id: khurjm

Pomoc dla Karoliny - mojej siostry

Pomoc dla Karoliny - mojej siostry

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 152 979 zrzutek i zebrali 1 198 356 744 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szukamy pomocy dla mojej siostry, 21 letniej Karoliny, której stan zdrowia z niewiadomych przyczyn pogarsza się doprowadzając ją pomału do całkowitego paraliżu! Osoba niezmiernie ambitna, dobra i uśmiechnięta traci już nadzieje na normalne zdrowe życie bez bólu. Szukamy pomocy aby ta nadzieja mogła powrócić...

Zbieramy pieniądze dla naszej Karoliny. Przez około 7 lat drobne dolegliwości zamieniły się w codzienną walkę o nawet proste wyjście z łóżka.

To, co zaczęło się od bólów głowy i bólów brzucha, po kilku latach nagle się zmieniło w utratę przytomności i paraliż. Obecnie rozwija się coraz więcej objawów, takich jak ogromny ból stawów i mięśni, które pozostawiają ją przez większość dni, jeśli nie na ciężkich lekach opioidowych i morfinie, to w wózku inwalidzkim lub o kulach. Ostatnio ból zaczął przechodzić na plecy i przedramiona, powodując coraz mniejszy wład w rękach To wszystko również spowodowało chroniczne zmęczenie, nerwice lękową oraz z powodu niedawnego wydarzenia - zespół stresu pourazowego (PTSD).

Zdeterminowana prowadzić normalne życie, rozpoczęła wiele kursów w college'u, tylko, aby zakończyć każdy z nich przedwcześnie z powodu stale pogarszającego się zdrowia. Obecnie jest niezdolna do pracy, a jej mąż przestał pracować w pełnym wymiarze godzin, aby się nią zająć.

Niestety, nie możemy znaleźć odpowiedzi na to, dlaczego jest w takim stanie - wszystkie dotychczasowe badania nic nie wykazały i teoretycznie jest ona bardzo zdrową młodą kobietą, którą powinna być. Cotygodniowe wizyty u psychologa, konsultacje neurologiczne, rezonanse magnetyczne i różne alternatywne metody leczenie nie przynoszą odpowiedzi na pytanie, jaki jest powód pogarszającego się stanu zdrowia. Lekarze w Irlandii Północnej, gdzie obecnie mieszka, nie są w stanie skutecznie Karoliny zdiagnozować.

Karolina wraz z mężem są zdeterminowani szukać pomocy w Polsce. Pieniądze, które zbieramy, przekazujemy na prywatne leczenie w Polsce, gdzie świetna jakość opieki medycznej jest o wiele tańsza niż w Wielkiej Brytanii.

Pieniądze są potrzebne na około miesięczny pobyt w prywatnej klinice psychoterapeutycznej leczącej nerwice i PTSD, dodatkowe sesje psychologiczne/psychiatryczne, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego na trzech częściach ciała, opiekę neurologiczną w celu określenia dalszych potrzebnych badań jak i sesje fizjoterapeutyczne w celu łagodzenia bólu. Do tego dochodzą jeszcze koszty utrzymania. Rodzina i przyjaciele wspierają ją finansowo natomiast to wciąż jest za mało, aby pokryć wszystkie nadchodzące koszty.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim z góry za wszelką pomoc - składanie datku lub udostępnianie tej kampanii pomoże nam niesamowicie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

AL
Maria Fraczyk
500 zł
KF
Krzysztof Frączyk
500 zł
AL
400 zł
 
Dane ukryte
350 zł
MM
mateusz i sylwia
250 zł
ZZ
Zosia z rodzina
200 zł
JC
Jadwiga Cox
200 zł
DO
Danuta Ożarowska
100 zł
MA
Mateusz
100 zł
MA
MARCIN
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MM
    mateusz i sylwia

    Powodzenia, ciężko mówić że wszystko będzie dobrze, ale wierzymy że lepiej będzie wkrótce.

    250 zł