id: nnzndz

#PosiłekDlaSeniora - Wrocław

#PosiłekDlaSeniora - Wrocław

Nasi użytkownicy założyli 1 186 997 zrzutek i zebrali 1 247 944 610 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiDrodzy Wrocławianie, nasi goście i przyjaciele,


w trosce o zdrowie i życie większość osób starszych musiała pozostać w swoich domach, a część z nich straciła możliwość pomocy z zewnątrz.


Wrocław to drugie miasto, które oficjalnie dołącza do realizacji akcji #PosiłekDlaSeniora w formule: #PosiłekDlaSeniora by Pasibus.


Celem #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowej całodziennej diety dla osób starszych, które przez sytuację spowodowaną skutkami panującego wirusa są grupą najbardziej zagrożoną.


Codziennie pod drzwi Seniorów dostarczamy zestaw 4 zbilansowanych posiłków składających się ze śniadania, zupy, dania głównego oraz podwieczorku.


Stworzony przez Grupę Warszawa program jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale także pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Biorąc w nim udział pomagasz podwójnie.


Nie będziemy siedzieć bezczynnie, to wiedzieliśmy od razu! Czujemy potrzebę działania i jesteśmy gotowi pomóc w tej trudnej sytuacji całej Polsce. 


Dlatego startujemy z akcją na terenie Wrocławia, gdzie posiłki będą przygotowywane przez Pasibus – super że jesteście z nami! W grupie siła!


Akcja #PosiłekDlaSeniora wystartowała 21 marca w Warszawie.

Rozwieźliśmy już tysiące posiłków na terenie Warszawy i przekonaliśmy się na własne oczy czym jest głód i wyobcowanie Seniorów. 


Jeśli chcesz wziąć udział w akcji #PosiłekDlaSeniora dla Warszawiaków to przejdź na stronę: https://zrzutka.pl/ty52jv


Teraz chcemy, żeby akcja rozwinęła się na całą Polskę. Dzięki Waszym wpłatom chcemy pomagać nie tylko w czasach epidemii, ale też po jej zakończeniu.


Już wkrótce kolejne miasta.


JAK ZAMÓWIĆ POSIŁEK DLA SENIORA?


Jeżeli chcesz wesprzeć kogoś kogo znasz:

Wpłać 25 PLN lub wielokrotność tej kwoty i w sekcji „wiadomość do organizatora” wpisz następujące dane:

- ulica

- nr budynku

- nr mieszkania

- kod pocztowy

- dzielnica

- ilość zamówionych posiłków

- numer telefonu


Koniecznie dopisz w każdym zamówieniu wiadomość :

„Posiadam zgodę na przetwarzanie danych odbiorcy oraz dostarczenie do niego przesyłki”


Jeżeli chcesz wesprzeć grupę seniorów, a nie znasz konkretnej osoby:

Wpłać dowolną kwotę na nasz cel, a my za zebrane pieniądze przygotujemy i dostarczymy posiłki potrzebującym, wg wskazanych miejsc przez miejskie instytucje, zajmujące się pomocą dla nich na co dzień.PLAN AKCJI


Zamówienia przyjmujemy zawsze na jeden dzień przed ich realizacją do godziny 15:00, tzn.

Zgłoszenie wykonane do 15:00 powoduje dostarczenie posiłku dla Seniora w następnym dniu.


Jeśli chcesz zamówić posiłki na dłuższy czas, wpisz w „wiadomości dla organizatora” informacje o tym na ile dni chcesz przekazać zestaw. Pamiętaj, że 25 zł to 1 dzień.


Mamy gotowe kuchnie, sprzęt, samochody, chcemy ruszyć jak najszybciej - przy Waszym wsparciu pierwsze posiłki będziemy w stanie dostarczyć już we piątek 24.04.2020.


Wszystkie adresy potrzebujacych Seniorów prosimy zgłaszać na adres: [email protected]
PAMIĘTAMY O BEZPIECZEŃSTWIE!


By zachować ostrożność oraz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa posiłki będziemy zostawiać Seniorom przed ich lokalem mieszkalnym (komunikując sygnałem dzwonka).


Wszystkie posiłki są odpowiednio zabezpieczone


JAKI JEST PODZIAŁ ZEBRANYCH ŚRODKÓW?


Walka z ubóstwem i wykluczeniem seniorów jest dla nas najważniejsza. Dzięki środkom z akcji #PosiłekDlaSeniora każdego dnia przygotowujemy i rozwozimy wraz z partnerami pełnowartościowe zestawy posiłków walcząc nie tylko z głodem, ale i alienacją osób 60+.


Wasze wpłaty pozwalają nam organizować i rozwijać ogólnopolską akcję #PosiłekDlaSeniora


To właśnie dzięki Wam akcja ma charakter kompleksowy i zapewnia:
·     


·  posiłki (60%) – gotujemy wraz z partnerami pełnowartościowe zestawy składające się z 4 posiłków zgodnych z wytycznymi ekspertów żywienia


·  rezerwa budżetowa (10%) – gdybyście z jakiś przyczyn zaczęli kupować mniej posiłków dla seniorów, to musimy mieć rezerwę aby nadal wspierać naszych podopiecznych,

·  wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w projekt (10%) – epidemia SARS CoV-2 dotknęłą w ogromnym stopniu pracowników gastronomii, którzy z dnia na dzień starcili miejsca pracy. Wspierając akcję #PosiłekDlaSeniora pomagasz podwójnie zapewniając też wynagrodzenie osobom z tego sektora gospodarki,

·  logistykę (7.5%) – ktoś musi kontaktować się z ośrodkami pomocy społecznej, tworzyć mapy dla kierowców, rozwieźć posiłki, zapłacić za benzynę i za środki ochrony takie jak maseczki i rękawiczki dla naszych kurierów,


·  promocję i marketing (7.5%) – żeby pomagać tysiącom seniorów o akcji musi usłyszeć jak najwięcej osób więc pamiętaj, żeby zawsze podać dalej naszą akcję na social mediach i opowiedzieć znajomym,


·  koszty operacyjne (2.5%) – musimy opłacić licencje programów, czynsze, telefony i serwery oraz wszystko to o czym na co dzień się nie pamięta a jest konieczne przy prowadzeniu działalności,

·  nadzór prawny i podatkowy (2.5%) – musimy rozliczyć się z każdej zebranej złotówki i nie ma tu miejsca na niedopatrzenia.


W tej szczególnej sytuacji w jakiej wszyscy jesteśmy akcja #PosiłekDlaSeniora pozwala pomagać podwójnie - utrzymać setki miejsc pracy w gastronomii, jednocześnie pomagając najbardziej zagrożonej i potrzebującej grupie czyli seniorom.


Warto otworzyć serce, pewnego dnia każdy z nas będzie seniorem i wszyscy możemy potrzebować pomocy.


KTO O NAS MÓWIŁ?


ONET

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-reportaz-o-akcji-posilek-dla-seniora/pbrm6wd


TVN

https://dziendobry.tvn.pl/a/posilekdlaseniora-gwiazdy-angazuja-sie-w-pomoc-najbardziej-potrzebujacym


ZWIERCIADŁO

https://zwierciadlo.pl/lifestyle/wyjatkowa-inicjatywa-posilek-dla-seniora-pomagajaca-starszym-w-czasie-pandemii


GLAMOUR

https://www.glamour.pl/artykul/posilek-dla-seniora-wyjatkowa-akcja-warszawskich-restauracji-i-gwiazd-w-pomoc-starszym-osobom-zaangazowali-sie-m-in-maja-bohosiewicz-jankes-i-anna-lewandowska-200401093534


NASZE MIASTO

https://warszawa.naszemiasto.pl/posilek-dla-seniora-w-warszawie-pomagaja-starszym-i/ar/c1-7615837


HORECANET

http://www.horecanet.pl/grupa-warszawa-dostarczyla-pierwsze-posilki-w-ramach-posilkudlaseniora/

KIM JESTEŚMY?10 lat temu Grupa Warszawa otworzyła w Warszawie kultowe już dziś miejsce: Warszawę Powiśle, która zmieniła mapę kulturalną i imprezową stolicy. Kolejne lokale i działania to już historia https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Warszawa


Teraz musimy zmierzyć się z innym wyzwaniem i nową rzeczywistością, jako mieszkańcy naszego miasta nie możemy być obojętni!


„Nie chcemy siedzieć bezczynnie, pomóżcie nam wspierając te akcję"


KTO OBSŁUGUJE WROCŁAW?


Pasibus - kultowa sieć burgerowni, wywodząca się z Wrocławskiego street foodu. Pierwszy Pasibus powstał w 2013 roku i był "tylko" wrocławskim foodtruckiem, jednak ich pasja do burgerów sprawiła, że obecnie ich burgery podbijają całą Polskę (25 lokali).


W tych ciężkich dla wszystkich czasach, dołączają do akcji #PosiłekDlaSeniora, przeobrażając swoją produkcję na kuchnię przygotowującą posiłki dla potrzebujących seniorów we Wrocławiu i okolicach. #wspieramgastro #gastrowspiera KONTAKT:

Ogólnopolski: [email protected]

Wrocław: [email protected]


PARTNER ODPOWIEDZIALNY ZA WROCŁAW:


Pasibus

www.pasibus.pl

https://www.facebook.com/Pasibus/ORGANIZATOR:


Grupa Warszawa

www.grupawarszawa.com

https://www.facebook.com/GrupaWarszawa/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 345

preloader

Komentarze 32

 
2500 znaków