Dodruk kalendarza zrywanego Loesje na 2020: Lubię planować przyszłość ID: tr4wgh

Dodruk kalendarza zrywanego Loesje na 2020: Lubię planować przyszłość ID: tr4wgh

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

45 674 zł z 22 000 zł

207%

45 674 zł

45 674 zł

z 22 000 zł
207%

Aktualności 5

 • Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wsparły akcję dodrukową!
  Mimo po-noworocznego terminu, akcja cieszyła się dużo większym zainteresowaniem niż zakładaliśmy - i będziemy niebawem słać maile do wszystkich Wspierających, którzy jeszcze nie otrzymali od nas wiadomości z podziękowaniem i szczegółami związanymi z wysyłką
  Jeśli do końca przyszłego tygodnia nie znajdziecie maila w skrzynce, z których wspieraliście akcję, prosimy o sprawdzenie folderu ze spamem albo kontakt na adres: [email protected]

  Wydruki mają do nas zjechać przed końcem stycznia (w tej chwili nie znamy jeszcze dokładnego terminu) i gdy tylko się zjawią - rozpoczynamy wysyłki na adresy podane w akcji lub mailu
  Bardzo dziękujemy! Do kalendarzowego zobaczenia!
  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy!
  Do crowdfundingowej serii wlepek trafi dziesięć tekstów z głosowania: http://bit.ly/wlepki-dodruk
  (z lekką poprawką na "Rozejrzyj się / dookoła / jest tyle powodów...", czyli brzmienie z plakatu :)
  Zamówienie na kalendarze w drukarni już złożyliśmy (z zapasem, aby jeszcze można było dołączyć do akcji) i mamy nadzieję, że pierwsze kalendarze roześlemy nie później niż w ostatnim tygodniu stycznia. Do kalendarzowego zobaczenia!
  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które dotychczas wsparły akcję!
  Dzięki Wam wybiło już 100% - więc na pewno zrealizujemy dodruk. Jeszcze przed końcem roku rozesłaliśmy maile z podziękowaniami i prośbą o podanie szczegółów związanych z wysyłką.
  Wyślemy je na maile, z których wspieraliście akcję. Na wszelki wypadek prosimy o sprawdzenie folderu ze spamem albo - jeśli mail nie przyjdzie do końca grudnia - o kontakt na: [email protected]
  Do kalendarzowego zobaczenia w przyszłym roku!
  Czytaj więcej
 • W wydarzeniu na FB ruszyło głosowanie na hasła Loesje, które trafią do serii wlepek towarzyszącej kalendarzowi: http://bit.ly/wlepki-dodruk
  Czytaj więcej
 • Głosowanie na serię 10 wlepek, towarzyszących dodrukowej zrywce, rozpocznie się 9. grudnia, a link będzie dostępny w wydarzeniu na Facebooku: http://bit.ly/zrywka20-dodruk
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Szukasz kalendarza, który codziennie zaskoczy Cię innym tekstem? Zrywka z hasłami Loesje to sposób na stałą dawkę refleksji, humoru i konstruktywnego spojrzenia na świat.


Dlaczego dodruk?

Na początku listopada rozpoczęła się akcja crowdfundingowa, której celem było wydanie kalendarza z hasłami Loesje na rok 2020. Jej popularność przeszła nasze oczekiwania – akcja osiągnęła zakładany cel już na półmetku – i nakład zamówiony przez nas w drukarni został wyczerpany.

Stąd pomysł na dodruk – wprawdzie jest on możliwy dopiero w styczniu (ze względu na końcoworoczny tryb pracy drukarni) – jednak hasła Loesje będą mogły zapraszać do uśmiechu i refleksji przez znaczną część roku.


ud8c9a5c69a7e5d1.jpeg


Dlaczego kalendarz Loesje?

Dzięki kalendarzowi inspiracje z haseł Loesje wychodzą poza obieg internetowy i codziennie mogą stać się dla każdego powodem do uśmiechu lub refleksji. Na rewersie każdej kartki można prowadzić dziennik czy notatki.

Loesje wydaje kalendarze po polsku od 2017 roku, a edycja na rok 2020 będzie mieć formę zrywki z innym hasłem na każdy dzień. Będzie jej towarzyszyć nowa seria wlepek, do której hasła wybiorą uczestnicy akcji - w głosowaniu online: http://bit.ly/wlepki-dodruk


Jeśli akcja się powiedzie, kalendarze będziemy rozsyłać w drugiej połowie stycznia usługą pocztową envelo (paczka Poczty Polskiej, na terenie Polski) albo listem poleconym priorytetowym Poczty Polskiej (w przypadku wysyłek zagranicznych). Prosimy o uwzględnienie tego przy podejmowaniu decyzji o wsparciu akcji.Jak będzie wyglądać kalendarz?

Kalendarz będzie mieć wymiary 100x165mm (zbliżony do A6 – wielkości pocztówki) i formę zrywki, którą w dzieciństwie mogliście widywać u dziadków.

Każdy dzień ma przypisane inne hasło Loesje, a każdy miesiąc otwiera planer. Wszystkie miesiące są zaprojektowane w innym stylu, a łączy je czarno-biała estetyka typowa dla plakatów Loesje.

h6bd25d2d1147da4.jpeg


Na okładkę kalendarza na rok 2020 trafiło hasło:

Lubię planować przyszłość / bo mogę codziennie zmieniać zdanie


Z tyłu zrywka ma dziurkę do zawieszenia na ścianie, a minimalistyczny dizajn i poręczny format sprawią, że sprawdzi się w każdej przestrzeni. Kartki będą zadrukowane tylko z jednej strony – rewers można wykorzystać na notatki czy pamiętnik.

Pojedyncze kartki można oprawić w ramkę i obdarować nimi osoby, które danego dnia obchodzą urodziny, albo wykorzystać na wiele innych sposobów – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

7hj7uw-d8bccee7.png


Do tego wlepki

Kalendarzowi towarzyszyć będzie seria wlepek (10 haseł), a hasła wybiorą uczestnicy akcji w głosowaniu na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com w grudniu.

Każda osoba wspierająca akcję otrzyma przynajmniej jeden zestaw wlepek (w sumie 50 – po 5 wlepek z każdym wybranym hasłem, czyli 5x10; liczba zestawów zależy od wspieranego pakietu).

Wlepki to kolejny sposób na codzienną dawkę refleksji i uśmiechu – dla siebie i osób, które otrzymają je jako prezent.


Osoby, które chciałyby w praktyce poznać metodę, dzięki której powstają teksty Loesje – mogą wybrać pakiet warsztatowy. W ten sposób można zorganizować kreatywne spotkanie dla znajomych czy współpracowników oraz obdarować ich kalendarzem i niezapomnianym doświadczeniem.

W wybranych pakietach czekają też inne upominki z hasłami Loesje: magnesy, przypinki, pocztówki.

n796788401050c26.jpeg


Jak to działa?

Do wydania kalendarza w opłacalnym na sztuce nakładzie oraz rozesłania go, niezbędne jest zebranie minimalnej kwoty podanej w opisie akcji.

Pokrywa ona koszt wydruków (kalendarz, wlepki). Każdy pakiet obejmuje też pakowanie i wysyłkę – zrealizujemy ją paczką envelo Poczty Polskiej (jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu – zostawia awizo do odbioru na poczcie). Przesyłki zagraniczne wyślemy listem poleconym priorytetowym.

Kosztem wliczonym w akcję jest też obsługa księgowa dokumentów związanych z realizacją akcji – w tym roku Loesje Polska działa jako niezależna organizacja pozarządowa, stąd bezpośrednim kosztem jest także księgowość.

Projekt kalendarza się nie zmienia w stosunku do akcji z listopada – stąd w koszty akcji dodrukowej nie ma już kosztów opracowania graficznego zrywki.


Jeśli akcja się powiedzie, każdy wspierający otrzyma kalendarz i inne upominki z wybranego przez siebie zestawu. Upominki zapakujemy w myśl jednego z haseł Loesje: "Świat bez plastiku byłby milszy w dotyku".

Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków (możliwa jest wysyłka kalendarzy i innych upominków niezależnie od terminu warsztatów).

Jeśli akcja się nie powiedzie, wpłaty wracają z serwisu na konta osób, które akcję wsparły.Okienko "Wiadomość (opcjonalnie)"

Podczas wpłaty, w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)" możesz podać adres, na który powinniśmy nadać paczkę z upominkami.

Możesz tam też wpisać hasła Loesje, które powinny trafić na Twoje przypinki / magnesy, jeśli wybierasz pakiet z przypinkami lub/i magnesami.

Przesyłkę skompletujemy, gdy tylko wydruki do nas dotrą - i nie będziemy dodatkowo kontaktować się mailowo w celu potwierdzenia adresu wysyłki.


Jak przebiega akcja?

1. Akcja trwa do 15 stycznia.

Jeśli powiedzie się, kalendarze będziemy rozsyłać w drugiej połowie stycznia paczką envelo Poczty Polskiej (na terenie Polski) albo listem poleconym priorytetowym (przesyłki zagraniczne). Prosimy o uwzględnienie terminów przy podejmowaniu decyzji o wsparciu akcji.


2. W grudniu na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com odbędzie się głosowanie, dzięki któremu każdy może zadecydować, jakie teksty Loesje trafią na wlepki do crowdfundingowej serii.


3. Po uzbieraniu kwoty minimalnej skontaktujemy się indywidualnie z osobami, które wpłaciły cegiełki – na adres mailowy podany przy wsparciu akcji.

Ustalimy adres wysyłki (można podać adres innej osoby) i inne szczegóły (zależnie od pakietu, jaki wspiera dana osoba).

Podczas wpłaty, w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", możesz już podać adres, na który powinniśmy nadać paczkę. Wówczas nie będziemy dodatkowo ustalać adresu wysyłki.

Upominki roześlemy paczką envelo Poczty Polskiej (jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu – zostawia awizo do odbioru paczki na poczcie).

Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków (możliwa jest wysyłka kalendarzy i innych upominków niezależnie od terminu warsztatów).


4. Druki i wysyłki zostaną zrealizowane w drugiej połowie stycznia (albo po odpowiedzi na maila z podziękowaniem i prośbą o podanie adresu wysyłki – jeśli nie nastąpi to do końca stycznia).

f0e72343ac182325.jpeg


Kim jest Loesje i dlaczego pisze teksty?

Loesje [luszje] to imię młodej Holenderki, które od ponad 35 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami.

Dzięki krótkim tekstom Loesje chce zachęcać do refleksji i kreatywnego myślenia, a także uświadamiać, że każdy może mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Imię to posłużyło również jako nazwa międzynarodowej organizacji (Loesje International) i sieci grup lokalnych, obecnych w prawie 30 krajach. Grupy lokalne organizują m.in. warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach.

q2af9a142f80a58c.jpeg


Teksty Loesje mają charakter autorski (nie są cytatami), a po warsztatach trafiają też na wlepki, murale, przypinki, magnesy, torby. Jedną z grup lokalnych jest Loesje Polska, która organizuje tę akcję, a od niedawna działa jako samodzielna fundacja (KRS 0000811527).

W ciągu ostatnich kilku lat zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy kilkadziesiąt otwartych warsztatów kreatywnego pisania, w trakcie których powstało kilkaset polskich plakatów. Wszystkie dostępne są nieodpłatnie w archiwach na stronach loesje.pl oraz loesje.org.

Każdy może je pobrać i wykorzystać w dowolnym niekomercyjnym celu, np. powiesić w szkole, pracy, oprawić w ramkę.


Gdzie znaleźć Loesje?

www.loesje.pl – informacje o działaniach Loesje Polska, w tym zasoby plakatowe po polsku

www.loesje.org – strona Loesje International poświęcona działaniom międzynarodowym; obszerne archiwum plakatów w różnych językach (m.in. angielski, holenderski, francuski, hiszpański, niemiecki, polski)

www.facebook.com/LoesjePolska – oficjalny profil Loesje Polska, codzienna dawka pozytywnych tekstów Loesje i bieżących informacji o działaniach

www.instagram.com/loesje_pl – oficjalne konto Loesje Polska na Instagramie, inspirujące hasła Loesje w różnych zakątkach świata

www.twitter.com/LoesjePL – oficjalny profil Loesje Polska, krótkie i inspirujące hasła od Loesje po polsku i angielsku

www.facebook.com/Loesjeint – oficjalny profil Loesje International, teksty Loesje po angielsku oraz informacje o działaniach międzynarodowych


Jak się z nami skontaktować?

1. Pytania związane z akcją: [email protected]

2. Inne pytania, warsztaty: [email protected], [email protected]

Wpłacający812

IT
Izabela Traczyk
50 zł
 
Dane ukryte
80 zł
JP
Joanna Palmowska-Saj
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
70 zł
A
Ana
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 1000 zł i więcej

Kalendarze, warsztaty i upominki dla 10 osób

Spędź kreatywny dzień ze znajomymi i obdaruj każego kalendarzem Loesje: warsztaty pisania metodą Loesje (3 godziny) dla grupy do 10 osób & kalendarz & zestaw upominków z hasłami Loesje dla każdego (wlepki, zestaw 10 pocztówek w etui, przypinki, magnesy - z dowolnie wybarnymi tekstami Loesje) – do indywidualnego uzgodnienia data i miejsce (lokalizacja w Polsce).

[ Wysyłka kalendarzy i upominków możliwa jest niezależnie od daty warsztatów - prosimy o odpowiedni komentarz w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

Wpłać 1500 zł i więcej

Kalendarze, warsztaty i upominki dla 15 osób

Spędź kreatywny dzień ze znajomymi i obdaruj każego kalendarzem Loesje: warsztaty pisania metodą Loesje (3 godziny) dla grupy do 15 osób & kalendarz & zestaw upominków z hasłami Loesje dla każdego (wlepki, zestaw 10 pocztówek w etui, przypinki, magnesy - z dowolnie wybarnymi tekstami Loesje) – do indywidualnego uzgodnienia data i miejsce (lokalizacja w Polsce).

[ Wysyłka kalendarzy i upominków możliwa jest niezależnie od daty warsztatów - prosimy o odpowiedni komentarz w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 40 zł i więcej

Kalendarz to podstawa

Pakiet podstawowy: kalendarz & seria wlepek (10 haseł * 5 = 50 wlepek) – z hasłami z crowdfundingowego głosowania online. 

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 350 razy (pozostało 0 z 350)

Wpłać 50 zł i więcej

Kalendarz + podwójna dawka wlepek + przypinka i magnes

Kalendarz & 2 pakiety wlepek (2x 50 wlepek) – z hasłami z głosowania online, a do tego przypinka i magnes z dowolnie wybranymi hasłami Loesje.

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinkę i magnes ]

wybrano 140 razy (pozostało 0 z 140)

Wpłać 65 zł i więcej

Kalendarz frunie poza Polskę

Kalendarz & pakiet wlepek (50 wlepek) – z hasłami z głosowania online, a do tego przypinka i magnes z dowolnie wybranymi hasłami Loesje – wysyłka zagraniczna będzie realizowana listem poleconym priorytetowym Poczty Polskiej (list powyżej 500g).

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinkę i magnes ]

wybrano 25 razy (pozostało 0 z 25)

Wpłać 70 zł i więcej

Duo: dwa kalendarze + wlepek podwójnie

Pakiet duo – idealny na prezent dla kogoś i siebie: 2 kalendarze & podwójna dawka wlepek (2x 50 wlepek z 10 hasłami z głosowania online).

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję ]

wybrano 200 razy (pozostało 0 z 200)

Wpłać 95 zł i więcej

Duo z pocztówkami, przypinkami i magnesami

Duo z dodatkowymi upominkami – idealny na prezent dla kogoś i siebie: 2 kalendarze & podwójna dawka wlepek (2x 50 wlepek z hasłami z głosowania online), a do tego 2 magnesy i 2 przypinki z dowolnymi hasłami Loesje oraz zestaw 10 pocztówek w etui >

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinki i magnesy ]

wybrano 35 razy (pozostało 0 z 35)

Wpłać 110 zł i więcej

Dla znajomych

Pakiet dla znajomych: 3 kalendarze & potrójna dawka wlepek (3x 50 wlepek z hasłami z głosowania online), a do tego 3 magnesy i 3 przypinki z dowolnymi hasłami Loesje oraz zestaw 10 pocztówek w etui >

[ Jeśli już na etapie akcji wiesz, na jaki adres powinniśmy wysłać przesyłkę, wpisz go w okienku "Wiadomość (opcjonalnie)", które pojawi się podczas dokonywania wpłaty na akcję / tu możesz też podać hasła na wybrane przez siebie przypinki i magnesy ]

wybrano 31 razy (pozostało 0 z 31)

Nasi użytkownicy założyli

589 896 zrzutek

i zebrali

333 148 697 zł


A ty na co dziś zbierasz?