„Trochę o Duszy” z piosenkami Wisławy Szymborskiej ID: z7cfux

„Trochę o Duszy” z piosenkami Wisławy Szymborskiej ID: z7cfux

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

2 269 zł z 100 000 zł

2%

2 269 zł

2 269 zł

z 100 000 zł
2%

Aktualności 1

 • PREMIERA PIOSENKI „Nagrobek” wraz z teledyskiem - JUŻ 17-go SIERPNIA 2020 ! 

  Kanał YouTube Trochę o Duszy godz.19.00

  image

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

POEZJA W NOWYM WYDANIU - Czyli opis projektu :


W ramach naszego projektu chcemy wydać płytę z muzyką skomponowaną do tekstów Wisławy Szymborskiej i wyruszyć w trasę ze spektaklem muzycznym w wyjątkowej oprawie grafiki 3D. Naszym celem jest podzielenie się poezją w zupełnie innym wydaniu zarówno z miłośnikami twórczości noblistki, jak i z młodszymi odbiorcami, którzy nie są zaznajomieni z poezją Szymborskiej.

Premierę spektaklu wraz z płytą planujemy na początek 2021r. w 25-lecie otrzymania przez autorkę nagrody Nobla.


f74ed52d74b742b3.jpeg

Co wyróżnia ten projekt na tle innych ?


 • Tworzymy piosenki ! - Odchodzimy od klasycznej poezji śpiewanej, kojarzonej z delikatną muzyką instrumentalną i melorecytacją sceniczną. Nasze utwory mogą lecieć w rozrywkowym radiu 
 • Łączymy style ! - Szymborska z muzyką elektroniczną i eksperymentalną 
 • Odkrywamy - Jeżeli nie zagłębiałeś się nigdy w twórczość Wisławy Szymborskiej, odkryjemy przed Tobą utwory, które nie zostały jeszcze wykorzystane w muzyce. 
 • Nowatorska forma !- Spektakl muzyczny w oprawie grafiki 3D 
 • Szymborska da się lubić - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby miejscowości z ograniczonym dostępem do kultury, podzielić się naszym spojrzeniem na jej twórczość. 
 • Młodzi do młodych - dzięki tej formie chcemy dotrzeć do młodzieży i zapoznać ją z poezją Wisławy Szymborskiej.


STWÓRZ RAZEM Z NAMI TEN WYJĄTKOWY PROJEKT I STAŃ SIĘ JEGO CZĘŚCIĄ !

''Duszę się miewa...nikt nie ma jej na stałe.''

W.S


CELE PROJEKTU :


db15e31ff99068f1.jpeg


 • Wydanie unikatowej płyty z piosenkami na podstawie tekstów Wisławy Szymborskiej 
 • Płyta jako historia, przekrój poezji Szymborskiej w ponadczasowym i nowatorskim zestawieniu muzycznym
 • Trasa po Polsce ze spektaklem muzycznym w wyjątkowej oprawie grafiki 3D
 • MŁODZI TEŻ DAJĄ RADĘ - projekt stworzony od początku do końca przez dwójkę młodych artystów szukających swojego miejsca w świecie sztuki 
 • Realizacja teledysku w miejscowości Kórnik (miejsce urodzenia Wisławy Szymborskiej) w formie performance’u. 
 • Dzielenie się z ludźmi poezją w zupełnie innym wydaniu 
 • Dotarcie do młodszych odbiorców, zapoznanie ich z wybitną twórczością poetki
 • Występy w miejscowościach również z ograniczonym dostępem do kultury


POZNAJMY SIĘ :

j331085b77ad2500.jpeg


Patrycja Lewandowska - Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku Aktorstwo Nowych Mediów. Studentka Uniwersytetu SWPS na kierunku Menadżer, Agent, Producent.

Od 6-go roku życia związana ze studium wokalnym, kształciła swój głos pod okiem Barbary Myśliwiec, Jacka Bończyka i Alicji Borkowskiej. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych i przeglądów teatralnych. Podczas nauki w szkole pracowała z takimi aktorami, jak Bogusław Linda, Piotr Zelt czy Małgorzata Lipmann. Aktorka awangardowego muzycznego spektaklu ''Postacie,, z muzyką Przemysława Gintrowskiego. W 2019 roku stworzyła projekt – spektakl teatralny ''Jak się kochają w niższych sferach,, w reżyserii Magdaleny Kizinkiewicz, którego była zarówno aktorką, jak i producentem.


n832e46eab5cc293.jpeg


Konrad Kapica - Z wykształcenia aktor oraz muzyk. Ukończył Warszawską Szkołę Filmową na wydziale Aktorstwo Nowych Mediów oraz Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie perkusji klasycznej. Studiował w Policealnym Studium Wokalno - Aktorskim w Gdyni. Wciąż kształci oraz rozwija swój warsztat głosowy. Jako aktor występuje w filmach fabularnych („Piłsudski,, „Jak poślubić milionera,, , „Diversion End,,) oraz gra w serialach telewizyjnych („Na Wspólnej,, „Na dobre i na złe,, „Miasto Długów,,). Jako muzyk podróżuje z orkiestrą, koncertując po Europie oraz świecie (Australia, Oman, Chiny, Malta), gdzie również pracuje jako instruktor sekcji perkusji.


PARĘ SŁÓW OD NASZEGO PATRONA - BOGUSŁAWA LINDY
Do czego przyczyniasz się wpłatą na Zrzutka.pl ?


s084f77b6fa0c6a3.jpeg


 • Opłacenia licencji do wykorzystywania utworów Wisławy Szymborskiej
 • Wynagrodzenia dla kompozytora muzyki, oraz reżysera płyty
 • Opłatę studia nagraniowego wraz z realizatorem
 • Wynagrodzenia dla choreografa
 • Wynagrodzenia dla muzyków (spektakl)
 • Wynagrodzenia dla członków ekipy (Realizacja teledysków, spektakl)
 • Wynajmu przestrzeni (spektakl, pierwsza trasa)
 • Postprodukcji płyty
 • Stworzenia grafiki spektaklu oraz płyty
 • Oprawy graficznej 3D (spektakl)
 • Wykonania zdjęć promocyjnych
 • Marketing i promocja projektu
 • ...i o wiele,wiele więcej małych trybików dzięki którym projekt nabiera swojej własnej, unikatowej duszy


PATRONI I PARTNERZY PROJEKTU ‘TROCHĘ O DUSZY’ :

ec7ff83d2df6d734.jpeg


DLACZEGO Szymborska ? 


Pomysł na śpiewanie Szymborskiej zrodził się w głowie jednego z nas już ponad 8 lat temu. Wertując kolejne strony tomików Wisławy poza zachwytem nad twórczością, w głowie siedziało coś jeszcze - MUZYKA ! Choć w duszy i w sercu grała, to głowa podpowiadała - ‘śpiewanie tekstów Szymborskiej ? - nie, to za trudne’. Pomysł odłożono do szuflady, ale tylko po to, żeby wrócił z  podwojoną siłą, z gronem ambitnych, utalentowanych twórców sztuki.


 • Za kompozycję muzyki odpowiada wybitny klawiszowiec i kompozytor - Konrad Wantrych
 • Za reżyserię płyty i techniczną stronę wokalną aktorów, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina - Marcin Wortmann


Co już mamy ? 


c2ff0c7483ed096d.jpeg


Aby podzielić się naszym spojrzeniem na twórczość Wisławy Szymborskiej i przedstawić się światu, zainteresować - zrealizowaliśmy już pierwszy utwór pt.’Nagrobek’ wraz z teledyskiem. Premiera odbędzie się już 17-go sierpnia o godz.19.00 na kanale YouTube Trochę o Duszy.

ac9ee42b183ca9a4.jpeg

Wpłacający12

HJ
Hanna Jeleńska
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AN
Adrian Nawojski
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WS
Weronika Szczęsna
100 zł
AJ
Anna Jaworska
100 zł
RW
Róża Wiatrów
50 zł
ŁS
Łucja Sędzikowska
28 zł
ES
Edyta Szczęsna
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej

Dedykowane zdjęcie

Dedykowane zdjęcie

Dedykowane zdjęcie z podziękowaniem od aktorów przesłane drogą elektroniczną.Czy wiesz że...?Wiersze Wisławy Szymborskiej przetłumaczono na 50 języków.

wybrano 2 razy

Wpłać 50 zł i więcej

Dedykowany filmik

Dedykowany filmik

Dedykowany filmik z podziękowaniem od aktorów.Czy wiesz że...?Ulubionym serialem Wisławy Szymborskiej była "Niewolnica Isaura".

Wpłać 100 zł i więcej

Dedykowana fotografia

Dedykowana fotografia

Dedykowane zdjęcie z podpisami twórców nadesłane drogą pocztową.Czy wiesz że...?Wisława Szymborska uważała, że szuflada to najważniejszy mebel i zarazem wynalazek tej samej wagi co chociażby koło. Chowała w szufladach pocztówki, segregowała je, była wielką zwolenniczką porządku.

wybrano 1 raz

Wpłać 200 zł i więcej

Płyta ''Trochę o duszy''

Płyta ''Trochę o duszy''

Dedykowana płyta ''Trochę o duszy'' z piosenkami Wisławy Szymborskiej przesłana wraz z autografami twórców.Czy wiesz że...?Wisława Szymborska sworzyła tzw. wyklejanki, które w formie pocztówek wysyłała swoim znajomym.Dużą część zbioru wyklejanek można oglądać w Kamienicy Szołayskich na Placu Szczepańskim w Krakowie.

wybrano 1 raz

Wpłać 500 zł i więcej

Zaproszenie, płyta + pakiet promocyjny

Zaproszenie, płyta + pakiet promocyjny

PAKIET ZAWIERA :- Podwójne zaproszenie na spektakl muzyczny- Płyta z autografami twórców - + pakiet promocyjny (smyczka, magnes, zdjęcia, katalog projektu).Czy wiesz że...?Wisława Szymborska przez dwa lata po otrzymaniu Nagrody Nobla nie napisała żadnego wiersza.

wybrano 1 raz

Wpłać 1000 zł i więcej

Nagrania płyty

Nagrania płyty

PAKIET ZAWIERA :- Do wyboru - Zaproszenie do udziału w nagraniach piosenki (studio dźwiękowe), lub udział w teledysku (plan zdjęciowy) - Podwójny bilet na spektakl- Płyta z autografami twórców- + pakiet promocyjny (smyczka, magnes, zdjęcia, katalog projektu).Czy wiesz że...?Wisława Szymborska swoje wiersze pisała na maszynie, na starych, pożółkłych kartkach.Nie używała komputera. Podobno nosiła w torebce notes z własnoręcznie napisaną instrukcją włączania swojego telefonu komórkowego.

wybrano 1 raz

Wpłać 5000 zł i więcej

Warsztaty wokalno - aktorskie

Warsztaty wokalno - aktorskie

PAKIET ZAWIERA :- Godzinne warsztaty wokalno - aktorskie.- Zaproszenie do nagrań w studio dźwiękowym- Podwójny bilet na spektakl - + pakiet promocyjny (smyczka, magnes, zdjęcia, katalog projektu).Czy wiesz że...?Wisława Szymborska lubiła pikantne skrzydełka z KFC.Często zamawiała do domu, te których nie zjadła, zamrażała. Gdy wiadomość o ulubionych skrzydełkach przedostała się do mediów, sieć fastfoodów przesłała Szymborskiej podziękowanie i specjalny voucher, dzięki któremu w każdym lokalu KFC mogła żywić się za darmo. Była bardzo skromną osobą, zachowała go na pamiątkę.

Wpłać 10000 zł i więcej

Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa

PAKIET ZAWIERA : - Dowolnie wybrana sesja zdjęciowa (rodzinna, biznesowa, narzeczeńska, ślubna, artystyczna itd.)- Bilety na spektakl - Pakiet płyt z autografami twórców - + pakiet promocyjny (smyczka, magnes, zdjęcia, katalog projektu).Czy wiesz że...?Wisława Szymborska w swoim mieszkaniu organizowała tzw. "sabaty czarownic".Przybywało na nie stałe grono koleżanek z gimnazjum. W młodości spotkania takie odbywały się kilka razy w miesiącu. Obowiązywał na nich całkowity zakaz narzekania. Złamanie go wiązało się z karami finansowymi.

Wpłać 50000 zł i więcej

Prywatny recital

Prywatny recital

PAKIET ZAWIERA :- Prywatny recital zorganizowany w dowolnym miejscu i czasie - Pakiet płyt 'Trochę o duszy' z piosenkami Wisławy Szymborskiej wraz z autografami twórców- Pakiety promocyjne - Do wyboru : warsztaty wokalno-aktorskie / sesja zdjęciowa (rodzinna, biznesowa, narzeczeńska, ślubna, artystyczna itd.)Czy wiesz że...?Wisława Szymborska - Przyjemnościami, które najbardziej ceniła była kawa i papieros.Uważała, że te dwie używki sprawiają, że życie nabiera smaku.

(pozostało 5 z 5)

Wpłać 100000 zł i więcej

Oficjalny partner projektu

Oficjalny partner projektu

ZAGRAJ VA BANK I ZOSTAŃ NASZYM OFICJALNYM PARTNEREM TYTULARNYM

(pozostało 1 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

559 442 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?