TY SIĘ BAWISZ, A MY CIERPIMY! - NIE STRZELAJ W SYLWESTRA! POMÓŻ POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM!
TY SIĘ BAWISZ, A MY CIERPIMY! - NIE STRZELAJ W SYLWESTRA! POMÓŻ POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM!
Nasi użytkownicy założyli 1 234 278 zrzutek i zebrali 1 372 967 380 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności1
-
Postanowiliśmy przedłużyć naszą zrzutkę związaną z wydarzeniem Nie strzelam w Sylwestra! Pomagam potrzebującym zwierzętom! do końca tego tygodnia, czyli do 12 stycznia 2020, ponieważ już bardzo malutko brakuje do osiągnięcia wyznaczonego celu! Ostatnia szansa, by realnie wspomóc najbardziej potrzebujące zwierzęta, które trafiają po różnych przejściach do TOZ-u w Szczecinie! Każda złotówka się liczy! :)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Noc z 31 grudnia na 1 stycznia jest dla większości zwierząt koszmarem! Drżenie całego ciała, chowanie się i podkurczanie ogona, nadmiar energii mający również cechy agresji, intensywne szczekanie, sapanie, ziewanie i wycie, lizanie i gryzienie własnego ciała oraz próby ucieczki to najczęstsze objawy lęku wśród naszych najukochańszych czworonogów, dlatego OSZCZĘDŹ IM STRACHU I NIE KUPUJ FAJERWERKÓW ORAZ PETARD! NIE STRZELAJ W SYLWESTRA! ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PRZEZNACZ NA POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH ZWIERZĄT! Cała kwota zebrana na tej zrzutce zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznej karmy dla najbardziej potrzebujących psów i kotów, a następnie przekazana Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.
DLACZEGO ZWIERZĘTA BOJĄ SIĘ FAJERWERKÓW?
Zwierzęta boją się hałasu, błysków, bo nie rozumieją tego co się dzieje. Wybuch niektórych petard generuje hałas o natężeniu 130-160 decybeli - tj. głośniej niż przy starcie odrzutowca i stanowi granice bólu dla człowieka a my jesteśmy istotami o dość przeciętnej wrażliwości zmysłów. Pies doskonale słyszy dźwięki w zakresie częstotliwości 16-50 000 Hz, podczas gdy człowiek obdarzony doskonałym słuchem może usłyszeć tony do 20 000 Hz. Słuch kota jest jeszcze bardziej czuły, a na dodatek dzięki szybkim ruchom uszu znacznie szybciej niż pies potrafi zlokalizować źródło hałasu. Niestety wrażliwość zwierzęcych uszu jest ich zmorą w czasie sylwestra. Do tego wszystkiego dochodzą efekty świetlne mogące zwierzętom przypominać pioruny. Wybuchy petard i rozbłyski różnego rodzaju sztucznych ogni zaczynają się przeważnie już około dwa tygodnie przed Nocą Sylwestrową i trwają do tygodnia lub nawet dwóch po Nowym Roku. Najgorsze dla zwierząt jest apogeum hałasu petard, które ma miejsce w chwili nadejścia godziny 0 i trwa do kilkudziesięciu minut po północy.
REAKCJA ZWIERZĄT NA HAŁAS.
Naturalną reakcją zwierząt na odgłos strzałów jest niepokój i chęć oddalenia się od źródła hałasu. Zwierzęta ogarnia strach – jedna z podstawowych cech pierwotnych mających swe źródło w instynkcie przetrwania, to stan silnego emocjonalnego napięcia, pojawiający się w sytuacjach realnego zagrożenia. Normalną reakcją na uczucie strachu jest ucieczka. Przestraszone zwierzęta czasem pędzą przed siebie bez zastanowienia, zdarza się, że wpadają pod samochód, bądź gubią się. Odnotowano, że 1 stycznia jest dniem, w którym do schronisk trafia najwięcej przerażonych psów! Nie tylko psy i koty wpadają w panikę, przerażone ptaki ratując się ucieczką zderzają się z drzewami, budynkami lub przewodami wysokiego napięcia, przez co często narażone są na utratę życia lub zdrowia. W skrajnych przypadkach tak dużego stresu nie wytrzymują serca zwierząt i umierają. Według statystyk, na całym świecie co roku, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zwierząt traci życie w sposób bezpośredni lub nie bezpośredni, wskutek działań człowieka związanych z zabawą sylwestrową. W 2008 roku we Włoszech ofiarą Nocy Sylwestrowej padło 50 tys. zwierząt, w tym 7 tys. psów i kotów.
Nagranie wykonane w ubiegłym roku przez właścicielkę 10-letniego charta, który leży w kuchni i panicznie trzęsie się z przerażenia przez fajerwerki, a w szczególności przez tzw. petardy hukowe przypominające odgłosem wybuchające bomby, które odpala się zawsze 5 listopada podczas Dnia Guya Fawkesa w Szkocji.
Nagranie z 2014 roku. "Psy radzą sobie z sylwestrowym strachem na różne sposoby: niektóre uciekają z boksu, najczęściej górą, po siatce; niektóre nie wychylają nosa z budy już od późnego popołudnia, gdy tylko rozlegają się pierwsze wybuchy. Staruszka Reda spędziła wczorajszą noc sylwestrową leżąc na zimnie pod dużym drewnianym domkiem i nie mogąc wykonać żadnego ruchu..." - tak brzmi opis filmiku dodanego przez panią Anetę.
PAMIĘTAJ, OSZCZĘDŹ STRACHU ZWIERZĘTOM I NIE KUPUJ FAJERWERKÓW ORAZ PETARD! NIE STRZELAJ W SYLWESTRA! ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PRZEZNACZ NA POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH ZWIERZĄT!
Źródła: blog.petlifecurver.pl, weterynarz-behawiorysta.pl
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!