PLAN TO NIE WSZYSTKO - krótkometrażowy serial komediowy
PLAN TO NIE WSZYSTKO - krótkometrażowy serial komediowy
Nasi użytkownicy założyli 1 221 719 zrzutek i zebrali 1 336 104 414 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Masz dosyć seriali, które nie wprowadzają nic nowego do twojego życia? A może po prostu są za długie i chciałbyś wreszcie obejrzeć serial, który cię rozbawi do łez? Zróbmy więc razem serial PLAN TO NIE WSZYSTKO, serial inspirowany m.in. takimi hitami jak "Chłopaki z baraków", "Biuro", "Co robimy w ukryciu".
Serial "PLAN TO NIE WSZYSTKO" jest projektem zrodzonym z szalonych pomysłów absolwenta reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej, Jana Orszulaka oraz aktora Narodowego Teatru Edukacji, Dominika Gałązki. Zostanie zrealizowany przez studio filmowe i teatr Standby Studio, działające od 2014 roku na Uniwersytecie Gdańskim przez Jana Orszulaka, które ma za sobą już licznie wyprodukowane filmy krótkometrażowe dostępne na YouTube: "Ostatnia kolejka", "Ja, Hamlet", "Kątnik", "Prospekt", "Lala z zapałkami", "Autarkia" i wiele innych. W ciągu ośmiu lat działalności artystycznej wyprodukowało dzieła filmowe, które pomimo dość skromnych budżetów były nominowane i nagradzane na festiwalach ogólnopolskich (m.in. "Nakręć się") oraz międzynarodowych (m.in. w USA, w Cannes, Brazylii, Kanadzie, Japonii, RPA czy Kenii). Tym razem chcielibyśmy zrobić wspólnie z wami serial, który zwali was z nóg ze śmiechu!
Pragniemy, by nasz serial zapełnił pustkę w polskim Internecie, w którym często brakuje dzieł artystycznych z humorem na poziomie. PLAN TO NIE WSZYSTKO to 4-odcinkowy, krótkometrażowy serial, opowiadający o trójce przyjaciół - Maksie, Gracjanie i Nikoli - którzy chcą zrobić film o polskiej superbohaterce pt. "Superlaska i wampirze kły". Jednak przez swój brak doświadczenia oraz zatrudnienie do realizacji filmu operatora wesel - Andrzeja, nie wychodzi im to najlepiej. Głównymi bohaterami serialu są więc młodzi ludzie, których ambicje stykają się z brutalną rzeczywistością. Serial gatunkowo z pewnością będzie najbliższy komedii, a nagrany zostanie w stylu mockumentalnym. Zakładamy, że epizody 1-3 będą miały ok. 6 minut, a finałowy, 4 odcinek ok. 8 min.
____________________________________
AKTORZY:
Kinga Wiktoria Dąbrowska - NIKOLA
Rocznik 1994. Absolwentka Aktorstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończyła również studia na kierunku: Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w 2016 roku oraz w 2017 Studium Aktorskie "Lart" w Krakowie. Na ekranie pojawia się od 2018 roku. Ma na swoim koncie rolę w serialu "Na Wspólnej" jako Irena Bratek, a także w paru odcinkach m.in. seriali: "Przyjaciółki", "M jak Miłość", czy "Chyłka". W 2020 roku wystąpiła w teledysku Skubas „Ojciec i syn”, który zajął I miejsce w konkursie Papaya Young Directors w kategorii Music Stories. Kinga odnajduje się po jednej, jak i po drugiej stronie kamery. Pracowała przy produkcji takich filmów fabularnych jak „Chłopi” czy „Detektyw Bruno”. Prężnie działa również w social mediach, można ją znaleźć pod nazwą @itskingavictoria. Świetnie odnajduje się w tańcu oraz sztukach walki. Marzy, aby zostać filmową wojenną dziewczyną albo polską Jessicą Jones.
Dominika Gałązka - MAKS
Rocznik 1992. Na scenie teatralnej od 2008 roku, zaś od roku 2017 etatowy aktor Narodowego Teatru Edukacji. Odtwórca roli m.in Artura w spektaklu "Tango" oraz Gombrowicza w spektaklu Ferdydurke w reż. Marzeny Kucmer-Kołeńskiej. W latach 2008-2012 wielokrotny uczestnik festiwali i przeglądów teatralnych (indywidualna nagroda aktorska na festiwalu Bursztynowa Maska za rolę "Aktora" w spektaklu pt. "Między nami dobrze" jest w reż. Marzeny Wojciechowskiej). W latach 2012-2014 słuchacz na kierunku "Produkcja filmowa i telewizyjna", a następnie student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Gdańskim. Związany ze Standby Studio od początku jego istnienia, począwszy od roli czarnego charakteru w filmie krótkometrażowym "Kątnik", przez Vladimira w "Czekając na Godota", po Hamleta w "Hamlet. Miłość", wreszcie Darko Wiarołomnego w spektaklu "Henryk Pjoter i diabelskie nasienie", a także synonimiczne role młodego boksera w spocie przygotowanym dla legalnej kultury pt. "Wszyscy jesteśmy jedną drużyną" i boksera w krótkometrażowym filmie "Prospekt" (wszystkie tytuły w reż. Jana Orszulaka). W ostatnim czasie zajmujący się nagrywaniem audiobooków. W serialu pełni funkcję nie tylko aktora, ale i producenta, II reżysera oraz scenarzysty.
Jakub Lusztyk - GRACJAN
Rocznik 2004. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w 2020 roku. W tym niedługim okresie czasu zdołał zagrać m.in. w filmie poświęconemu Ignacemu Łukasiewiczowi - „Kiedy światło przegoniło mrok”, który został wykonany w technologii VR. Wraz ze swoją babcią wziął udział w „Koncercie wdzięczności” Fundacji TV Puls „Pod Dębem”. Oprócz tego wystąpił w reklamach takich marek jak m.in. McDonald’s, Radio ZET. Interesuje się też modelingiem, w czym stale się rozwija. Działa medialnie na Instagramie i TikToku.
Piotr Srebrowski - OPERATOR ANDRZEJ
Rocznik 1985. Absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2010), aktor teatralny, filmowy, oraz reżyser. Od 2011 współpracuje z trójmiejskimi scenami - Teatr Miniatura, Teatr Off de Bicz, Teatr Gdynia Główna, Teatr BOTO, CKG, Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Teatr BRO, Filharmonia Bałtycka, oraz Gdański Teatr Szekspirowski. Ma na swoim koncie role w serialach m.in. "Na Wspólnej" jako Jonasz Darłowicz, "Pierwsza miłość", "Fala zbrodni", "Tancerze", "Bodo", "M jak miłość", "Dziewczyny ze Lwowa"; oraz filmach m.in. "Gwiazdy", "Polskie gówno", "Bo we mnie jest seks".
Kacper Kubryński - OCHRONIARZ
Rocznik 1993. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno- Aktorskiego w Gdyni (2018). Licencjonowany przewodnik po ukochanym rodzinnym mieście Gdańsku. Ma na swoim koncie role w serialach m.in. "Sexify", "Na Wspólnej", "Lombard. Życie pod zastaw". Wystąpił w filmie krótkometrażowym "Kątnik" (reż. Jan Orszulak) w roli Gwałciciela oraz etiudzie filmowej "Kinda Blues".
W pozostałych rolach: Paweł Grott, Jerzy Tarnawski, Elżbieta Łysiak-Pastuszak, Magdalena Grott, Magdalena Bródka, Elwira Romaniuk, Marek Lubowiecki, Jagoda Jasińska, Agnieszka Lewińska i inni.
____________________________________
TWÓRCY:
Jan Orszulak - REŻYSER i SCENARZYSTA
Rocznik 1995. Reżyser teatralny i filmowy. Absolwent Wiedzy o teatrze, Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Reżyserii podyplomowej Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jego filmy krótkometrażowe były wyświetlane w gronie finalistów na festiwalach krajowych oraz zagranicznych (m.in. Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, Kenia, Japonia czy ostatnio International Festival Entr’2 Marches w Cannes). Wyreżyserowany przez niego film "Jesteśmy jedną drużyną" dostał się do finału konkursu na spot dla Legalnej Kultury i był wyświetlany podczas 42. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spektakl „Hamlet. Miłość” w jego reżyserii reprezentował Gdańsk na 21. Festiwalu Szekspirowskim w nurcie konkursowym SzekspirOFF oraz na V edycji Festiwalu Teatrów Studenckich START, spektakl „Piaskownica” zapewnił mu I miejsce na 55 Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” oraz Nagrodę Główną na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, a świetnie recenzowanym spektaklem "Ene due rike fake" według tekstu Marzeny Matuszak zadebiutował w 2020 roku na zawodowej scenie Teatru Druga Strefa w Warszawie. Uczestnik kursu reżyserskiego Declana Donnellana (twórcy m.in. filmu „Uwodziciel”). Laureat wielu nagród aktorskich m.in. Grand Prix na Herbertiadzie – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyciel Standby Studio.
Tobiasz Puzyr - OPERATOR OBRAZU
Rocznik 1995. Operator i montażysta filmowy. Ukończył kurs montażu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor projektów filmowo-podróżniczych "Akademia nauk pożytecznych" oraz "Streets of the World Cup". Autor zdjęć do etiudy filmowej pt. "Plan: Idealna Randka" na potrzeby rekrutacji do szkoły filmowej. Brał udział w realizacji projektu "107 OGARNiA". Operator w nagraniach spektakli: "Henryk Pjoter i diabelskie nasienie" oraz "Otello". Komercyjnie, pod szyldem Obrazy Ruchome, zajmuje się filmem ślubnym i reklamowym.
Elwira Romaniuk - KIEROWNICZKA PRODUKCJI
Rocznik 1998. Absolwentka Historii na Uniwersytecie Gdańskim. Z zamiłowania i doświadczenia aktorka oraz kierowniczka produkcji w spektaklach teatralnych i filmie. Autorka scenariusza i aktorka w monodramie „Moja mała zagłada”. Aktorka w spektaklu „Nadszedł już czas!” w reżyserii absolwenta Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Huberta Paszkiewicza. Aktorka i autorka fragmentu scenariusza w spektaklu „Mechaniczny Obserwator” w reżyserii Anny Stanek. Aktorka w spektaklu „Wielki Sen Czasu” w reżyserii Anny Stanek. Kierowniczka produkcji w spektaklach "Henryk Pjoter i diabelskie nasienie" oraz "Otello" (oba w reż. Jana Orszulaka) w teatrze i studiu filmowym Standby Studio.
Agnieszka Lewińska - SCRIPT
Rocznik 2002. Studentka II roku Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Od dzieciństwa zakochana w sztuce aktorskiej, teatrze oraz filmie. Przez 5 lat była związana ze stowarzyszeniem MOST. Była związana jako aktorka z teatrami: Teatr Miniatura w Gdańsku, stowarzyszenie MOST, Teatr Collegium Gedanense, Standby Studio. Obecnie etatowa fotografka oraz operator Standby Studio. Ponadto nieustannie rozwija pasję do fotografii oraz zbiera doświadczenie w różnych zawodach w dziedzinie produkcji filmowych, w tym w reżyserii.
Magdalena Bródka - ASYSTENTKA REŻYSERA
Rocznik 2002. Studentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. W latach licealnych występowała w spektaklach zespołu Teatr R. Bezimienni w Toruniu: "Puszcza" oraz "Opera Panica". Działa również w grupie Sotie przy Kwidzyńskim Centrum Kultury, gdzie w zeszłym roku zagrała w "Ostatniej woli Leonarda Grubera", a w tym w "Grze snów" na podstawie dramatu Augusta Strindberga. Laureatka pierwszego miejsca Ogólnopolskiej Giełdy Zdarzeń Artystycznych "Wieczorne Nastroje" w 2021 roku. Jest również absolwentką autorskiego rocznego kursu Jan Orszulak - Standby Workshops od 2021 roku. Miłośniczka kotów, szybkiego życia, a przede wszystkim - ludzi. W przyszłości chce zawodowo łączyć pasje do teatru i psychologii.
Oraz inni fantastyczni twórcy: m.in. Zuzanna Mzyk, Paweł Grott, Jagoda Jasińska, Jakub Ziebell, Łukasz Smurzyński i inni.
____________________________________
Zróbmy wspólnie serial, który rozbawi wszystkich do łez. W serialu zobaczycie świetnych aktorów, którzy nie boją się otwierać na dosyć nowe formy, jaką z pewnością jest komedia mockumentalna. Do zdjęć pozostał nam nieco ponad miesiąc. Są z nami wspaniali twórcy, artystycznie wspierają nas ludzie z profesjonalnej branży filmowej. Brakuje nam już tylko Ciebie i Twojej pomocy. Dołącz do nas i spraw, że uda się stworzyć serial, o którym wszyscy marzymy!
ŚLEDŹ NAS!
https://www.facebook.com/studiostandby
https://www.instagram.com/standbystudio/
https://www.youtube.com/standbystudio1
KONTAKT:
Asystentka reżysera - Magdalena Bródka - 724-584-876
Kierownik produkcji - Elwira Romaniuk - 786-976-906
Reżyser - Jan Orszulak - 728-809-306
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 8
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
1 zł
Kupione 1
10 zł
Kupione 2
30 zł
Kupione 5 z 30
60 zł
Kupione 2 z 15
100 zł
Kupione 6 z 10
Do trzech razy Sztuka!
Dziękujemy Grzesiu!
Powodzenia!
Dziękujemy!