeciwbólowym.Wszystkim,którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego turnusu bardzo dziękujemy.Nasz mały sukces po tym wyjeździe:RAFAŁ NADAL UMIE PŁYWAĆ...Mam nadzieję,że ta forma rehabilitacji również poprawi jego samopoczucie.Z tym właściwe jest najtrudniej .Rafciu powoli rozumie swoją sytuację i dociera do niego to, co się stało.Każde pierwsze spotkania z rodziną i znajomymi są pełne wzruszeń i łez.Piwnica ,w której trzyma swoje" budowlane skarby ,to miejsce gdzie oboje chcielibyśmy tak wiele powiedzieć...Wierzę mocno w to,że się uda spełnić Rafała marzenie o powrocie do pracy.Rafał chodzi na rehabilitację ruchową i na rehabilitację neurologopedyczną .To jest trudniejsze niż nam wszystkim się wydawało,tego sami nie przebrniemy.Rafał nie umie mówić,czytać, pisać, liczyć,ale bardzo się stara.Codziennie staramy się wszyscy,aby uwierzył w to,że pokonamy tą barierę .Czasami mam wrażenie,że chce zrezygnować i wtedy jest najtrudniej: jemu i nam. Znam go już 28 lat , zawsze był twardy i jest do teraz.


      Dziękuję Wam wszystkim ,którzy nas dopingujecie,odwiedzacie Rafała ,dajecie poczucie,że nie jesteśmy sami ,że warto to wszystko robić.Nasze rodziny troszczą się o nas , nasze MALUCHY jak zwykle stoją mocno stopami na ziemi i dzielnie znoszą całą tą sytuację.Nasi znajomi wspierają nas bardzo ,a nieznajomym dziękujemy za to, że są przy nas .Jest Was wszystkich tak dużo,moi klienci ze sklepu bardzo przejęci naszym losem  DZIĘKUJĘ.


        Dzięki zbiórce,jesteśmy w stanie jeszcze pomóc Rafałowi .Dzięki moim pracodawcom i innym dobrym duszom,mamy możliwość jeszcze raz pojechać na prywatny turnus do Koszalina do ośrodka NORMAN.Może tam uda się pobudzić do działania komórki mózgowe intensywną rehabilitacją ,kładziemy nacisk na zajęcia neurologiczne i logopedyczne i oczywiście rehabilitacja cały czas .Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i ustabilizujemy chore serce ,wyjazd zaplanowany jest na listopad.


       Trzymajcie nadal za nas kciuki i wiedzcie o tym,że jesteśmy MEGA WDZĘCZNI 


                                          


                                                       RAFAŁ I RODZINAw63a519ced3f6d74.jpegjdd4cefab79d1bf1.jpeguc1d813af9f0103b.jpeg

  Czytaj więcej
 • WITAJCIE LUDZIE DOBREJ WOLI.

  Bardzo dziękujemy Wam za pomoc i zainteresowanie naszym losem. Naprawdę jest Nam dzięki temu łatwiej przechodzić to wszystko. Chciałabym was poinformować, że Rafał jest po miesięcznej rehabilitacji w Krakowie. W tych trudnym dla nas i dla was czasie udało nam się skorzystać z pomocy w prywatnym ośrodku Votum w Krakowie. Z powodu koronawirusa ciężko gdziekolwiek "załapać się" na pomoc z NFZ-tu. Mamy za sobą intensywną rehabilitację. Rafał przez 4 tygodnie ćwiczył po 6,7 godzin dziennie, jest w bardzo dobrej kondycji. Chodzi, zaczyna biegać, a prawa ręka również wróciła do sprawności. Pomaga to Rafałowi w codziennym życiu. Obecnie Rafał jest w szpitalu w Sanoku na oddziale kardiologicznym, ponieważ jak wiecie czeka go zabieg, który ma zapobiec następnym przykrym niespodziankom. Bardzo się tym martwimy, ale wierzymy w to, że wszystko się uda. Po naprawieniu serca planujemy zorganizować dla Rafcia rehabilitację neurologiczną. Tutaj niestety mamy dalej problem. Rafał nie mówi, nie umie czytać, ani pisać. Jest bardzo wrażliwy i mocno przeżywa tą swoją NIE MOC. Bardzo dużo czasu Rafał poświęcił na poprawienie swojego stanu zdrowia, dlatego głęboko wierzymy, że przyjdzie i czas na poprawę neurologiczną i psychiczną, a pewno skorzystamy jeszcze z prywatnych ośrodków jak tylko skończymy leczenie kardiologiczne. Dziękuję bardzo w imieniu Rafała, swoim i rodziny wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki modlą się, wysyłają dobrą energię i wierzą, że będzie lepiej. Zmobilizowani jesteśmy mocno dzięki Wam do dalszej drogi i chętnie podzielimy się dobrymi wieściami w najbliższym czasie.

  DZIĘKUJEMY BARDZO...

  r6ba8eae661e0edc.jpeg

  Czytaj więcej
 • Od poniedziałku (30.03.2020) Rafał jest już z nami w domu. Dzięki rehabilitacji w szpitalu udało się Rafałowi wiele osiągnąć - wstał już z wózka, ale nadal wymaga intensywnej rehabilitacji. Niestety koronawirus nie ułatwia nam teraz życia, musimy sobie teraz sami radzić i we własnym zakresie ćwiczyć w domu - wszystkie rehabilitacje (zarówno szpitalne, ambulatoryjne jak i domowe) oraz sesje z neurologopedami są wstrzymane do odwołania. 

  Ale mamy też dobrą wiadomość. Możliwe już jest przekazanie 1% podatku dla Rafała poprzez Fundację Słoneczko:

  nr KRS 0000186434 - cel szczegółowy 1491/K Rafał Kozłowski.

  u0235af5d9c4ee4d.jpeg

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Rafał, znany przez przyjaciół jako Ucho, ma dopiero 44 lata. Jest moim mężem i ojcem dwójki naszych nastoletnich dzieci. 

Piątek 7 lutego 2020 roku okazał się być dla nas najgorszym w naszym życiu. Rafal wybrał się na zakupy i zemdlał w sklepie. Później wszystko działo się bardzo szybko: karetka, SOR w Sanoku, pomoc personelu szpitalnego i ta okropna diagnoza: Rozległy Udar Niedokrwienny mózgu. Na tą informację był płacz i ta okropna bezsilność, bo tak bardzo chciałoby się pomóc, a tak niewiele było można. Następnie szybka decyzja lekarza o podaniu leku rozrzedzającego krew, aby rozpuścić skrzep blokujący tętnice. Po podaniu leku, ostatecznie przewieziono Rafała do Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie na Oddział Neurologiczny, Pododdział Udarowy. I tam kolejny zabieg na odblokowanie tętnic, po którym mieliśmy bardzo ograniczony kontakt z Rafałem. I wtedy myśleliśmy o najgorszym, to był najgorszy czas dla nas wszystkich, rodziny i przyjaciół. Na szczęście najgorsze odeszło, ale teraz już wiemy, że Rafał ma niedowład prawej ręki i nogi i niestety nie mówi. 

Aktualnie cały czas przebywa na oddziale udarowym, ale jeszcze w tym tygodniu powinien od razu trafić na oddział rehabilitacyjny. Czy tak się stanie? Niestety jeszcze tego nie wiemy, bo wszystko będzie zależało od dostępności miejsc na oddziale.

Przed Rafałem i przed nami teraz ciężka praca, ale się nie poddajemy i nie poddamy – jesteśmy pewni, że również Rafał sie nie podda. Cały czas wierzymy, że uda się przywrócić Rafała sprawność, i że usłyszymy jeszcze kiedyś jego głos. Po wykorzystaniu wszystkich możliwości oferowanych przez NFZ, chcielibyśmy wysłać Rafała na turnusy rehabilitacyjne w prywatnych ośrodkach. Niestety miesięczny koszt nawet jednej takiej terapii przerasta nasze możliwości (koszt jednego takiego jednomiesiecznego turnusu to 15-20 tysięcy złotych), a już wiemy, że Rafał będzie potrzebował ich co najmniej kilka. Do tego trzeba jeszcze doliczyć transport, sprzęt medyczny, wózek inwalidzki, leki, domowe sesje rehabilitacyjne oraz ćwiczenia z neurologopedą, dostosowanie mieszkania do osoby niepełnosprawnej, no i po prostu życie. Dodatkowo bardzo pomocne byłyby seanse w komorze hiperbarycznej i tlenoterapia, które pomogłyby odbudować komórki mózgowe zniszczone przez udar. To wszystko kosztuje, a nas na to nie stać.

Niestety nasza sytuacja materialna w ciągu jednego dnia stała się tragiczna. Jestem teraz jedyną osobą utrzymującą rodzinę, a zarabiam najnizsza krajową pensję. A przecież codziennie trzeba odwiedzać Rafała w szpitalu, który jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o 80 km. Rafał potrzebuje mojej obecności, nie mogę pozwolić, żeby się załamał. Ale aktualnie do wyboru mam: albo pracować na utrzymanie rodziny, albo opieka nad Rafałem. A przecież wszystko kosztuje: bilety na autobus, życie. Chyba każdy może sobie wyobrazić jakie to są koszty, a dla nas to dopiero początek drogi. 

Planów mamy dużo, bo postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, żeby Rafał wyzdrowiał, a niestety to co oferuje NFZ to zaledwie kropla w morzu potrzeb. 

Obecnie Rafał jest całkowicie zależny od osób trzeciech, zwłaszcza ode mnie, ale jest ogromna szansa, że z tego wyjdzie. Mocno w to wierzymy. Jednak będziemy potrzebować Waszej pomocy, bo sami finansowo nie damy rady. Bardzo prosimy o Waszą pomoc. Jestem pewna, że kiedyś Rafał osobiście będzie mógł Wam podziękować za okazane wsparcie!


Aktualizacja 09.03.2020:


Chciałabym wszystkim podziękować za okazaną pomoc i słowa wsparcia. Nie spodziewałam się tak dużego odzewu i pomocy. Przekonaliśmy się, że w tak trudnych sytuacjach nie jesteśmy sami i możemy na Was liczyć. Bardzo jesteśmy Wam wdzięczni.

A co u Rafała? Ucho po pobycie na oddziale urazowym, został przeniesiony na oddział rehabilitacyjny i przebywa tam do dnia dzisiejszego. Liczymy, że zostanie tam co najmniej do końca marca. Rafał codziennie ciężko ćwiczy, żeby powrócić do normalności.  Zaczyna pomału ruszać chorą ręką i stawia pierwsze pojedyncze kroki. Niestety jeszcze nie mówi, ale liczymy, że pomoc neurologopedy w końcu przyniesie efekty. Niestety przed nim jeszcze sporo pracy, bo udar był rozległy. Dzięki Waszemu wsparciu już wiemy, że po pobycie w szpitalu w Rzeszowie będziemy mogli wysłać Rafała na turnus rehabilitacyjny do Krakowa. Otrzymaliśmy już wstępny kosztorys jego pobytu i niestety, tak jak się spodziewaliśmy, koszt 4-tygodniowego pobytu jest ogromny, tj. 20 tys złotych. Ale wiemy, że taki pobyt może zdziałać cuda, a dzięki Waszej pomocy Rafał będzie tam mogł się rehabilitować znacznie dłużej niż 4 tygodnie.

Jesteśmy też w trakcie organizacji subkonta w Fundacji, dzięki której będzie możliwe przekazanie 1% podatku na Rafała dalszą rehabilitację. Niestety to wszystko trwa. Jak tylko otrzymamy numer, damy Wam znać.

Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu swoim, całej rodziny, a przede wszystkim w imieniu Rafała, za dotychczasową pomoc i liczymy na Was dalej.


Pozdrawiam,

Jola

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafał, known by his friends as Ucho, is only 44 years old. He is my husband and a father of our two teenage children.

Friday (February 7, 2020) turned out to be the worst in our lives. Rafał went shopping and fainted in the store. After that, everything went very quickly: an ambulance, ER in Sanok, a help from the hospital staff, and the terrible diagnosis: extensive ischemic stroke. There was crying and terrible powerlessness for this information - we wanted to help so much but there was so little we could do. The doctor made a quick decision to give a blood-thinning drug to dissolve the clot blocking the arteries. After the drug dose, Rafał was taken to Clinical Hospital No. 2 in Rzeszów to the Neurological Department, Stroke Unit. And there, another medical procedure took place to try to surgically unblock the arteries. After the procedure, there was extremely limited contact with Rafał, what made us start thinking of the worst - it was the really hard time for all of us and for the rest of family and friends. Fortunately, the worst was gone, Rafał regained his consciousness, but unfortunately he had (and still has) a paresis of his right arm and right leg and he did not (and still does not) speak. It shows how severe the stroke was.

Currently, Rafał is still in the Stroke Ward, but this week he should theoretically go to the Rehabilitation Ward. Will this happen? Unfortunately, we do not know this yet, because everything will depend on the availability of places in the ward. We pray it will happen.

A very hard work to recover is ahead of Rafał and ahead of us, but we are not giving up and we won't give up – and we are sure Rafał won’t give up either. We believe that Rafał’s full physical mobility can be restored, and that soon we will hear his voice once again. After all the possibilities that are funded by the National Health Fund (NHF) are exhausted, we would like to send Rafał for the rehabilitation therapy in the dedicated support centers. Unfortunately, the monthly cost of one therapy is beyond our financial capabilities (one monthly therapy costs between 15-20 thousand Polish zloty which is 3.5-5 thousand USD depending on the support center), and I already know that Rafał will need at least a few of such therapies. In addition to that, we would need to contract a professional medical transportation, buy a medical equipment, a wheelchair, medicines, home rehabilitation sessions and exercises with a neurologist. Besides, the sessions in the hyperbaric chamber and oxygen therapy, which would help rebuild a brain cell damaged by stroke, would be very helpful. Finally, to allow Rafał to function at home, we will need to adjust our apartment for the needs of disabled person. And, at the end, we will have our normal, day-to-day cost of living expenses. And all that costs a lot, and we can't afford it.

Unfortunately, our financial situation became tragic in one day. I am now the only person financially supporting my whole (4-person) family, and I earn the lowest national wage (2.6 thousand Polish zloty gross per month, which is 650 USD gross per month). Every day I visit Rafał in the hospital, which is 80 km away from our home town. Rafał needs my presence, I can't let him down and not be there for him. I can’t let him break down. But currently I have a tragic choice to make: either to work to provide money for our family, or to care for Rafał. And everything costs a lot: bus tickets, our children’s needs, living. I think everyone can imagine how big costs these are already for us, and it is just the beginning of Rafał’s recovery when there is no need cover any therapies or rehabilitation from our own pocket (that is unfortunately empty).

I (and the entire family) have a lot of plans, because we decided that we would do everything to help Rafał recover, but unfortunately what is sponsored by the state (National Health Fund) is just a drop in the ocean of Rafał’s needs.

Currently, Rafał is completely dependent on third parties, especially on me, but there is a huge chance that he will come out of it. I and the whole family strongly believe in it. However, we will need your help (financial help), because we cannot afford the required support for Rafał on our own. Hence, the ask for your help. I would really appreciate if you could help. And I am sure that one day Rafał will be able to thank you personally for your support as well!

Wpłacający 419

 
Dane ukryte
140 zł
AO
Adrian Oratowski
200 zł
DC
Dominika Ceglarska
50 zł
M
mkm
ukryta
TS
Teresa Strut
200 zł
 
Dane ukryte
300 zł
M
Mag Ne
50 zł
AK
Agnieszka Kopczacka
ukryta
J
Justyna
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

620 634 zrzutki

i zebrali

371 092 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?