id: rwpz8c

Pomoc gospodarstwu w Marszewie

Pomoc gospodarstwu w Marszewie

10 610 zł 
z 30 000 zł
35%
zakończona 30.09.2017r
99 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

  • W przedostatni dzień trwania akcji na zrzutce (13.09.2017) wpłynęła 1/3 wszystkich wpłat (ilościowo 17). Wykonaliście prawie 100 (dokładnie 95 udostepnień) na bukafejsie. Za wszystkie aktywności i zaangażowanie, należą się Wam szczere podziękowania. Z uwagi na to, że zrzutka swój koniec miałaby mieć w takim jakimś dziwnym terminie, postanowiłam przedłużyć ją do końca września - tj. 30.09.2017. Dalszych przeplanowań nie będzie. Zapraszam również do wspierania Marszewa na kiermaszach organizowanych w dniu kooperatywnianych zakupów (wtorki od 18:00 do 19:00) oraz do uczestnictwa w aukcjach (http://poznanskakooperatywa.pl/2017/09/ruszamy-z-aukcjami/) Do miłego szczekniecia! Hou!!!
    Czytaj więcej
  • Bariera 1% osiągnięta przy 60 udostępnieniach. Dziękuję serdecznie za to. Wyczuwam psim nosem, że wszyscy z niecierpliwością czekają na sierpniową wypłatę. żeby zaszaleć z przelewami i wesprzeć naszą akcję.
    Czytaj więcej
  • Kochani, bariera pierwszych 10 udostępnień (dokładnie 11) osiągnięta oraz 100 złotych również (146zł). Jestem tak podekscytowana, że jutro dam spokój kotom. Dziękuję Wszystkim angażującym się w tą akcję.
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA - Dzięki Waszemu wsparciu Dach w Marszewie został naprawiony!

Jeżeli nadal jesteś zainteresowany wsparciem Marszewa, zapraszamy do wpłaty!

Pieniążki zostaną przekazane w najbliższym możliwym czasie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz, kiedy siedzisz w tramwaju, albo przy stole w kuchni i robisz prasówkę, poświęcasz tylko kilka sekund na każdą z informacji. Tu słodkie kotki, tu śmieszny mem, tu informacja o zamachu i wakacyjne zdjęcia koleżanki z liceum. Zaczekaj, zatrzymaj się na dłużej. Mamy problem i to właśnie Ty możesz nam pomóc. Dlaczego Ty?

Bo dobro powraca z trzykrotną siłą i może dla Ciebie ta pomoc będzie tylko krótką chwilą zaangażowania, drobnostką, dla nas może być czymś wielkim i naprawdę ważnym, całym naszym światem. Wierzymy w ludzi, wierzymy w Twoją moc.

Ale szanujemy Twój czas, więc daj nam jeszcze tylko chwilę.

Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie swój dom, ten w którym mieszkasz. Tak, ten z niepozmywanymi naczyniami i rozrzuconymi butami na korytarzu, ten do którego wracasz po całym dniu niezwykle ważnych zajęć. A teraz pomyśl, że nagle go tracisz. Tak po prostu, przyszła burza i straciłeś wszystko, co masz.

Nas niestety to spotkało.

1 sierpnia burza zniszczyła dach domu w Marszewie, padający grad podziurawił go jak sito. Zniszczone zostały nasze ekologiczne uprawy, które zapewniały nam utrzymanie. Z niepokojem patrzymy za okno, bojąc się nadchodzącej deszczowej jesieni i zimowych chłodów.

Kim jesteśmy?

Dla większości z nas ten Dom, był pierwszym od bardzo dawna. Jesteśmy wspólnotą, osobami, które z pomocą innych ludzi, Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA, poradziły sobie z własnymi problemami, uzależnieniami, brakiem pracy, wykluczeniem społecznym, a w konsekwencji z bezdomnością.

Pamiętasz, jak pisaliśmy, że dobro powraca? Teraz, kiedy już mocno stoimy na nogach, chcemy oddawać innym to, co dostaliśmy. Stworzyliśmy rodzinę, w której jest miejsce dla osób bezdomnych. Teraz, oprócz mozolnej i trudnej codziennej pracy nad sobą, stoimy przed kilkoma wyzwaniami:1. Zmiana pokrycia dachowego przed zimą - 450m2 to naprawdę dla nas dużo. Wyłożyliśmy wszystkie pieniądze na materiał, część otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych firm, organizacji, ludzi, 30 000 zł zbierane nazrzutka.pl/rwpz8c to koszty wykonawstwa i opierzenia.

2. Dalej czeka nas położenie izolacji i podbitki. Też 450m2. Chcielibyśmy to zrobić, wzorem Zbyszka Ściany, z ekologicznych materiałów. Dzięki oszczędnościom, spalimy o połowę mniej opału zgromadzonego już na ten rok i będziemy mogli się podzielić z osobami w większej potrzebie.

3. Największym wyzwaniem jest dla nas konieczność dostosowania się do nowych przepisów. Jeśli kiedyś potrzebować będziemy wsparcia systemowego dla naszych i nowych mieszkańców, jesteśmy zobowiązani spełniać standardy schroniska dla osób bezdomnych. Na początek chcemy wyremontować zalane pokoje, aby nasza rodzina mogła przyjmować kolejne osoby, które pomogą nam rozwijać naszą działalność związaną z uprawą i hodowlą ekologiczną.

Mamy już:

ręce silne, acz wiekowe, przyzwyczajone do ciężkiej codziennej pracy,

wiarę w ludzi i zapał, bo skoro my zdołaliśmy dotrzeć tu, gdzie jesteśmy, to inni też dadzą radę,

trudne doświadczenia, przez które przeszliśmy, dające nam pewność, że nie ma rzeczy niemożliwych,

przyjaciół z :

Poznańskiej Kooperatywy Spożywczej, którzy odbierają i rozprowadzają nasze produkty i zainicjowali zbiórkę,

Fundacji Habitat for Humanity Poland - darczyńców i wolontariuszy, którzy wsparli budowę domu rodziny Zbyszka,

naturalnych budowniczych z OSBN i Wędrownych Architektów, którzy służą nam pomocą techniczną i wspomagają w Internecie,

oraz całą masę Was - osób, które ciepło o nas myślą i pomagają na co dzień.

Brakuje nam Ciebie. Jak możesz pomóc?

udostępnij ten post, skoro poświęciłeś swój czas, może także Twoi znajomi znajdą chwilę,

może znasz sponsora na pokrycie lub izolację - napisz do niego osobistego maila lub zadzwoń,

porozmawiaj ze swoimi bliskimi o nas, czasem najbardziej nieprawdopodobne rozwiązania, znajdują się same, jeśli wystarczająco dużo osób o tym myśli i mówi,

może masz możliwość wesprzeć nas finansowo, prosimy wpłać tyle, ile chciałbyś otrzymać, gdybyś był w podobnej sytuacji,

jeśli nie możesz pomóc finansowo, pomyśl o nas ciepło, to bardzo wiele dla nas znaczy.

Dziękujemy za Twój czas. Dziękujemy za działanie, myśli i dobrą energię. Dobro powraca.

Wywiad ze Zbyszkiem Ścianą

Zdjęcia z domu wspólnego

Link do pozostałych zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/0B1jo5Cdvj9FobGZBb3ZPUzRoUGM

Linki i dodatkowe materiały:

Historia Kasi i Zbyszka Ściany

Z Kooperatywy: Rowerowy rajd do Marszewa

Fundacja Barka

Poniższe filmiki i zdjęcia przedstawiają skutki gradobicia w Marszewie:

Człowiek w obliczu żywiołu - odwiedziny w Marszewie

Człowiek człowiekowi - odwiedziny w Marszewie

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 99

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 995 zrzutek

i zebrali

810 183 276 zł

A ty na co dziś zbierasz?