id: n5bxk7

Sprzęt do nauki zdalnej dla potrzebujących dzieci

Sprzęt do nauki zdalnej dla potrzebujących dzieci

162 zł 
z 50 000 zł
0%
zakończona 24.12.2020r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

#GivingTuesday 2020 z TPD


k3d94a2bb6e0eb1e.png

Był Black Friday, był Cyber Monday, czas na Giving Tuesday!


Jako organizacja pożytku publicznego o ogromnym zasięgu działania, prowadząca blisko 300 placówek wsparcia dziennego w kraju, mająca pod swoją opieką tysiące polskich dzieci i nastolatków, z których duża część mierzy się z problemami, które nie powinny dotykać tak młodych osób, zachęcamy Was do wspólnego działania. #GivingTuesday już w najbliższy wtorek, ale już dziś opowiemy Wam o nim w paru zdaniach.


CZYM JEST #GivingTuesday


#GivingTuesday to idea, która pozwala wyzwolić drzemiącą w nas energię dobroczynności.


Tego dnia dziękujemy wolontariuszom, pracownikom i sponsorom organizacji pozarządowych, tego dnia dzielimy się także tym, co mamy: wspieramy zbiórki na cele, które uważamy za ważne, dokładamy swoją cegiełkę do inicjatyw charytatywnych i obywatelskich.


UŻYJ HASZTAGA #GivingTuesday – pokaż, co jest dla Ciebie ważne

Suma nie gra roli: jeśli możesz, przekaż najdrobniejszą kwotę i podziel się tym w serwisach społecznościowych, wspierając pozytywną zmianę --> użyj hasztaga #GivingTuesday i pokaż znajomym, co jest dla Ciebie ważne, jakie widzisz aktualnie problemy, które wspólnie możemy pokonać.


AKCJA TPD Z OKAZJI #GivingTuesday 2020


My, pracownicy i społecznicy #TPD w najbliższy wtorek pod hasłem #GivingTuesday postanowiliśmy zadziałać dla dzieci i młodzieży, którymi zajmujemy się na co dzień, a które znalazły się przez pandemię w niecodziennej sytuacji. 


JAKI PROBLEM CHCEMY ROZWIĄZAĆ


Dzieciaki, odcięte od świata i od naszej bezpośredniej pomocy (wszystkie placówki wsparcia dziennego rozporządzeniem MZ obecnie działają tylko zdalnie), cierpią. Wiemy, że jest to dla nich trudny czas, ale dla niektórych z nich koniec izolacji i szczepionka na koronawirusa nie będą końcem problemów: ich zaległości w szkole rosną z powodu braku własnego komputera.


Z częścią z nich także my mamy bardzo ograniczony kontakt, mimo że nasze pedagożki i pedagodzy, psycholożki, instruktorzy, wszyscy nasi pracownicy czekają na nich pod telefonami i na zajęciach online. Wiele naszych dzieci nie ma własnego komputera, a laptop w domu, jeśli w ogóle jest, to jest tylko jeden. Często pracuje z niego mama lub tata, a rodzeństwo także musi brać udział w szkolnych lekcjach zdalnych – rodzic musi wybrać, które dziecko weźmie dziś udział w zajęciach szkolnych, jest to sytuacja dramatyczna.

Tych strat w edukacji nie będzie łatwo nadrobić, więc kolejny raz na wieść o konieczności przedłużenia nauki zdalnej, ruszamy na pomoc.


W pierwszej fali pandemii zareagowaliśmy szybko: zakupiliśmy i zebraliśmy setki laptopów i tabletów, które przywróciły część naszych podopiecznych systemowi edukacji.

Teraz przygotowujemy się do zakupu i wysyłki do naszych placówek wsparcia dziennego kolejnej transzy sprzętu komputerowego, który zostanie przekazany dzieciom pozostającym pod ich opieką. Wciąż jednak otrzymujemy alarmujące dane o brakach sprzętowych w domach naszych podopiecznych, których – apelujemy – nie możemy zostawić bez pomocy!


NASZA PIERWSZA ZRZUTKA!


Uruchomimy zatem zbiórkę na zrzutka.pl, po raz pierwszy w naszej ponad 101-letniej historii istnienia. Zapraszamy 01/12/2020 w #GivingTuesday i nieco dłużej – zrzutkę kończymy w Wigilię.


NA CO ZBIERAMY


Zgodnie z zapotrzebowaniem potwierdzonym przez kierowników placówek wsparcia dziennego w całej Polsce – na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży:

• niedrogie laptopy do nauki zdalnej

• kamery internetowe z mikrofonem do komputerów stacjonarnych

• słuchawki lub głośniczki do komputerów stacjonarnych.Działajcie z nami, wystarczą 2 kroki:


♥ wesprzyj zrzutkę dowolną kwotą https://zrzutka.pl/n5bxk7

♥♥ udostępnij nasz post lub zrzutkę z hasztagiem #GivingTuesday


Dzielmy się dobrem!Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

GK
Grażyna Kalińska
50 zł
PJ
Paulina Jakubec
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AB
Anna Borzuta
25 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 062 zrzutki

i zebrali

760 834 040 zł

A ty na co dziś zbierasz?