Spektakl muzyczny BEZ GRANIC- dla chorych dzieci w ICE Kraków
Spektakl muzyczny BEZ GRANIC- dla chorych dzieci w ICE Kraków
Nasi użytkownicy założyli 1 233 594 zrzutki i zebrali 1 370 888 794 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Przedmiotem zbiórki jest organizacja wydarzenia artystycznego w Centrum Kongresowe ICE Kraków.
Spektakl Muzyczny BEZ GRANIC - łączy wielu wykonawców dla jednej charytatywnej misji.
Wydarzenie to spaja trzy równoległe kierunki działania:
Charytatywny - dochód z koncertu będzie przekazany dzieciom dotkniętym MPD (Mózgowym Porażeniem Dziecięcym).
Integracyjny - łączymy społeczeństwo ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.
Artystyczny - niezapomniane przeżycie pełne emocji: występy wokalne, instrumentalne, taneczne, pokazy laserowe i wiele innych.
TO wyjątkowe wydarzenie muzyczno-taneczne uświetnią swoją obecnością tacy artyści jak:
Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska -Alabrudzińska, Dariusz Kordek, Zespół Unisono, Krakowski Chór Lekarski, Faceci w Czerni, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej, Orkiestra Unisono pod kier. M. Niecia, uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej i Studia Ruchu Simple Szkoły Partnerskiej Studia Baletowego Opery Krakowskiej, Paulina Czachor, Joanna Dziurzyńska, Adam Walus i inni.
Spektakl poprowadzi człowiek o niezwykłej charyzmie i talencie oratorskim, Łukasz Lech, twórca i reżyser wielu programów telewizyjnych i radiowych.
Koszt całego projektu jest szacowany na kwotę 130.000 PLN
Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sponsorów, organizacji licytacji oraz gromadzenia środków na opłaty związane z kosztami operacyjnymi wydarzenia, tak aby całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony był dla czwórki naszych beneficjentów i ich rodzin. Poznajcie ich.
Wspierając tę zrzutkę, stajesz się częścią wsparcia dla:
Klaudia Momot - to dziewczynka, która pomimo swojej niepełnosprawności jest nieustannie uśmiechnięta. Ta młoda osóbka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chorobie tej towarzyszy szereg dysfunkcji, takich jak choćby padaczka. Chociaż prognozy lekarzy dotyczące życia Klaudii były nieciekawe - miała nie dożyć swoich 2-gich urodzin - to jednak chęć życia, ogrom miłości i wsparcia oraz konsekwentna rehabilitacja i przebyte operacje pchnęły jej historię na zupełnie inne tory. Dziś Klaudia ma 15 lat i wraz z wytrwałą Mamą dalej walczy o siebie.
Maksio Ostrowski - ten 2,5-letni malec doświadczył już niemało trudów w swoim krótkim życiu. Maks jest wcześniakiem urodzonym w siódmym miesiącu, kolejne dwa miesiące rozgrywała się w inkubatorze walka o jego kruche życie. Maksio ma wiele komplikacji zdrowotnych związanych z drogami oddechowymi, lekkie porażenie mózgowe, a także napięcia mięśniowe. Mimo tych przeszkód lekarze prognozują poprawę zdrowia chłopca, a rehabilitacja przynosi powolutku poprawę. Maks może trzymać już prosto głowę, przewraca się na boki, próbuje siadać. Wraz z nieocenioną pomocą kochanej rodziny i systematyczną rehabilitacją możemy spodziewać się coraz lepszych efektów leczenia!
Piotr Płaneta - Piotruś, a właściwie Piotr to dorosły już mężczyzna, który zwraca się ku nam z uśmiechem niczym mały chłopiec. Pomimo tego, że jego umysł funkcjonuje na poziomie kilkuletniego dziecka, to za tą łagodną twarzą kryje się 40 lat zmagania z 4-kończynowym porażeniem mózgowym. Piotr nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, mimo długotrwałej terapii. Stale wymaga opieki swoich wytrwałych, choć już zmęczonych rodziców. Celem, do którego wszyscy dążymy, jest wsparcie w dalszej rehabilitacji Piotra oraz wsparcie rodziców, którzy przecież nie stają się coraz młodsi. Zapewnienie dodatkowej pomocy w opiece nad Piotrem jest potrzebą, która każdego dnia staje się coraz bardziej palącą.
Antoni Wojtasiak - Antoś jest chłopcem, który urodził się jako jeden z trojaczków. Jedna z dwóch jego siostrzyczek jest zdrowa, druga niestety niedługo po urodzeniu odeszła. Antoś miał wiele trudów, ale i sporo szczęścia. Niczym prawdziwy bohater musiał przejść przez wiele komplikacji ze swoim zdrowiem. Zamartwica, wodogłowie, powikłania ze wzrokiem, gronkowiec, wiele komplikacji przy kolejnych operacjach. Jego losy wisiały na włosku. Chociaż lekarze nie dawali wielkich nadziei chłopcu, Antoś jest o wiele sprawniejszy, niż się spodziewano. Dziś ma 8 lat, rozumie gdy się do niego mówi i komunikuje się słownie, jest też w stanie samodzielnie poruszać się na kolankach. Naszym celem jest zebranie środków na operację biodra, ortezy, pionizator, a także specjalne okulary, gdyż wzrok Antosia jest bardzo słaby.
Poznaj organizatora:
Zespół Unisono rozpoczął swoją działalność artystyczną i jednocześnie charytatywną w 2018 roku. Przez 5 lat działał bez żadnego wsparcia finansowego z zewnątrz, koncertując średnio raz na dwa miesiące, w większości w celach charytatywnych, przekazując 100% zebranych środków na pomoc beneficjentom i finansując z własnych środków wszelkie koszty tych koncertów, włącznie z nagłośnieniem, oświetleniem, transportem i promocją, nie czerpiąc z tej działalności żadnych korzyści finansowych.
Po 5-ciu latach takiej nieformalnej działalności Zespołu Unisono i na jej bazie, w październiku 2023 roku powstała Fundacja Unisono.
Te fakty świadczą o tym kim jesteśmy, jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne. Jesteśmy grupą ludzi, którzy w większości nie są muzykami, lecz muzyka i przekaz, który ona niesie, stały się dla nas pasją i powołaniem, aby w ten sposób nieść dobro innym ludziom.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
Cena końcowa
50 zł
Ilość licytujących: 1
Cena końcowa
170 zł
Cena końcowa
170 zł
Cena końcowa