MEMU MIASTU - wydanie niepowtarzalnego albumu fotografii Roberta Pranagala
MEMU MIASTU - wydanie niepowtarzalnego albumu fotografii Roberta Pranagala
Nasi użytkownicy założyli 1 236 814 zrzutek i zebrali 1 379 155 739 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności8
-
Najmilsi! Oto zbliża się ta długo wyczekiwana przez wszystkich chwila! Oficjalna, uroczysta prezentacja albumu odbędzie się dnia 20 listopada o godzinie 18:00 w Sali Czarnej Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie. Z tego miejsca chciałem Wam wszystkim jeszcze raz serdecznie podziękować za wsparcie i zaufanie oraz zaprosić na tę uroczystość. Szczerze liczę, że będę mógł Wam osobiście podziękować i wręczyć nagrodę w ten nastrojowy, listopadowy wieczór. W prezentacji wezmą również udział współautorzy albumu: Lucjan Demidowski, Grażyna Lutosławska, Jolanta Męderowicz i Joanna Zętar. Będzie to niepowtarzalna szansa na zdobycie również ich autografów w albumie! Przy okazji zrobimy trochę dobra, gdyż przeprowadzimy zbiórkę charytatywną na leczenie chłopca, dla którego jedyną szansą jest droga terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych, będąca jednak poza zasięgiem finansowym rodziców. Wieczór zakończymy wernisażem nie prezentowanych do tej pory fotografii z projektu Memu Miastu. Uprzejmie proszę o potwierdzenie obecności (lub nieobecności), abym mógł przygotować dla Was nagrody i wręczyć osobiście. Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia! http://teatrnn.pl/kalendarium/node/2851/„memu_miastu”_prezentacja_albumu_i_otwarcie_wystawy
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Wspieraj wydanie jedynego w swoim rodzaju albumu! Pomożesz wydać w eleganckiej formie zupełnie wyjątkowy zbiór fotografii wykonanych współcześnie w szlachetnej technice olejnej, opowiadający niezwykłe historie w klimatach Lublina sprzed 100 lat. W zamian otrzymasz absolutnie unikatowe nagrody.
Dlaczego album MEMU MIASTU będzie niezwykły?
Ponieważ Lublin zawsze zajmował ważne miejsce w moim sercu, a poświęcony miastu album jest zwieńczeniem trwającego ponad dwa lata przedsięwzięcia, w którym fotografowałem Lublin i spędziłem setki godzin na własnoręcznym tworzeniu odbitek w historycznej technice olejnej.
Będzie on również nie lada perełką literacką, gdyż zostanie wzbogacony o przepiękne teksty Grażyny Lutosławskiej. Pojawi się również walor edukacyjny, gdyż znajdzie się w nim zarys historii lubelskiej fotografii międzywojnia autorstwa Joanny Zętar, a wszystko poprzedzi słowo wstępne od Lucjana Demidowskiego.
Teksty w albumie będą w języku polskim i angielskim, dzięki czemu będzie on znakomitym prezentem dla gości lub przyjaciół z innych krajów.
Wydanie albumu zostało objęte patronatem przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Związek Polskich Artystów Fotografików, a także jest współfinansowane w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
Samo stypendium wystarcza jedynie na wydanie albumu w bardzo niewielkim nakładzie. Wasze darowizny pozwolą zwiększyć nakład tak, by album mógł trafić do wszystkich zainteresowanych, głównie w ramach wdzięczności za wsparcie.
Nadwyżki ponad planowaną sumę zbiórki przeznaczone zostaną na dodatkowe uszlachetnienie wydania poprzez zastosowanie płóciennej oprawy z tłoczeniem, przez co stanie się on jeszcze bardziej wyjątkowy.
Jak odwdzięczę się za Wasze darowizny?
Przede wszystkim zachęcam do wybierania nagrody w postaci albumu.
Album nie będzie praktycznie dostępny w szerokim obiegu księgarnianym, dlatego niniejsza zbiórka jest najlepszym sposobem zdobycia egzemplarza dla siebie.
Każdy album, który jest nagrodą w zbiórce, będzie zawierał na początku autograf
i podziękowania. Imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na facebookowej stronie MEMU MIASTU.
Oprócz albumów dostępne są również inne nagrody, takie jak pocztówki okolicznościowe oraz oryginalne, ręcznie wykonane odbitki olejne, oprawione w dębowe ramy.
Swoją nagrodę można wybrać z kolumny po prawej stronie, klikając przycisk WYBIERAM poniżej odpowiedniej opcji.
Dostępne nagrody:
Album MEMU MIASTU
101 fotografii Roberta Pranagala
Teksty literackie Grażyny Lutosławskiej
Rys historyczny Joanny Zętar
Słowo wstępne Lucjana Demidowskiego
Elegancka, twarda oprawa
Wymiary 21x21 cm
Ponad 140 stron
Seria limitowana to tylko 100 egz.
Katalog z premiery wystawy MEMU MIASTU
Wszystkie 41 fotografii z wystawy
Ostatnie 10 egzemplarzy z limitowanej serii - numery od 41 do 50
Autograf i podziękowanie
Wymiary 21x14 cm
Ponad 50 stron
Pocztówki z serii limitowanej
8 różnych fotografii z albumu
Nie do zdobycia w sklepach
Jedyne w swoim rodzaju
Pojedynczo - z imiennym podziękowaniem
W zestawach po 8 do wysyłania do znajomych.
Wymiary 10x15 cm
Odbitka z wystawy MEMU MIASTU
Wybrana przez Ciebie wprost z wystawy lub na specjalne życzenie z albumu.
Wykonana całkowicie ręcznie
Jedyna i niepowtarzalna
Oprawiona w ramę z olejowanego drewna dębowego
Zaopatrzona w certyfikat autentyczności
Wymiary odbitki: 20x30 cm
Wymiary ramy: 40x50 cm
Po prostu wybierz po prawej stronie nagrodę, która Ci najbardziej odpowiada i kliknij przycisk WYBIERAM poniżej nagrody. Nie zapomnij podać adresu, na który ma zostać wysłana nagroda.
Możesz ewentualnie odebrać nagrodę osobiście na spotkaniu w dniu premiery albumu, o którym Cię poinformuję, albo w innym terminie, który uzgodnimy. Jeżeli życzysz sobie specjalną formę dedykacji, koniecznie też o tym napisz.
Zostań Sponsorem Wydania
Otrzymasz Tytuł Sponsora Głównego Albumu MEMU MIASTU, a Twoje logo, nazwa firmy lub imię i nazwisko zostanie umieszczone w eksponowanym miejscu w albumie i materiałach promocyjnych.
Otrzymasz również 50 egzemplarzy albumu MEMU MIASTU do własnych celów promocyjnych, a ponadto jeden egzemplarz albumu z edycji limitowanej z okolicznościowym stemplem, autografem i podziękowaniami.
W pakiecie dołączymy 100 pocztówek z Twoim logotypem na rewersie.
Specjalne, imienne podziękowania zostaną również zamieszczone na facebookowej stronie MEMU MIASTU.
Na czym polega technika olejna?
Jeżeli chcesz poznać historyczną technikę olejową, zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu, w którym postaram się w prostych słowach opowiedzieć o warsztacie. Dowiesz się w jaki sposób powstają odbitki olejne, dlaczego są niepowtarzalne oraz skąd bierze się ich wyjątkowy klimat.
Kilka słów o autorach
Album MEMU MIASTU to przede wszystkim wynik współpracy z moimi przyjaciółmi, którym bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję.
Grażyna Lutosławska
Pisarka, dziennikarka Polskiego Radia Lublin. Autorka audycji poświęconych kulturze, scenariuszy teatralnych, słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, książek (w lipcu ukazała się najnowsza: Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości), esejów i opowiadań. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, tytułem Mistrz Mowy Polskiej, oraz Angelus Lubelski
Joanna Zętar
Historyk sztuki, dziennikarka, autorka artykułów i opracowań dotyczących historii Lublina oraz książki "Lublin, którego nie ma". Znawczyni lubelskiej architektury, ekspertka w dziedzinie historii lubelskiej fotografii i kolekcji zdjęć. Związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie redaguje "Leksykon Lublin" - internetową bazę wiedzy o Lublinie i Lubelszczyźnie. Wielbicielka poezji Julii Hartwig i Józefa Czechowicza.
Lucjan Demidowski
Jeden z najwybitniejszych współczesnych fotografików lubelskich i polskich. Wykładowca w Lubelskiej Szkole Fotografii. Szczególnie zaangażowany w fotografię kreacyjną i poszukującą. Laureat Lubelskiej Nagrody Artystycznej, dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Członek ZPAF. Jego fotografie znajdują się w zbiorach BWA, Galerii Labirynt oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
Robert Pranagal
Miłośnik eksperymentu fotograficznego oraz technik szlachetnych i alternatywnych. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca nagród na międzynarodowych salonach fotografii. Członek ZPAF i Fotoklubu RP. Uhonorowany tytułem Wybitnego Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (EFIAP), a także Medalem 700-lecia Miasta Lublin.
O projekcie MEMU MIASTU
Projekt MEMU MIASTU powstał pierwotnie w 2018 r. jako wystawa 41 fotografii będących osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia.
To zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak, czy też Stanisław Jacek Magierski.
To powrót do miejsc znanych z mistrzowskich ujęć wybitnych twórców, pokazanych jednak na nowo. To również odwiedziny zakamarków miasta, często zupełnie nieznanych, które z różnych powodów oddziałują jednak na autora. To wreszcie kolejny powrót autora do historycznych technik fotograficznych – tym razem do oleju – techniki popularnej w początkach XX w. wśród piktorialistów, takich jak np. Robert Demachy.
Charakterystyczne jej cechy zostały wykorzystane do wykreowania nastroju i klimatu dwudziestolecia, nadając współczesnym fotografiom zupełnie nowego wymiaru.
Ulica Prezydenta Gabriela Narutowicza
Ulica Grodzka
Zaułek Władysława Panasa
Brama Krakowska
W 2019 roku przedsięwzięcie zostało rozbudowane o kolejne fotografie, które łącznie złożą się na 101 obrazów zawartych w albumie. Premierze albumu towarzyszyć będzie również wystawa wybranych prac.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/memumiastu/
Co mówią ludzie?
Na facebookowej stronie MEMU MIASTU możesz przeczytać, co na jego temat myślą osoby, które już widziały efekty projektu na własne oczy. Oto kilka fragmentów:
...Wspaniały pomysł, pełen możliwości rozwoju i zgodny z zasadą pamiętając o przeszłości tworzymy przyszłość...
- Grzegorz
...Kadry cyklu MEMU MIASTU są przestrzenią, w której oglądający syci oko, ale też otwiera się na kontemplację i refleksję...
- Maryla
...Wyszukana forma przeniesienia teraźniejszości do przeszłości oraz przeniesienia odbiorcy w czasie - wstecz i z powrotem...
Andrzej
...Każda odbitka, oprócz obrazu, zawiera w sobie fragment duszy tworzącego ją fotografa...
- Jarek
...świat szlachetnej fotografii, nie tylko w aspekcie techniki olejowej ale też szlachetnego spojrzenia przez obiektyw aparatu...
- Krzysztof
...Na tak piękne efekty warto czekać, a przez to poznawać trochę zapomniane techniki fotograficzne...
- Agnieszka
W mediach o wystawie MEMU MIASTU
Premierowy wernisaż wystawy odbył się dnia 9 listopada 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystawa cieszyła się wielką popularnością i została ciepło przyjęta przez krytyków oraz media.
Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa
Zapowiedź wernisażu. Audycja w Polskim Radio Lublin. 04.11.2018.
fot. Grażyna Lutosławska
Relacja z wernisażu. Audycja w Radio Centrum. 09.11.2018.
fot. Piotr Jaruga
nr 59
Dziennik wschodni
17 marca 2019
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 9
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
118 zł
Kupione 30 z 30
78 zł
Kupione 28 z 40
128 zł
Kupione 21 z 21
48 zł
Kupione 8 z 8
88 zł
Kupione 7
33 zł
Kupione 5 z 5
288 zł
Kupione 5 z 15
13 zł
Kupione 1 z 1
4888 zł
zapraszam aby dać dzieciakom i dorosłym niesamowite przezycia
Ciekawe czemu zaksiegowalo mnie pod pseudo (częścia nazwy maila) :). Ale projekt jak najbardziej szlachetny :)
System chyba wyciąga nazwę z mejla podanego w tytule przelewu...
Mam nadzieję że będzie również dostępny w czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Dorota! Dzięki za wsparcie! Będzie we wszystkich bibliotekach wojewódzkich.
Pozdrawiam ciepło!
Gratuluję wystawy oraz albumu, konsekwencji w działaniu i życze dalszych sukcesów ! :-)
Dzięki wielkie, Marek! Kłaniam się nisko i odwzajemniam życzenia!
Raz jeszcze ogromne gratulacje. Świetna sprawa.
Piękne dzięki, Rafał! Pozdrowienia serdeczne!