id: ne6eun

Rozwój socioMovens Polska

Rozwój socioMovens Polska

Nasi użytkownicy założyli 1 189 562 zrzutki i zebrali 1 253 448 019 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

socioMovens

Już od dziewięciu lat organizujemy w Polsce projekty edukacyjne dla młodzieży, które pomagają młodym ludziom otworzyć oczy i serca na problemy społeczne współczesnego świata. W czasie naszych projektów i akcji wolontariatu spotykaliśmy się z osobami bezdomnymi, niepełnosprawnymi, pracownikami socjalnymi, osobami w kryzysie psychicznym, pasjonatami, duchownymi, poszukującymi, młodymi z innych krajów, z Bogiem (choć często nienazwanym), ze sobą samym, z Drugim Człowiekiem... Pragniemy doprowadzać do spotkań, które zmieniają... i to zmieniają obie strony.


Aktualności

W czasie ostatniego odbytego projektu dla klas ósmych zmierzyliśmy się z trudnym, ale bardzo aktualnym tematem: "Zdrowia psychicznego i profilaktyki uzależnień". Nie tylko wiele zainwestowaliśmy w naszych uczestników poprzez kilka warsztatów psychologicznych ale także, jak to w socioMovens bywa, wyszliśmy do świata: odwiedziliśmy fundację L'Arche i zostawiliśmy tam nasz mały ślad w postaci posprzątanego domu opieki dla osób z niepełnosprawnością, a także spotkaliśmy się i wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach manualnych i integracyjnych z uczestnikami środowiskowego domu wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. Więcej można o tym przeczytać tutaj:


https://www.sociomovens.pl/post/zdrowie-psychiczne-i-profilaktyka-uzależnień-kolejna-edycja-projektu-sociomovens

Choć współpracujemy z międzynarodową fundacją socioMovens (International), to przyszedł czas, aby trochę dorosnąć i choć częściowo się usamodzielnić. Aby w Polsce mogło odbywać się więcej naszych projektów i więcej młodych ludzi mogło przeżyć coś co może odmienić ich patrzenie na świat i siebie samych potrzebujemy choć trochę struktury (takiej, która też będzie uznawana przez polskie banki i instytucje). Realizujemy również działania wolontariackie po projektach, marzą nam się kolejne projekty dla starszej młodzieży i zatrudnienie choćby na część etatu pracownika - to wszystko wymaga pewnych zasobów pieniężnych na start.


Kim jesteśmy?

Grupą "społecznie" zakręconych nauczycieli, uczniów i studentów z kilku poznańskich i podpoznańskich szkół i uczelni współpracujących z międzynarodowym stowarzyszeniem socioMovens


Co robimy?

Kilkudniowe projekty, w czasie których uczestnicy (zazwyczaj z ósmej klasy SP lub pierwszej LO) dużo doświadczają, rozmawiają, przeżywają to czego dany projekt dotyczy.

Korzystamy z metody tzw. pedagogiki doświadczenia (Erlebnispädagogik), czyli zamiast uczyć się o tym, że są w Poznaniu jadłodajnie, w których ubodzy mogą otrzymać ciepły posiłek, idziemy tam i pomagamy!

Jak już wspomniałem, zajmowaliśmy się tematyką uzależnień, biedy, bezdomności, problemów osób starszych, rodziny.


Głęboko wierzymy, że zmiana rzeczywistości może dokonać się dzięki zmianie patrzenia na nią. To właśnie dokonuje się w czasie naszych projektów dla młodzieży!


Na co dokładnie zbieramy?

Na organizację kolejnych projektów.

Na rozwój struktury w Polsce.

Na pensję dla pracownika, który mógłby zajmować się naszą działalnością nie tylko czasami i nie tylko w ramach wolontariatu (jak to jest do tej pory w naszym przypadku).

Oprócz tego prowadzimy różne akcje pomocowe pomiędzy projektami, spotykamy się z absolwentami projektów, jeździmy wraz z młodymi mentorami (absolwentami poprzednich edycji) do nowych miejsc w kraju. To są nasze działania, ale także nasze marzenia.Nasze projekty opierają się na trzech filarach:

- wrażliwość społeczna (chcemy ją budzić i wspierać jej rozwój w młodych ludziach)

- relacje, integracja, wspólnota (w czasie kilku intensywnie spędzonych razem dni tworzą się silne i autentyczne więzi)

- duchowość (choć nie trzeba być wierzącym żeby uczestniczyć w projekcie, nie ukrywamy naszych katolickich korzeni i wspólnie odkrywamy duchowy wymiar społecznego zaangażowania)


Jak jeszcze działamy?

Dla niektórych projekt to jednorazowe doświadczenie, ale dla niektórych początek przygody, która trwa do dzisiaj.

Od tej pory zrealizowaliśmy już: 12 projektów lokalnych, oraz wiele mniejszych spotkań, akcji, wspólnego pomagania.

Działamy razem m.in. w:

- poznańskich jadłodajniach

- fundacji L’Arche

- Łączniku (Centrum dla Młodych na ul. Łąkowej w Poznaniu)


ne6eun-b3a855b7.pngTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 21

MF
M&P
300 zł
PT
Piotr Turowski
50 zł
OP
Ola
55 zł
FF
Fffff
50 zł
BM
Bartłomiej Majszak
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MA
Marta
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
MF
Wilkowice
100 zł
PA
Paulina
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!