id: mgfnt5

Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć

Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć

8 719 zł 
z 1 608 378 zł
0%
zakończona 24.06.2022r
62 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Na ten moment w budynku trwają ciężkie prace budowlane w tym wyburzanie ścian i stawianie nowych, budowa konstrukcji stropowych, zabezpieczenie fundamentów oraz wybijanie otworów okiennych i drzwiowych.

    n95de6ec353e7561.jpeg

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

MAMY MARZENIE, ABY WRESZCIE MIEĆ SWÓJ DOM!


W budynku starej drukarni w Trzebini, wraz z Fundacją im. Heleny Kmieć, chcemy stworzyć Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć, w którym wolontariusze będą mogli się formować i przygotowywać do wyjazdów misyjnych. Będzie to również żywe miejsce pamięci, naszej tragicznie zmarłej przyjaciółki-wolontariuszki, Heleny Kmieć.


W obecnym roku nasza wspólnota przeżywa 10-lecie swoje działalności. Przez te lata przygotowywaliśmy się do wyjazdów misyjnych, na spotkaniach w praktycznie każdym zakątku Polski. Gdzie nas jeszcze nie było…? Jednak jak każda organizacja, która obchodzi tak okrągłe jubileusze przychodzi czas na ustatkowanie i spełnianie marzeń! Marzy nam się aby mieć swój kąt, który byłby domem dla każdego wolontariusza, ale przede wszystkim miejscem, w którym moglibyśmy się formować i kształcić w duchu misyjnym.j6a3a2b085e3ce2d.jpeg


Cele

Po przebudowie budynek będzie służył Wolontariatowi Misyjnemu Salvator i Fundacji im. Heleny Kmieć, jako miejsce z zapleczem noclegowym, w którym będą realizowane działania edukacyjne i kulturalne, na czterech płaszczyznach- formacja wolontariuszy, żywe miejsce pamięci Heleny Kmieć, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz gabinet terapeutyczny.


Wyjątkowa patronka

Helena Kmieć (1991-2017) - świecka misjonarka, nasza przyjaciółka, działająca z nami w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, zamordowana podczas misji na placówce służebniczek dębickich w boliwijskim mieście Cochabamba.


Jak?

Wraz z Fundacją im. Heleny Kmieć i Towarzystwem Boskiego Zbawiciela (salwatorianami) rozpoczęliśmy już pierwsze prace na obiekcie. Na podstawie kosztorysów finansowych wiemy, że całość inwestycji zamyka się w kwocie 2 568 378 zł z czego nasz wkład na ten moment to 960 000 zł. Dlatego zbiórka, którą rozpoczęliśmy zamyka się w kwocie 1 608 378 zł. Jest to suma, którą wierzymy, uda nam się wspólnie zebrać, aby wolontariusze w końcu mogli mieć swój dom!


Gdzie?

W Trzebini (woj. małopolskie), przy Sanktuarium MB Fatimskiej, znajduje się dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 703,75 m2, należący do zgromadzenia zakonnego salwatorianów, który kiedyś pełnił rolę drukarni. Obecnie stoi nieużywany. Nasz plan ma na celu przebudowę, modernizację i wyposażenie pomieszczeń tak, aby budynek mógł spełniać swoją funkcję jako centrum wolontariatu misyjnego. 


Jak mogę pomóc?

1.Przekaż darowiznę pieniężną za pomocą strony lub przelewem tradycyjnym.

2.Wylicytuj lub przekaż produkty na Bazarku Misyjnym.

3.Udostępnij naszą zrzutkę. Niech będzie nas więcej!


Każda przekazana złotówka przybliża nas do stworzenia miejsca, gdzie wolontariusze misyjni będą mieli przestrzeń do dalszego rozwoju!

i8dcbb99ef76e4c8.jpeg

Wolontariat Misyjny Salvator to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów. Misją Wolontariatu Misyjnego Salvator jest pomaganie, w duchu misyjnym, ludziom potrzebującym na całym świecie. Wolontariusze WMS-u przyłączają się do popularyzacji zagadnień misyjnych, wolontariackich i charytatywnych, zaczynając od lokalnych społeczności, w które się angażują. Przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów misyjnych opiera się na całorocznej formacji duchowej, a także warsztatach i szkoleniach. Istotnym elementem edukacji jest także misja tu i teraz, która realizowana jest poprzez zaangażowanie w pomoc w instytucjach edukacyjnych, hospicjach, szpitalach, parafiach i innych ośrodkach. W trakcie 10-letniej działalności ok. 480 naszych wolontariuszy posługiwało na 38 placówkach w 18 krajach świata. Tam prowadzili liczne akcje pomocowe i edukacyjne.


Fundacja im. Heleny Kmieć

Jesteśmy wolontariuszami misyjnymi, którzy poprzez charyzmat i postawy Heleny Kmieć, inspirują do zaangażowania we wspieraniu innych. Edukujemy, kształcimy i pomagamy realizując programy stypendialne na świecie i projekty charytatywne w całej Polsce. Przez projekty edukacyjne, wystawy, warsztaty, świadectwa, działalność wydawniczą uczymy pomagać i wychowujemy do postawy wolontariatu współpracując z organizacjami wolontariackimi i misyjnymi.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 62

 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 085,50 zł
MK
Mirosław Kwiatek
500 zł
BM
Bogdan Mazur
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
BR
Krzysztof Ruszel/Jordan rysunek
355 zł
MR
Mikołaj
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MD
Wolontariusze
260 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 611 zrzutek

i zebrali

762 740 396 zł

A ty na co dziś zbierasz?