id: wdzmjp

Wyposażenie karetki Maltańskiej Służby Medycznej

Wyposażenie karetki Maltańskiej Służby Medycznej

2 900 zł z 50 000 zł
5%
57 dni do końca
20 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Na koniec dnia dzielimy się dobrą wiadomością. Karetka Maltańskiej Służby Medycznej z Krzeszowic ma już zainstalowany katalizator. Dzięki Wam jest już w gotowości i może służyć osobom chorym I potrzebującym. Czas pandemii spowodawał stale koszty oraz zużycie sprzętu i materiałów dlatego chcemy doposażyć karetkę i zwiększyć jej standard.

  Ewentualny gest pomocy możemy okazać poprzez internetową zrzutkę na https://zrzutka.pl/wdzmjp

  Wsparcie można okazać poprzez tradycyjny przelewy na rachunek bankowy 48 1140 2017 0000 4802 1308 6247 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – karetka.

  Za każdy gest serdecznie dziękujemy.ebaa2feeb4bc22d0.jpeg

  Czytaj więcej
 • W dniu wczorajszym (2.06.2021) dotarły do nas bardzo niepokojące i trudne informacje. Podczas przeglądu karetki diagności zauważyli odcięty i skradziony katalizator. Niestety do momentu zakupu i montażu nowej części pojazd musi być unieruchomiony tj. nie będzie mógł służyć osobom chorym i potrzebującym.

  Naszą serdeczną myślą wspieramy wolontariuszy z Krzeszowic, którzy już teraz dzielnie organizują niezbędną pomoc serwisową.

  Ewentualny gest pomocy możemy okazać poprzez internetową zrzutkę na https://zrzutka.pl/wdzmjp która jednocześnie gromadzi środki na doposażenie pojazdu zwiększając jego medyczny standard. ( zdjęcia karetki w załączniku )

  Wsparcie można okazać poprzez tradycyjny przelewy na rachunek bankowy 48 1140 2017 0000 4802 1308 6247 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe - karetka.

  Niełatwą sytuację w Krzeszowicach chcemy powierzyć Bogu przez wstawiennictwo bł. Gerarda, patrona ratownictwa medycznego oraz Sługi Bożego Fra’Andrew Bertiego.

  Za każdy gest wsparcia i budowania braterstwa już teraz pragniemy serdecznie podziękować.


  mdb74db70f518b3d.jpeg

  y07d21c6fe70a30a.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Na co dzień my pomagamy innym, teraz my potrzebujemy Twojej pomocy. Nasz oddział otrzymał karetkę, potrzebujemy jednak wyposażyć ją w sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia. Sprzęt medyczny jest bardzo drogi i bez Twojej pomocy nie damy rady go kupić.

Maltańska Służba Medyczna to organizacja, która zgodnie z mottem Zakonu - Tuitio fidei et obsequium pauperum - chce nieść pomoc ubogim i potrzebującym. Prowadzi działalność wychowawczą wśród młodzieży, tworząc grupy kadetów oraz prowadzi kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, w których uczestniczą zarówno potencjalni wolontariusze Fundacji, jak i osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Organizacja kontynuuje działalność prowadzoną przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku. Podstawową formą działalności Maltańskiej Służby Medycznej jest medyczne zabezpieczenie pielgrzymek i uroczystości religijnych, zawodów sportowych, koncertów, kongresów jak również innych imprez kulturalnych. W razie potrzeby, Maltańska Służba Medyczna ma możliwość transportowania chorych i poszkodowanych własnymi karetkami. Organizacja działa w oparciu o wolontariat, a uzyskane kwoty z działalności w całości są inwestowane w sprzęt medyczny, szkolenia oraz działalność socjalną.

mc66e5a8df76005f.jpeg

Jesteśmy grupą kilkunastu wolontariuszy, która w listopadzie 2017 roku utworzyła oddział Maltańskiej Służby Medycznej w Krzeszowicach. Od tego czasu poświęcamy nasz wolny czas na pomaganie innym. Blisko 4 lata działalności pozwoliły nam stworzyć sprawnie funkcjonujący i wyposażony oddział. W tym czasie działaliśmy naprawdę dużo, łącznie przepracowaliśmy blisko 8000 godzin. Nasza działalność opierała się przede wszystkim na zabezpieczeniach medycznych imprez kulturalnych i sportowych, oraz wydarzeń religijnych. Przeprowadziliśmy również kilkanaście szkoleń pierwszej pomocy, cały wypracowany dochów został zainwestowany w sprzęt. Ostatni rok nie był dla nas najłaskawszy, COVID-19 nie tylko wymusił na nas jeszcze większe zaangażowanie w pomaganie innym, ale również zwiększył nasze koszty działalności (zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych), ale również odciął nam główne źródło dochodu (zabezpieczenie medyczne imprez) niezbędnego do utrzymania oddziału. Niestety w 2020 roku, zabezpieczaliśmy o około 90% mniej wydarzeń, a koszty takie jak ubezpieczenia (wolontariuszy i karetki), przeglądy techniczne itp. pozostały niestety stałe. Na szczęście, udało nam się przetrwać ten czas i teraz powoli wychodzimy na prostą, jednak poprzedni rok stopił nasze rezerwy finansowe i spowolnił proces doposażania się, w związku z tym zwracamy się do was z uprzejmą prośbą wsparcia naszych działań.

Jednym z obszarów naszej działalności jest pomoc osobą ubogim i potrzebującym, dlatego już od 4 lat współorganizujemy szpital diagnostyczny podczas wigilii dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie. Poniżej relacja z tego wydarzenia:

Linki do artykułów na ten temat:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-boze-narodzenie/fakty/news-xxiii-wigilia-dla-bezdomnych-i-potrzebujacych-tysiace-osob-n,nId,3859802#crp_state=1

https://www.krakow.pl/aktualnosci/235656,26,komunikat,potrzebujacy_zasiada_do_najwiekszego_wigilijnego_stolu_w_kraju.html

Poniżej kilka zdjęć z różnych innych zabezpieczeń, szkoleń i kursów:d54f0a400e40b5b2.jpeg

ic851686d7bc5242.jpeg

p0e7ed54d187828e.jpeg2019 roku otrzymaliśmy 15 letnią karetkę i zorganizowaliśmy zbiórkę na jej remont i doposażenie (https://zrzutka.pl/kp6v6w). Wtedy udało nam się zebrać ponad 2 tys., było to znacznie mniej niż planowaliśmy zebrać, jednak dzięki ciężkie pracy wypracowaliśmy kolejne 9 tys i zrobiliśmy :

- wymieniliśmy materac na noszach

- kupiliśmy zestaw opon letnich

- zakupiliśmy centralny system tlenowy

- naprawiliśmy klimatyzację w przedziale medycznym i kierowcy

- naprawiliśmy ogrzewanie postojowe

- przeprowadziliśmy generalny remont karoserii i konserwację podwozia.


m4f25f0eb30b16c4.jpeg

Tak było przed remontem, karetka po remoncie prezentuje się tak jak na zdjęciu w tytule zbiórki. Poniżej zdjęcie z prac blacharskich.


z4998af8304f0eb0.jpeg

Udało się zrobić całkiem sporo, jednak jeszcze wiele przed nami:

 • 1 200 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy deskę ortopedyczną
 • 3 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to uzupełnimy nasze plecaki w potrzebny sprzęt (resuscytatory pediatryczne, maski krtaniowe, drobny sprzęt diagnostyczny, ssak ręczny)
 • 6 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy ssak elektryczny
 • 8 000 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy przenośny zestaw tlenowy
 • 8 900 zł - jeśli zbierzemy tyle, to kupimy krzesełko kardiologiczne
 • 14 800zł - jeśli zbierzemy tyle, to zakupimy torbę reanimacyjną z wyposażeniem
 • 15 500zł - jeśli zbierzemy tyle, to wyposażymy karetkę w dodatkowe ogrzewanie elektryczne
 • 50 000zł - jeśli zbierzemy tyle, to zakupimy defibrylator

Po więcej informacji zapraszam na naszego facebooka: https://www.facebook.com/MSMKrzeszowice

www.pomocmaltanska.org

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 20

 
Dane ukryte
515 zł
PJ
Piotr Jarosz
500 zł
JD
Jerzy Donimirski
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MW
Marzena Wójs
100 zł
LK
Leszek Kaczor
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

724 559 zrzutek

i zebrali

501 528 538 zł

A ty na co dziś zbierasz?