id: pb4gpm

Wsparcie wilczego projektu - foto-pułapki!

Wsparcie wilczego projektu - foto-pułapki!

Nasi użytkownicy założyli 1 015 706 zrzutek i zebrali 1 063 127 495 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam lepiej chronić polską przyrodę i dołóż swoją cegiełkę do badań nad wilkami!


Już od 11 lat w ramach naszej fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund prowadzimy projekt monitoringu i ochrony wilków.


Badamy wilczą populację, publikujemy dotyczące jej naukowe artykuły, organizujemy spotkania i warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Uczymy pokojowego współistnienia z wilkiem - strażnikiem naszych lasów, tak potrzebnym, a wciąż aktywnie tępionym przez kłusowników. Wilk w naszym kraju nie ma łatwo!


NA CO ZBIERAMY?


Na tej zrzutce (jest jeszcze druga - na obrożę GPS dla wilka) zbieramy środki na niezwykle cenny element naszego wilczego projektu - foto-pułapki. Rejestrują one w dzień i nocy wszelkie stworzenia, które znajdą się w ich zasięgu. Dzięki nim wiemy, jakich monitorowany przez nas las ma mieszkańców, czy występują w wilki, czy się rozmnażają, jaki jest ich stan zdrowia. Pomagają nam też wykrywać akty kłusownictwa! Dodatkowo wykorzystujemy je w projekcie badawczym związanym z analizą wilczej diety i wpływem człowieka na zachowanie i wybór ofiar przez wilki.


PO CO?


Foto-pułapki dostarczają nam informacji o obecności wilków i ich ofiar na danym terenie. Dzięki nim możemy też lepiej monitorować okoliczne lasy i wykrywać potencjalnych kłusowników.


Ponadto - jak dzięki obrożom telemetrycznym wiemy, gdzie dany wilk był, to dzięki foto-pułapkom dowiadujemy się co robił i z kim oraz w jakim jest stanie fizycznym. Dzięki nagraniom możemy obserwować wzajemne interakcje między członkami wilczej rodziny i podglądać wilcze zaloty lub zabawy szczeniaków. Oprócz wilków rejestrujemy też ich ofiary, co jest częścią naszego szerszego projektu badawczego realizowanego wspólnie z Polską Akademią Nauk. Wszystkie dane są dla nas bardzo wartościowe i wzbogacają nasz naukowy projekt, ale pomagają też w prowadzonych przez nas działaniach edukacyjnych i zajęciach ekologicznych o wilkach, środowisku i ogólnie przyrodzie i szacunku do niej. Nagrania i piękne zdjęcia publikujemy też dla Was na naszej stronie i w mediach społecznościowych!


laa7726875582442.jpeg


KOSZT - ok. 490zł!!!


Koszt jednej solidnej foto-pułapki dającej dobrej jakości nagrania wraz z kartą pamięci i akumulatorami to około 490zł. Na tej zrzutce staramy się zebrać środki choć na 10 sztuk. Potrzebujemy ich jak najwięcej, aby móc sensownie rozwijać nasz projekt badawczo-edukacyjny i objąć monitoringiem większą część lasu.


DLA SPONSORA CAŁEJ FOTO-PUŁAPKI - niespodzianka! :)


Jeśli ktoś zechciałby zasponsorować zakup całej jednej foto-pułapki, z radością prześlemy do darczyńcy pierwsze nagranie, jakie się na nią nagra! Specjalne NAGRANIE-NIESPODZIANKĘ :) Może będą na nim wilki, może łosie, albo ganiające się borsuki..? Kto wie! Dodatkowo foto-pułapka zostanie nazwana imieniem darczyńcy, a pod pierwszym jej nagraniem udostępnionym na naszym Facebooku wspomnimy o darczyńcy.


Z góry dziękujemy za każde, nawet najmniejsze wsparcie! Bez Was nasz projekt nie będzie miał szans dalej istnieć - utrzymujemy się wyłącznie z darowizn.


Zapraszamy na nasze konto na Facebooku: facebook.com/SAVE.WildlifePL

I na naszą stronę: fundacja-save.pl


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JO
joana
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ZG
Zuzanna Gołębiowska
55 zł
DS
Dorota Strachalska
70 zł
AB
Alicja Berek
70 zł
KC
Katarzyna Cochet
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!