id: nnzndz

#PosiłekDlaSeniora - Wrocław

#PosiłekDlaSeniora - Wrocław

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
24 788 zł
z 50 000
49%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 862 zrzutki i zebrali 1 061 448 565 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiDrodzy Wrocławianie, nasi goście i przyjaciele,


w trosce o zdrowie i życie większość osób starszych musiała pozostać w swoich domach, a część z nich straciła możliwość pomocy z zewnątrz.


Wrocław to drugie miasto, które oficjalnie dołącza do realizacji akcji #PosiłekDlaSeniora w formule: #PosiłekDlaSeniora by Pasibus.


Celem #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowej całodziennej diety dla osób starszych, które przez sytuację spowodowaną skutkami panującego wirusa są grupą najbardziej zagrożoną.


Codziennie pod drzwi Seniorów dostarczamy zestaw 4 zbilansowanych posiłków składających się ze śniadania, zupy, dania głównego oraz podwieczorku.


Stworzony przez Grupę Warszawa program jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Biorąc w nim udział pomagasz podwójnie.


Nie będziemy siedzieć bezczynnie, to wiedzieliśmy od razu! Czujemy potrzebę działania i jesteśmy gotowi pomóc w tej trudnej sytuacji całej Polsce. 


Dlatego startujemy z akcją na terenie Wrocławia, gdzie posiłki będą przygotowywane przez Pasibus – super że jesteście z nami! W grupie siła!


Akcja #PosiłekDlaSeniora wystartowała 21 marca w Warszawie.

Rozwieźliśmy już tysiące posiłków na terenie Warszawy i przekonaliśmy się na własne oczy czym jest głód i wyobcowanie Seniorów. 


Jeśli chcesz wziąć udział w akcji #PosiłekDlaSeniora dla Warszawiaków to przejdź na stronę: https://zrzutka.pl/ty52jv


Teraz chcemy, żeby akcja rozwinęła się na całą Polskę. Dzięki Waszym wpłatom chcemy pomagać nie tylko w czasach epidemii, ale też po jej zakończeniu.


Już wkrótce kolejne miasta.


JAK ZAMÓWIĆ POSIŁEK DLA SENIORA?


Jeżeli chcesz wesprzeć kogoś kogo znasz:

Wpłać 25 PLN lub wielokrotność tej kwoty i w sekcji „wiadomość do organizatora” wpisz następujące dane:

- ulica

- nr budynku

- nr mieszkania

- kod pocztowy

- dzielnica

- ilość zamówionych posiłków

- numer telefonu


Koniecznie dopisz w każdym zamówieniu wiadomość :

„Posiadam zgodę na przetwarzanie danych odbiorcy oraz dostarczenie do niego przesyłki”


Jeżeli chcesz wesprzeć grupę seniorów, a nie znasz konkretnej osoby:

Wpłać dowolną kwotę na nasz cel, a my za zebrane pieniądze przygotujemy i dostarczymy posiłki potrzebującym, wg wskazanych miejsc przez miejskie instytucje, zajmujące się pomocą dla nich na co dzień.PLAN AKCJI


Zamówienia przyjmujemy zawsze na jeden dzień przed ich realizacją do godziny 15:00, tzn.

Zgłoszenie wykonane do 15:00 powoduje dostarczenie posiłku dla Seniora w następnym dniu.


Jeśli chcesz zamówić posiłki na dłuższy czas, wpisz w „wiadomości dla organizatora” informacje o tym na ile dni chcesz przekazać zestaw. Pamiętaj, że 25 zł to 1 dzień.


Mamy gotowe kuchnie, sprzęt, samochody, chcemy ruszyć jak najszybciej - przy Waszym wsparciu pierwsze posiłki będziemy w stanie dostarczyć już we piątek 24.04.2020.


Wszystkie adresy potrzebujacych Seniorów prosimy zgłaszać na adres: [email protected]
PAMIĘTAMY O BEZPIECZEŃSTWIE!


By zachować ostrożność oraz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa posiłki będziemy zostawiać Seniorom przed ich lokalem mieszkalnym (komunikując sygnałem dzwonka).


Wszystkie posiłki są odpowiednio zabezpieczone


JAKI JEST PODZIAŁ ZEBRANYCH ŚRODKÓW?


Walka z ubóstwem i wykluczeniem seniorów jest dla nas najważniejsza. Dzięki środkom z akcji #PosiłekDlaSeniora każdego dnia przygotowujemy i rozwozimy wraz z partnerami pełnowartościowe zestawy posiłków walcząc nie tylko z głodem, ale i alienacją osób 60+.


Wasze wpłaty pozwalają nam organizować i rozwijać ogólnopolską akcję #PosiłekDlaSeniora


To właśnie dzięki Wam akcja ma charakter kompleksowy i zapewnia:
·     


·  posiłki (60%) – gotujemy wraz z partnerami pełnowartościowe zestawy składające się z 4 posiłków zgodnych z wytycznymi ekspertów żywienia


·  rezerwa budżetowa (10%) – gdybyście z jakiś przyczyn zaczęli kupować mniej posiłków dla seniorów, to musimy mieć rezerwę aby nadal wspierać naszych podopiecznych,

·  wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w projekt (10%) – epidemia SARS CoV-2 dotknęłą w ogromnym stopniu pracowników gastronomii, którzy z dnia na dzień starcili miejsca pracy. Wspierając akcję #PosiłekDlaSeniora pomagasz podwójnie zapewniając też wynagrodzenie osobom z tego sektora gospodarki,

·  logistykę (7.5%) – ktoś musi kontaktować się z ośrodkami pomocy społecznej, tworzyć mapy dla kierowców, rozwieźć posiłki, zapłacić za benzynę i za środki ochrony takie jak maseczki i rękawiczki dla naszych kurierów,


·  promocję i marketing (7.5%) – żeby pomagać tysiącom seniorów o akcji musi usłyszeć jak najwięcej osób więc pamiętaj, żeby zawsze podać dalej naszą akcję na social mediach i opowiedzieć znajomym,


·  koszty operacyjne (2.5%) – musimy opłacić licencje programów, czynsze, telefony i serwery oraz wszystko to o czym na co dzień się nie pamięta a jest konieczne przy prowadzeniu działalności,

·  nadzór prawny i podatkowy (2.5%) – musimy rozliczyć się z każdej zebranej złotówki i nie ma tu miejsca na niedopatrzenia.


W tej szczególnej sytuacji w jakiej wszyscy jesteśmy akcja #PosiłekDlaSeniora pozwala pomagać podwójnie - utrzymać setki miejsc pracy w gastronomii, jednocześnie pomagając najbardziej zagrożonej i potrzebującej grupie czyli seniorom.


Warto otworzyć serce, pewnego dnia każdy z nas będzie seniorem i wszyscy możemy potrzebować pomocy.


KTO O NAS MÓWIŁ?


ONET

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-reportaz-o-akcji-posilek-dla-seniora/pbrm6wd


TVN

https://dziendobry.tvn.pl/a/posilekdlaseniora-gwiazdy-angazuja-sie-w-pomoc-najbardziej-potrzebujacym


ZWIERCIADŁO

https://zwierciadlo.pl/lifestyle/wyjatkowa-inicjatywa-posilek-dla-seniora-pomagajaca-starszym-w-czasie-pandemii


GLAMOUR

https://www.glamour.pl/artykul/posilek-dla-seniora-wyjatkowa-akcja-warszawskich-restauracji-i-gwiazd-w-pomoc-starszym-osobom-zaangazowali-sie-m-in-maja-bohosiewicz-jankes-i-anna-lewandowska-200401093534


NASZE MIASTO

https://warszawa.naszemiasto.pl/posilek-dla-seniora-w-warszawie-pomagaja-starszym-i/ar/c1-7615837


HORECANET

http://www.horecanet.pl/grupa-warszawa-dostarczyla-pierwsze-posilki-w-ramach-posilkudlaseniora/

KIM JESTEŚMY?10 lat temu Grupa Warszawa otworzyła w Warszawie kultowe już dziś miejsce: Warszawę Powiśle, która zmieniła mapę kulturalną i imprezową stolicy. Kolejne lokale i działania to już historia https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Warszawa


Teraz musimy zmierzyć się z innym wyzwaniem i nową rzeczywistością, jako mieszkańcy naszego miasta nie możemy być obojętni!


„Nie chcemy siedzieć bezczynnie, pomóżcie nam wspierając te akcję"


KTO OBSŁUGUJE WROCŁAW?


Pasibus - kultowa sieć burgerowni, wywodząca się z Wrocławskiego street foodu. Pierwszy Pasibus powstał w 2013 roku i był "tylko" wrocławskim foodtruckiem, jednak ich pasja do burgerów sprawiła, że obecnie ich burgery podbijają całą Polskę (25 lokali).


W tych ciężkich dla wszystkich czasach, dołączają do akcji #PosiłekDlaSeniora, przeobrażając swoją produkcję na kuchnię przygotowującą posiłki dla potrzebujących seniorów we Wrocławiu i okolicach. #wspieramgastro #gastrowspiera KONTAKT:

Ogólnopolski: [email protected]

Wrocław: [email protected]


PARTNER ODPOWIEDZIALNY ZA WROCŁAW:


Pasibus

www.pasibus.pl

https://www.facebook.com/Pasibus/ORGANIZATOR:


Grupa Warszawa

www.grupawarszawa.com

https://www.facebook.com/GrupaWarszawa/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 345

 
5 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000 zł
RO
RONOX
 
Dane ukryte
500 zł
MK
Michalina Kozaryn
500 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 32

 
2500 znaków