id: mds7f8

Mój cel - wydanie dwóch publikacji - Dzielnica cudów i II części trylogii - Folwark komendanta

Mój cel - wydanie dwóch publikacji - Dzielnica cudów i II części trylogii - Folwark komendanta

Nasi użytkownicy założyli 1 177 077 zrzutek i zebrali 1 229 239 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Norbert Kościesza, autor takich bestsellerów jak Psy Prewencji i Folwark komendanta - obie publikacje znajdowały się na czołowych miejscach księgarni Tania Książka. Docenione przez czytelników, zbierają pozytywne opinie na portalach internetowych i w wielu księgarniach.

Jeżeli ktoś zechce dowiedzieć się więcej zapraszam na mój profil autorski https://www.facebook.com/NorbertKosciesza/?modal=admin_todo_tour


Suma, którą chcę zebrać nie jest mała, ale warto mierzyć wysoko i dzięki temu oba projekty zakończyć jak należy z dbałością o każdy detal.


Krótki opis obu publikacji:

Właśnie kończę pisać Dzielnicę cudów i zabieram się za kolejny Folwark komendanta.

Kolejna część Folwarku komendanta to policyjna trylogia, fabularyzowana literatura faktu, w której ujawniam prawdziwe historie i zdarzenia ze służby swojej jak i wielu policjantów, którzy do mnie napisali po wydaniu Psów Prewencji. Ujawniam patologie, które policja, a raczej kadra oficerska stara się skrzętnie ukryć przed opinią publiczną. Zdradzam, co dzieje się w instytucji państwowej, powołanej do tego by dbać o praworządność i bezpieczeństwo. Tymczasem czarne owce łamią prawo i narażają swoich podwładnych i kolegów niejednokrotnie na szykany, utratę zdrowia, życia, a mobbing staje się chlebem powszednim.

Chamstwo obok bohaterstwa, seksizm obok koleżeństwa, przemoc psychiczna obok wzajemnego wsparcia kolegów.

Służba na ulicy wymaga silnego charakteru, hartu ducha i wielu przekleństw oraz czegoś mocniejszego...

Druga cześć trylogii będzie bardziej dosadna, bo tego oczekują funkcjonariusze, którzy do mnie pisali i cywile, chcący znać prawdę. Na światło dzienne wyciągnięte zostaną nowe fakty i sytuacje, które są niewygodne dla wielu osób, które zarządzają swymi komendami obróconymi w prywatne folwarki.

Na potrzeby powstania kolejnego Folwarku komendanta – wybrałem nieliczne opowieści spośród wielu i zamierzam stworzyć ponownie coś co przybliży realia służby i ponownie wywoła spore zamieszanie i kontrowersje. Książkę spajać będzie ten sam bohater Wojciech Caputów, ale nie zabraknie też postaci, które wielu z Was poznało w Psach prewencji.

y755d42e78f41307.jpeg


Dzielnica cudów to także fabularyzowana literatura faktu. Książka opowiadać będzie o młodzieży z lat 80 i 90. Będziecie mogli zobaczyć życie mieszkańców jednego z wielu polskich miasteczek z perspektywy kogoś, kto mieszkał w jednej z robotniczych dzielnic, na której wszystko było możliwe i wszystko mogło się wydarzyć.

Młodzież tamtego okresu nie miała łatwo, szczególnie ci, którzy mieszkali w dzielnicy, o jakiej będzie traktować książka. Pijaństwo, ale nie narkotyki, bójki do krwi, ale i przyjaźń, nauka przy świecach, ale nie za wszelką cenę, brak nadzoru rodziców, ale i z tym dawaliśmy sobie radę. Nie było telefonów komórkowych, laptopów, ale były zabawy na podwórku w rzece i na górce. Było śmiesznie, wesoło, a czasem smutno, tragicznie i kapały łzy. To wszystko i znacznie więcej znajdziecie w nowo powstającej książce.

Dzielnica cudów ma przypomnieć jak żyło się w okresie PRLu, na przykładzie jednej z dzielnic, jakich w tamtym okresie było wiele...

Fot. internet - Dworzec PKP Kudowa-Zdrój (Dzielnica Zakrze)

t2fbbf5b3ea52f45.jpeg


Co nieco i bardzo krótko o mnie...

Mam na imię Norbert, pochodzę z Kudowy-Zdrój, małego, sympatycznego, uzdrowiskowego miasteczka położonego w Kotlinie Kłodzkiej.

W 2005 roku przeprowadziłem się na Podlasie, tutaj dostałem się do służby w policji. Obecnie wraz z rodziną mieszkam niedaleko Białegostoku.

W 2016/18 roku wraz z kilkoma kolegami, drogą służbową staraliśmy się "usprawnić" służbę w PdOZ (tzw. "dołek") i pokazać istniejące, realne zagrożenia, a to było nie na rękę naszym przełożonym. Komendant miejski KMP Białystok, chcąc ukrócić niewygodny temat, wykorzystał sytuację, że pisałem wówczas książki dla dzieci oraz przebywałem na zwolnieniu lekarskim po nieszczęśliwym wypadku, kiedy ratowałem dziecko, wszczął wobec mnie postępowanie, po czym zwolnił mnie ze służby. Wkrótce zwolnił kolejnych dwóch policjantów, z którymi nadal toczymy batalie sądowe przeciwko policji i naszym byłym przełożonym.

Od stycznia 2019 roku zająłem się pisarstwem na poważnie. W swoim niewielkim dorobku posiadam 6 publikacji. Zacząłem od baśni i legend dla dzieci i młodzieży, (Legenda o czwartym Królu, Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic, Opowieści starej puszczy, W leśnym stawie) te książki można znaleźć na mojej stronie autorskiej, na którą serdecznie zapraszam - link powyżej (Norbert Grzegorz Kościesza-profil autorski), a także w internecie.

Kolejne powstały Psy Prewencji - które w lutym 2019r. szturmem wbiły się na ogólną TOPkę księgarni Tania książka, zdobywając 3 miejsce i okupując je przez pewien, wcale nie krótki czas. Dziś ponownie publikacja stoi wysoko w rankingach. 2 października miała premierę książka Folwark komendanta, która obecnie przedziera się wśród wielu świetnych publikacji znanych autorów.

e2b2cffb72411af2.jpeg


Cel zrzutki:

Zebrane pieniądze pozwolą mi wydać obie nowo powstające książki - Dzielnicę cudów i drugą część Folwarku komendanta. Dokonując wpłat, stajecie się współautorami każdej z w/w publikacji. Dzięki temu będę mógł pokazać, że dzięki wsparciu fantastycznych ludzi, niezależnych od wydawnictw i mass mediów, można tworzyć i pisać.

Kwota, o którą proszę, pozwoli mi pokryć koszty: redakcji, korekty, składu, grafiki, druku, promocji i dystrybucji. Być może uda mi się porozumieć z poprzednim wydawnictwem, co oczywiście zmniejszy koszty, a każda zaoszczędzona kwota zostanie przeznaczona na kolejne moje publikacje, do których mam już zebrane materiały.

Mam sporo pomysłów, ale przede wszystkim chcę aby cała trylogia Folwark komendanta zagościła na polskim rynku książki. Już w przyszłym roku, dzięki Waszej pomocy, zamierzam zamieszać i zaistnieć jako konkretna osoba, która pojawiła się praktycznie znikąd ;)

c36b65e7c5952aa1.jpeg


Chcesz pomóc?

Zrób to!1) Udostępnij zbiórkę u siebie

2) Komentuj i lajkuj, daj kilka gwiazdek autorowi i jego książkom na portalach takich jak Lubimyczytac.pl, Empik, czy Taniaksiazka.pl

3) Polub zbiórkę i moją stronę autorską

4) Wpłać dowolna sumę na moją zbiórkę


DZIĘKUJĘ KAŻDEMU KTO ZECHCE MNIE WESPRZEĆ :)


Bardzo ważne: proszę o podanie adresu pocztowego do wysyłki nagród w formularzu wpłaty lub wysyłając wiadomość na mój e-mail: [email protected] .

Wysyłka tylko i wyłącznie na terenie Polski, jeżeli będzie osoba wspierająca z innego kraju, proszę o kontakt także poprzez e-mail. Postaram się, abyśmy oboje byli zadowoleni :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 9

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Mały wspierający
Moja wdzięczność i szczery uśmiech :)
15 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
Wspierający - 55 zł i więcej
Moja wdzięczność i szczery uśmiech :) w zimowe, mroźne dni oraz podziękowanie imienne dla Ciebie na moim profilu autorskim.
55 zł

Kupione 8

Zakończona
Inne
Konkretny wspierający - 100 zł i więcej
Podziękowania na moich profilach na FB oraz na instagramie, a także list na papierze firmowym z podziękowaniem, autografem i exlibris przesłany na wsk...
100 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Mecenas - 250 zł i więcej
Podziękowanie na portalach internetowych, a także książka Psy Prewencji wraz ze smyczką z dedykacją + exlibris, wysłana na wskazany przez Ciebie adres...
250 zł
Zakończona
Inne
Pisarski mecenas - 500 zł i więcej
Podziękowania na stronach internetowych, zestaw dwóch książek - Psy Prewencji+Folwark komendanta, oraz dwie smyczki, do tego podziękowanie laminowane,...
500 zł
Zakończona
Inne
Promotor - 1000 zł i więcej
Dwa zestawy książek 1) dla dorosłych (Folwark komendanta i Psy Prewencji wraz autografem+dedykacja+exlibris + smyczki, 2) a także baśnie (W leśnym sta...
1000 zł
Zakończona
Inne
Sponsor - 1500 zł i więcej
Oprócz podziękowań w obu publikacjach, które będą we wszystkich wydrukowanych egzemplarzach, możliwe osobiste podziękowanie dla Ciebie w ustalonej wcz...
1500 zł
Zakończona
Inne
HONOROWY PROMOTOR - 3000 zł i więcej
Możliwe spotkanie w jednym z 16 miast wojewódzkich - tam gdzie będzie Ci najwygodniej dojechać, termin ustalimy indywidualnie. Możesz na spotkanie zab...
3000 zł
Zakończona
Inne
MECENAS JAKIEGO JESZCZE NIE ZNAM!!! 4850 zł i więcej
Nagroda - Mecenas jakiego nie znam to coś szczególnego, dla kogoś o wyjątkowej dobroci i chęci wsparcia autora, który się wciąż rozwija. Jeśli znajdzi...
4850 zł
Zakończona

Wpłaty 57

RG
Radosław Grzegorczyk
200 zł
 
Dane ukryte
181 zł
 
Dane ukryte
180 zł
EZ
Elżbieta Ziembińska
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Anna Gruszka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Karolina Kościesza
100 zł
DM
100 zł
Krzysztof Świtalski
85 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków