Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe ID: 5ab75a

Dla Ciebie tworzymy Schronisko Duchowe ID: 5ab75a

7 743 zł z 50 000 zł

15%

7 743 zł

7 743 zł

z 50 000 zł

35 dni

35 dni

do końca

47

47

wspierających
15%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Od wielu lat, jako Franciszkanie, terapeuci i wolontariusze, towarzyszymy ludziom, którzy przychodzą do nas z prośbą o pomoc w trudnym doświadczeniu różnorodnych kryzysów. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom, powołaliśmy do życia Fundację Rodzina w Służbie Człowieka. Teraz, nosząc w naszych sercach troskę o drugiego człowieka, wsłuchując się w często dramatyczne historie osób, którym ofiarujemy naszą pomoc i wsparcie, widzimy ogromną potrzebę stworzenia w Rychwałdzie przestrzeni Schroniska Duchowego. Jest to wizja budowy dziesięciu jednoosobowych domków oraz altany przeznaczonej do spotkań grupowych, do których mógłby przyjechać każdy, kto chciałby spędzić czas z dala od zgiełku ulic, otoczony ciszą i pięknem przyrody; każdy, kto czuje się zagubiony i zmęczony; każdy kto potrzebuje czasu tylko dla siebie; każdy, kto szuka pomocy kapłana, terapeuty czy konsultacji psychologa. Słowem każdy, kto poczuje potrzebę, by spędzić czas w tym pięknym zakątku Żywiecczyzny.

Dzięki wybudowaniu Schroniska duchowego uruchomimy warsztaty tygodniowe i weekendowe, które pomogą dziesięciu osobom przeżywającym kryzys małżeński lub inne trudności życiowe. Stworzymy im warunki do pracy indywidualnej i grupowej przy wsparciu psychologa, terapeuty czy kapłana oraz przestrzeń, w której będą mogli spędzić czas z dala od zgiełku ulicy czy obecności innych osób, niezależnie od pozostałych działań Fundacji prowadzonych równolegle. Dzięki tej inwestycji pomożemy również osobom, które w ciągu całego roku kalendarzowego, poza wyznaczonymi terminami warsztatów, będą chciały przyjechać do Rychwałdu na indywidualny pobyt z towarzyszeniem kapłana, konsultacją z psychologiem, prawnikiem lub mediatorem.

Według Raya Oldenburga życie każdego człowieka koncentruje się w trzech ważnych ośrodkach: domu, jako miejscu przebywania i wypoczynku; pracy, jako miejscu zarabiania na utrzymanie oraz w tzw. „trzecim miejscu”, czyli przestrzeni, w której nie tylko prowadzimy życie towarzyskie, ale także spędzamy czas w oderwaniu od rutyny dnia codziennego: dom-praca-dom. Chcemy, aby zarówno Schronisko Duchowe jak i cała przestrzeń naszej Fundacji stały się dla ludzi „trzecim miejscem” w ich życiu.

Szacujemy, że koszt tego projektu budowy Schroniska wyniesie netto prawie 1 milion 170 tysięcy złotych.

Wpłacający47

 
Dane ukryte
100 zł
MT
Monika Tomaszek
50 zł
O
Ola
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KS
Krzysztof Satława
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
400 zł
M
Magda Orska
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 136 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?