id: pzasbr

Badanie elektrofizjologiczne serca i badania wydolnościowe EKG

Badanie elektrofizjologiczne serca i badania wydolnościowe EKG

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 203 zł 
z 7 240 zł
44%
zakończona 01.01.2021r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Próbuję się jakoś pobierać, dojść do siebie. 28 kwietnia źle się poczułem - elektrolity - pomyślałem. Udałem się do szpitala, sądziłem, że na kilka godzin, a jednak zostałem na dłużej. Wstępna diagnoza nie była pocieszająca - ZMS (zapalenie mięśnia sercowego) - zostałem, niech zbadają, niech wykluczą. W czasie pobytu straciłem przytomność, okazało się, że mój obecny stymulator nie daje rady, do tego wyglądało, że coś się dzieje z przewodzeniem przedsionkowo-komorowym. 2.05 szpital stwierdza, że mnie nie ogarnie i "sprzedaje" mnie szpitalowi specjalistycznemu z elektrokardiologią. Kilkukrotne echo, RTG, tomografia, szukają przyczyn, chcą wykluczyć sarkoidozę (i wykluczają, ale przy okazji znajdują kilka zmian ogniskowych w polach podopłucnowych, także - jakby mi mało było - jeszcze pulmonolog do tego wszystkiego). Ostatecznie zostaję zakwalifikowany do wymiany stymulatora na dwujamowy. 9.05 - stół, doszczepienie elektrody, wymiana stymulatora. Nowy sprzęt, nowe oprorgramowanie, Danyeru 2.0 - problem z przewodzeniem rozwiązany. Jest trochę lepiej, choć stymulacja komór jest, delikatnie mówiąc, dziwna w odczuciu. Niestety z powodu zabiegu nie nadaję się do badania EPS w trybie nagłym, czyli dalej czekam na diagnostykę elektryki wewnętrznej. Nowa puszka (a właściwie loża na nią i mięśnie wokół) boli, ciągnie... Staram się zachować pogodę (nie chcę, aby dzieciaki widziały mnie w tym złym stanie, zwłaszcza psychicznym), ale jest mi coraz trudniej...
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witam ponownie. :) Jestem osobnikiem, który boryka się z problemami zdrowotnymi. Na chwilę obecną zdiagnozowano u mnie m.in.: - zespół chorego węzła zatokowego (SSS) z napadami MAS - zespół tachy-brady - nawrotny częstoskurcz przedsionkowo-komorowy (AVNRT) - nadkomorowe zaburzenia rytmu serca - napadowe bradykardie - zespół wazo-wagalny Z tego powodu mam wszczepiony jednojamowy (przedsionkowy) stymulator serca (rozrusznik) i jestem po badaniu elektrofizjologicznym serca (EPS) zakończonym ablacją.

Niestety, nie jest to wszystko, co mnie męczy.

Borykam się także z napadowymi blokami serca (głównie przedsionkowo-komorowe) i skurczami dodatkowymi.

Jakiś czas temu wspomogliście mnie w zakupie domowego EKG (https://zrzutka.pl/r58f25) co pomogło złapać kilka ciekawych rzeczy, takich jak skurcze dodatkowe (ekstrasystolie), bloki przewodnictwa w węźle przedsionkowo-komorowym, czy braki fizjologicznego przyspieszenia rytmu serca w odpowiedzi na wysiłek.

W związku z powyższym (bloki i ekstrasystolie) muszę poddać się ponownemu badaniu elektrofizjologicznemu serca (EPS), koszt takiego badania (jeżeli nie wymaga ablacji) to ok. 7000 zł (jeżeli będzie potrzebna ablacja, to koszt rośnie o 16000 zł).

W związku z epizodami braku przyspieszania serca podczas wysiłku, muszę zrobić przynajmniej dwa badania wysiłkowe/wydolnościowe EKG (epizod musi się złapać przynajmniej dwa razy), koszt jednego badania to ok. 120 zł

Niestety, koszty przekraczają moje możliwości finansowe. Drogą przez NFZ, przy dobrych wiatrach, byłoby to w 2019 roku, a mam dwie pociechy, którym przyda się "sprawny" tata w domu, a nie na szpitalnych wojażach.

Jest mi niezręcznie, ale nie mam wyjścia, więc wracam się z prośbą o pomoc do Was moi mili. :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 203 zrzutki

i zebrali

808 876 011 zł

A ty na co dziś zbierasz?