id: me752p

Kraków: zbiórka na rzecz rodzin uchodźczych z Afganistanu

Kraków: zbiórka na rzecz rodzin uchodźczych z Afganistanu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
76 259 zł 
z 50 000 zł
152%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

ENGLISH VERSION >>>


Pan Masoud z żoną i trójką dzieci przyjechali do Polski ciężarówką po tym, jak musieli uciekać w sierpniu z Kabulu. Jest lekarzem, który ratował życie tysięcy Afganek i Afgańczyków współpracując z zachodnimi organizacjami pozarządowymi. W opanowanym przez talibów Afganistanie za taką współpracę groziła mu i jego rodzinie śmierć. Od zaledwie kilkunastu dni rodzina pana Masouda próbuje budować swoje życie od nowa.


Do Krakowa niebawem przyjedzie więcej rodzin - sędziów, polityków i polityczek, aktywistów, dziennikarek.


Chcemy wspierać te osoby na co dzień - dopóki nie będą mogły podjąć pracy, potrzebują naszej pomocy. Zapewniamy wsparcie psychologiczne i prawnicze, pomoc rzeczową oraz pomoc dla najmłodszych. Na te potrzeby zostaną przeznaczone przelane środki finansowe. Pomóż nam sprawić, że rodziny będące pod naszą opieką otoczone zostaną realnym wsparciem i troską, by mogły zbudować w Krakowie swój nowy dom.


Chcesz zgłosić się do wolontariatu? Napisz nam maila: [email protected]

Jeśli masz pytania - pisz do nas, na wszystkie chętnie odpowiemy!


Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Krakowa oraz okolic do włączenia się w akcję pomocy!


Uwaga - kwota nie wykorzystana w Krakowie zostanie przekazana na pomoc osobom migrującym do Polski przez Białoruś.


***


Kim jestem? Nazywam się Karol Wilczyński, jestem dziennikarzem i doktorem filozofii arabskiej. Specjalizuję się w temacie migracji i edukacji antydyskryminacyjnej. Od kilku lat tworzę Salam Lab, angażując się m.in. w pomoc ofiarom wojen i uchodźcom. Więcej informacji na nasz temat znajdziesz na stronie: https://salamlab.pl/pl/


Salam Lab czyli Laboratorium Pokoju powstało po pięciu latach działania i setkach wspólnie zrealizowanych projektów na rzecz budowy otwartego społeczeństwa i pomocy ofiarom prześladowań, konfliktów i przestępstw z nienawiści.


Jako Salam Lab współtworzymy wspólnie z Centrum Wielokulturowym w Krakowie, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Internationaler Bund Polska, inicjatywą Witajcie w Krakowie lokalny oddział Grupy Granica.


Grupa Granica jest koalicją kilkunastu organizacji pozarządowych, które od wielu lat działają na rzecz migrantek i migrantów i wraz z nimi, a także zespołów dokumentalnych, badawczych i prawniczych.


W skład ogólnopolskiej Grupy wchodzą: Stowarzyszenie Nomada, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Homo Faber, Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab, Dom Otwarty, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Chlebem i Solą, uchodźcy.info, Testigo Documentary, Kuchnia Konfliktu, Strefa WolnoSłowa, RATS Agency oraz niezależni aktywiści, prawnicy i badacze.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 525

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków
 • AR
  Anna Rychert

  Dziękuję za Wasze dobre serca

  100 zł
 • JD
  Justyna

  Robicie wspaniała robotę, z całego serca dziękuję za tą pomoc i edukacje ❤️

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia! 😘

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  To co robicie jest bardzo ważne. Dziękuję

  ukryta
 • LR
  Lidia Różacka

  Nie mogę pojechać i pomagać na miejscu, więc chce wesprzeć finansowo, bo jestem pewna Waszej uczciwości i szlachetności. Podziwiam i dziękuję za Wasze działanie oraz każdemu, kto wpiera Was fizycznie lub w postaci odpowiednich do sytuacji darów darów i pieniędzy.

  200 zł

Nasi użytkownicy założyli

880 232 zrzutki

i zebrali

810 551 297 zł

A ty na co dziś zbierasz?