id: ne6eun

Rozwój socioMovens Polska

Rozwój socioMovens Polska

Nasi użytkownicy założyli 1 233 536 zrzutek i zebrali 1 370 655 451 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

socioMovens

Już od dziewięciu lat organizujemy w Polsce projekty edukacyjne dla młodzieży, które pomagają młodym ludziom otworzyć oczy i serca na problemy społeczne współczesnego świata. W czasie naszych projektów i akcji wolontariatu spotykaliśmy się z osobami bezdomnymi, niepełnosprawnymi, pracownikami socjalnymi, osobami w kryzysie psychicznym, pasjonatami, duchownymi, poszukującymi, młodymi z innych krajów, z Bogiem (choć często nienazwanym), ze sobą samym, z Drugim Człowiekiem... Pragniemy doprowadzać do spotkań, które zmieniają... i to zmieniają obie strony.


Aktualności

W czasie ostatniego odbytego projektu dla klas ósmych zmierzyliśmy się z trudnym, ale bardzo aktualnym tematem: "Zdrowia psychicznego i profilaktyki uzależnień". Nie tylko wiele zainwestowaliśmy w naszych uczestników poprzez kilka warsztatów psychologicznych ale także, jak to w socioMovens bywa, wyszliśmy do świata: odwiedziliśmy fundację L'Arche i zostawiliśmy tam nasz mały ślad w postaci posprzątanego domu opieki dla osób z niepełnosprawnością, a także spotkaliśmy się i wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach manualnych i integracyjnych z uczestnikami środowiskowego domu wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. Więcej można o tym przeczytać tutaj:


https://www.sociomovens.pl/post/zdrowie-psychiczne-i-profilaktyka-uzależnień-kolejna-edycja-projektu-sociomovens

Choć współpracujemy z międzynarodową fundacją socioMovens (International), to przyszedł czas, aby trochę dorosnąć i choć częściowo się usamodzielnić. Aby w Polsce mogło odbywać się więcej naszych projektów i więcej młodych ludzi mogło przeżyć coś co może odmienić ich patrzenie na świat i siebie samych potrzebujemy choć trochę struktury (takiej, która też będzie uznawana przez polskie banki i instytucje). Realizujemy również działania wolontariackie po projektach, marzą nam się kolejne projekty dla starszej młodzieży i zatrudnienie choćby na część etatu pracownika - to wszystko wymaga pewnych zasobów pieniężnych na start.


Kim jesteśmy?

Grupą "społecznie" zakręconych nauczycieli, uczniów i studentów z kilku poznańskich i podpoznańskich szkół i uczelni współpracujących z międzynarodowym stowarzyszeniem socioMovens


Co robimy?

Kilkudniowe projekty, w czasie których uczestnicy (zazwyczaj z ósmej klasy SP lub pierwszej LO) dużo doświadczają, rozmawiają, przeżywają to czego dany projekt dotyczy.

Korzystamy z metody tzw. pedagogiki doświadczenia (Erlebnispädagogik), czyli zamiast uczyć się o tym, że są w Poznaniu jadłodajnie, w których ubodzy mogą otrzymać ciepły posiłek, idziemy tam i pomagamy!

Jak już wspomniałem, zajmowaliśmy się tematyką uzależnień, biedy, bezdomności, problemów osób starszych, rodziny.


Głęboko wierzymy, że zmiana rzeczywistości może dokonać się dzięki zmianie patrzenia na nią. To właśnie dokonuje się w czasie naszych projektów dla młodzieży!


Na co dokładnie zbieramy?

Na organizację kolejnych projektów.

Na rozwój struktury w Polsce.

Na pensję dla pracownika, który mógłby zajmować się naszą działalnością nie tylko czasami i nie tylko w ramach wolontariatu (jak to jest do tej pory w naszym przypadku).

Oprócz tego prowadzimy różne akcje pomocowe pomiędzy projektami, spotykamy się z absolwentami projektów, jeździmy wraz z młodymi mentorami (absolwentami poprzednich edycji) do nowych miejsc w kraju. To są nasze działania, ale także nasze marzenia.



Nasze projekty opierają się na trzech filarach:

- wrażliwość społeczna (chcemy ją budzić i wspierać jej rozwój w młodych ludziach)

- relacje, integracja, wspólnota (w czasie kilku intensywnie spędzonych razem dni tworzą się silne i autentyczne więzi)

- duchowość (choć nie trzeba być wierzącym żeby uczestniczyć w projekcie, nie ukrywamy naszych katolickich korzeni i wspólnie odkrywamy duchowy wymiar społecznego zaangażowania)


Jak jeszcze działamy?

Dla niektórych projekt to jednorazowe doświadczenie, ale dla niektórych początek przygody, która trwa do dzisiaj.

Od tej pory zrealizowaliśmy już: 12 projektów lokalnych, oraz wiele mniejszych spotkań, akcji, wspólnego pomagania.

Działamy razem m.in. w:

- poznańskich jadłodajniach

- fundacji L’Arche

- Łączniku (Centrum dla Młodych na ul. Łąkowej w Poznaniu)


ne6eun-b3a855b7.png



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!