id: myehnk

Budowa finalnego prototypu drona ratowniczego (AMSD)

Budowa finalnego prototypu drona ratowniczego (AMSD)

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 222 586 zrzutek i zebrali 1 338 871 107 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Jesteśmy dwójką studentów, którzy tworzą projekt drona, który będzie mógł ratować ludzi. Stworzyliśmy kilka prototypów, które przetestowaliśmy w ćwiczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej i za ich pomocą udało się skrócić czas pomocy o prawie połowę - a każda sekunda się liczy! Nasz projekt zyskał uznanie i w maju razem z nim będziemy reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie naukowym INTEL ISEF w Stanach Zjednoczonych. Niestety nasze fundusze nie pozwalają na to, żeby nasz projekt miał szansę się dalej rozwijać.

AMSD - Dron ratunkowy w służbie społeczeństwu

Naszym projektem jest dron AMSD, którego celem jest pomoc w ratowaniu ludzkiego życia. Aby to uzyskać chcemy wprowadzić innowacyjną metodę sterowania wpół-autonomiczną, dzięki której można szybko przeszukać niebezpieczne miejsce przekazując ratownikom bezcenne informacje o miejscu zagrożenia, nie narażając przy tym ich życia. Natomiast dzięki wprowadzeniu budowy modułowej drona można przystosować do każdej sytuacji, umożliwiając mu dostęp do miejsc nieosiągalnych dla człowieka. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco i efektywnie pomagać poszkodowanym zmniejszając ryzyko prawie do minimum.

Zrobiliśmy robota działającego autonomicznie przekazującego dane o badanym otoczeniu. Aby móc ocenić dobrze sytuację i aby zaplanować działania nie wystarczy zwykły podgląd 2D, więc za pomocą wbudowanych czujników i stereoskopowych kamer dron przesyła tworzoną mapę przestrzenną badanego miejsca. Pozwala to na uchwycenie więcej szczegółów i lepszy obraz danej sytuacji. Koncept doczepianych modułów pozwoli na dopasowanie drona do odpowiedniego zadania. Na chwilę obecną mamy pomysł dopiero na kilka z nich, ale można bez problemu stwarzać nowe, usprawniając jego wielofunkcyjność. Dzięki temu posiadamy drona, który może w praktycznie każdych warunkach znaleźć osoby poszkodowane ,ocenić ich funkcje życiowe za pomocą dołączonych czujników tętna, oraz wysłać te cenne informacje do ratowników. Dzięki temu można zwiększyć efektywność ich działań, a co za tym idzie zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanego człowieka.

Bariera finansowa

Do stworzenia finalnego prototypu potrzebujemy:

odpowiedniej kamery termowizyjnej,

kamery pozwalającej mapować otoczenie,

wytrzymałych materiałów termoizolacyjnych,

części do stworzenia modułów,

specjalne czujniki,

środki na organizację kolejnych symulacji oraz ćwiczeń.

INTEL ISEF - to ogromne wydarzenie pozwalające zaistnieć w świecie nauki.

Dlatego chcemy dopracować nasz projekt, aby móc dorównać innym krajom.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Izabela Janiak
15 zł
 
Waldemar Jerzy Mateja
10 zł
 
ziem0witt
5 zł
 
Jakub Jurzak
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 2

 
2500 znaków