Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce! ID: rzmhj3

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

33 399 zł z 35 000 zł

95%

33 399 zł

z 35 000 zł
95%

Opis zrzutki

Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce!

Kochani,

DWA LATA TEMU Mateusz Kijowski pomógł nam się zorganizować do walki o praworządność w Polsce. Na jego zawołanie wyszliśmy na ulice, organizowaliśmy się w całej Polsce i nie tylko tutaj. Zaczęliśmy się uczyć, więcej rozumieć, widzieć dalej i reagować mądrzej. Mateusz zawsze był z nami.

NIESTETY, zapłacił za to spokojem swoim i swojej rodziny oraz dramatycznym obniżeniem standardów życia. Z dnia na dzień stracił najważniejsze źródła utrzymania. Padł ofiarą nagonki medialnej, a wszyscy, z którymi współpracował w 2016 rokiem, są poddani licznym kontrolom skarbowym, wzywani na komendy policji czy do prokuratur.

DLACZEGO władza w ten sposób zaatakowała Mateusza i jego rodzinę? To proste. Bo stał się rozpoznawalną twarzą ruchu obywatelskiego protestu. A najłatwiej zniszczyć ruch uderzając w jego lidera.

CENA JEST WYSOKA. Mateusz nie może znaleźć w Polsce zatrudnienia. Nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych, a przecież wcześniej żył jak każdy z nas.

DLATEGO dzisiaj, kiedy rozważa decyzje wyjazdu z Polski, by móc podjąć prace, postanowiliśmy podjąć próbę ufundowania Mateuszowi „Stypendium Wolności”. To pozwoliłoby mu zostać z nami i nadal nas wspierać w obronie podstawowych wartości demokratycznych w Polsce, w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zbierać fundusze do czasu znalezienia przez Mateusza źródła utrzymania. Nie możemy tracić człowieka - lidera, który pociągnął za sobą tłumy.

Potrzeby są pilne. Żeby umożliwić Mateuszowi i jego rodzinie spłatę najpilniejszych zobowiązań, otworzyliśmy zbiórkę na zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/rzmhj3

Byliśmy razem przez ostatnie dwa lata. Pokażmy, że umiemy być solidarni również teraz, kiedy jest trudniej. Dołącz do naszej społeczności i pomóż. Liczy się każda kwota. Każde 5, 10 czy 15 złotych. A jeżeli możesz wspomóc nasze działanie kwotą nieco większą, tym lepiej. Ufundujmy „Stypendium Wolności” – niech Mateusz zostanie z nami w Polsce!

Pamiętajmy, ze Mateusz zaangażował się bez reszty w ruch sprzeciwu wobec niszczenia demokracji i praworządności w Polsce, poświęcając dobrobyt swój i swojej rodziny.

CO DALEJ?

Jednocześnie pracujemy z prawnikami nad mechanizmem stypendialnym, który mógłby w sposób przejrzysty i czytelny pomóc w funkcjonowaniu aktywnym opozycjonistom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Myślimy o powołaniu fundacji, która dałaby osobowość prawną do organizowania różnych form aktywności obywatelskiej i pozwoliła na profesjonalne metody pozyskiwania funduszy na taką działalność.

Aktualności4

  • Kochani, Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W Polsce Wigilia jest obchodzona szczególnie uroczyście. Święta są czasem, gdy ostre spory, a nawet spory w ogóle nie są wskazane. W Wigilię ludzie raczej chcą być razem i cieszyć się sobą. Ideą Świąt Bożego Narodzenia – dla wierzących szczególnie, ale i dla niewierzących - jest m.in. radość ze spotkania członków rodziny, którzy na co dzień są oddaleni ze swoimi sprawami, są zabiegani, zajęci pracą. Spotkanie wigilijne daje szansę na podkreślenie wspólnoty rodzinnej, która powinna oznaczać wzajemną miłość, wsparcie w trudnych momentach życia, zrozumienie, współczucie i szacunek. Bo przecież takie uczucia mamy w sobie. W tym szczególnym dniu jest łatwiej odejść od różnic, bo można się odwołać do ducha świąt. Spróbujmy spojrzeć na najbliższych w szerszej perspektywie. Przecież ich życie to nie tylko poglądy polityczne, a nasze życie nie składa się przecież tylko z kłopotów. Spróbujmy wznieść się ponad podziały, podkreślać to, co nas łączy a nie dzieli. W końcu relacje rodzinne to najtrwalsze relacje, które warto umacniać. Na pewno każdy z nas ma za co podziękować najbliższym, wyrazić szacunek, docenić udzieloną pomoc. Korzystając z okazji, chcę serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy wspierają nas dobrymi słowami i myślami. W swoim imieniu, a także Mateusza Kijowskiego, życzę spokojnych, rodzinnych spotkań, pełnych szacunku i wzajemnego zrozumienia. Elżbieta Pawłowicz Życzenia Elżbiety Pawłowicz i Mateusza Kijowskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia https://www.youtube.com/watch?v=5CQd3uryD7w&feature=youtu.be

  • Kochani, Przede wszystkim, chcę bardzo podziękować wszystkim ofiarodawcom zrzutki za obdarzenie mnie zaufaniem i dokonywanie wpłat na Stypendium Wolności dla Mateusza. Wielu z Państwa udostępnia link do zbiórki https://zrzutka.pl/rzmhj3. Za to również bardzo dziękuję. Dzięki Państwa dużemu poparciu, cel zbiórki jest kontynuowany. Mogłam dokonać już pierwszych wypłat z konta zbiórka.pl i pokryć część zaległości finansowych. Wpłynęło to pozytywnie na bieżącą sytuację materialną rodziny Mateusza. Państwa hojność jest wyrazem uznania i poparcia dla dotychczasowej publicznej działalności Mateusza. Wypada mi w jego imieniu podziękować, bo nasze wspólne przedsięwzięcie z całą pewnością przyniosło mu ulgę i tchnęło w niego nowe siły. Chcę też, aby mocno wybrzmiała prawda na temat solidności Mateusza w wywiązywaniu się z obowiązków alimentacyjnych, ponieważ wiele osób powiela oszczerstwo, jakoby Mateusz się od tego uporczywie uchylał. Zgodnie z podanym linkiem http://audyt.kijowski.net/index.php/alimenty/ alimentator nigdy nie zaniedbał wpłat, choć nie zawsze w zasądzonej wysokości, ze względu na zbyt niskie dochody własne. Fakt ten został potwierdzony przez Prokuraturę prowadzącą sprawę, która umorzyła postępowanie w czerwcu br. Elżbieta Pawłowicz-Opara

  • Kochani, zapraszam do obejrzenia mojej wypowiedzi dotyczącej "Stypendium Wolności" https://youtu.be/TGVaYdOHCCc

  • Zobacz więcej

Wpłacający360

 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
DN
DLA NIEROBA na Wódkę żeby dalej szkodził i mącił.
5 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
100 zł
ZR
Zofia Rokicka
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DD
Daje dla Kijowskiego na wyleczenie mend , wągrów i na cygarety.
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

421 765 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?