id: juhuw2

Narodowa zbiórka na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu.

Narodowa zbiórka na ratowanie Fabryki Porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu.

Zrzutka została zablokowana przez serwis zrzutka.pl
43 261 zł
z 2 000 000
2%
zakończona
15.02.2023r
831
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 981 685 zrzutek i zebrali 1 003 890 227 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1


 • Szanowni Państwo,

  Jako organizator zbiórki chciałbym poinformować o 2 faktach:

  Od samego początku prowadzenia zbiórki na rzecz Fabryki Porcelany Krzysztof, wiedzą o niej władze Fabryki. Transparentność i komunikacja ze wszystkimi stronami biorącymi udział w tej zbiórce- z pracownikami portalu zrzutka.pl, jak i z władzami Fabryki Porcelany Krzysztof jest nieodzowna i może tylko pomóc zakończyć tę inicjatywę z sukcesem.


  W środę, tj. 25 stycznia jako inicjator zbiórki, otrzymałem maila od Pani Agnieszki Palus- Dyrektor Zarządzającej Fabryką Porcelany Krzysztof z podziękowaniami i słowami uznania za jej prowadzenie, a także - i to najważniejsze ze zgodą na tę zbiórkę - wymóg formalny jaki był konieczny do spełnienia wobec portalu zrzutka.pl Kopia tego maila wraz z danymi kontaktowymi do Pani Dyrektor Fabryki została przekazana pracownikom portalu zrzutka.pl w celach weryfikacyjnych/formalnych.


  Nie przestajemy zbierać dalej, zbiórka została teraz całkowicie potwierdzona.

  Zarówno wiele osób - ofiarodawców, jak i ja sam, głęboko wierzę w sens tych działań.

  Państwo, którzy podzielacie nasze nadzieje, wierzycie,że trzeba walczyć do końca i że można jeszcze uratować tę jakże ważną Fabrykę, proszę o reklamowanie tej zbiórki poprzez udostępnianie linka do zbiórki.

  Z mojej strony chciałbym także poinformować wszystkie media, iż podjąłem decyzję o tym, by nie udzielać żadnych wywiadów prasie, mediom. Wszystkie informacje są podane w sposób jasny tutaj, moja osoba jest zweryfikowana i zbiórka odbywa się w wiadomym celu.


  Dziękuję wszystkim byłym i przyszłym ofiarodawcom za każdą wpłatę!

  O dalszych działaniach będę informował tutaj.

  Pozdrawiam

  Marek Dominik
  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Aleksander Błaszczyk • 27.01.2023 21:39

  Ratujmy tradycję. Pomóżmy ludziom uczciwie zarabiającym na chleb.

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cel tej zbiórki jest jeden  - pomoc w przetrwaniu i niedopuszczenie do zamknięcia  Fabryki Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu, która na wskutek zawirowań ekonomicznych i zbyt wysokich cen gazu, grozi bankructwo.

Mimo usilnych starań ze strony zarządzających fabryką jak i Pana Prezydenta Wałbrzycha  Romana Szełemeja, mających na celu obronę przed bankructwem  i w konsekwencji zniknięciem  jednej z najcenniejszych manufaktur porcelany w Polsce, los fabryki jest zagrożony!

Zbiórka ta jest organizowana oddolnie i należy ją uważać jako wypowiedzenie aktu niezgody na to, by tak szacowny i ceniony zakład i najstarsza fabryki produkującej porcelanę w Polsce od  200 lat, znikła  bezpowrotnie!

Całkowita suma  zebrana z tej zbiórki zostanie przekazana na wskazane konto Fabryki Porcelany Krzysztof SP. z o.o. w sposób przejrzysty, zgodnie z polityką portalu zrzutka.pl

 

Pan Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej  powiedział:

„Nie znalazł się nikt, kto by podał pomocną dłoń. Zakład ten jest już tylko jednym z kilku tej branży w Polsce, który nie wytrzymał tych wszystkich wyzwań, które się wiążą z kryzysem popandemicznym, ale przede wszystkim z kryzysem energetycznym i brakiem realnej osłony ze strony państwa” - cytat z Onetu z artykułu Tomasza Pajączka.

Nie będzie przesadą i nadużyciem nazwanie tej zbiórki narodowej. Fabryka Porcelany „Krzysztof”  to fabryka istniejąca od prawie 200 lat, to jedna z najlepszych na świecie fabryk porcelany, której – jak można czytać w mediach serwisy obiadowe i kawowe trafiły nawet do Białego Domu.

Czy możemy jako Polacy zgodzić się na zamknięcie takiego miejsca o takiej tradycji, miejsca- które dla Wałbrzycha i całego regionu jest dumą?  Nie!

Zbiórka ta jest aktem rozpaczy, ale i także aktem wielkiej nadziei na to, że jeszcze nie jest za późno i że przy udziale osób, dla których liczy się nie tylko wynik i zysk, ale też ludzie, tradycja i piękno, które potrzebują obrony i naszej pomocy!

Liczy się każda złotówka !

O zbiórce zostały poinformowane władze zbiórki i wyraziły na nią zgodę- więcej w sekcji Aktualności.

W imieniu pracowników fabryki i ludzi tam pracujących oraz swoim - serdecznie dziękujemy za pomoc i ratowanie Fabryki Porcelany Krzysztof!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 831

MH
maciej helbig
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DG
Diana Gocławska
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JG
Justyna G.
50 zł
KP
Kasia Pawlik
30 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DD
Domi D.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • JG
  Justyna G.

  Może warto zainwestować część środków w zmianę źródeł energii i chociaż częściowe uniezależnienie się od gazu? Powodzenia życzę!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzeba chronić i dbać o tradycję. Mam wiarę że się uda.

  20 zł
 • IZ
  INTERTECHNOLOGY Zbigniew Wilk

  - Trzymamy za Was kciuki i zapraszamy do dalszego korzystania z naszych usług!

  200 zł
 • L
  Juliette

  Uda się Wam!❤👏🤞💪

  100 zł
 • Michal Cichon

  Trzymam kciuki, o polski przemysl trzeba dbac, a nie pozwalac na sprzedaz zagranicznym inwestorom, zeby pozniej peniadze plynely za granic i narzycaly pozniej swoje warunki....
  Szkoda ze wiekszosc ludzi w Polsece tego nie rozumie, a niby sa wykrztalceni....

  250 zł