id: x4psps

Ambulans dla Ukrainy

Ambulans dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 067 785 zrzutek i zebrali 1 164 081 101 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom! Ze zrzutki oraz darowizn pieniężnych udało sie zakupić pełnosprawny ambulans VW Transporter T5 z 2014 r. Zakupu dokonano bezpośrednio od podmiotu medycznego, gdzie był dotąd używany. Pojazd zostanie przekazany miastu Równe w najbliższych tygodniach.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W imieniu obywateli Ukrainy walczących z rosyjską agresją bardzo proszę o wsparcie zrzutki na ambulans dla ukraińskiego miasta Równe, które jest miastem partnerskim Zabrza. Dotychczasowe miejskie pojazdy specjalne z miasta Równe zostały w większości przekazane na front i do stref walki, przez co występują braki w zaspokojeniu potrzeb lokalnych w zakresie transportu medycznego i pierwszej pomocy.


W pierwszej kolejności zamierzamy zakupić sprawną używaną karetkę z podstawowym wyposażeniem (nosze, kabinowa instalacja elektryczna, siedziska, zabudowa szafkowa, trzymaki) w stanie niewymagającym remontu i z przebiegiem poniżej 300 tys. km. Preferujemy pojazdy już zarejestrowane w Polsce, dzięki czemu strona ukraińska nie będzie miała problemu z samodzielnym dojechaniem do granicy i przekroczeniem jej. Najtańsze oferty spełniające takie potrzeby opiewają obecnie na kwoty rzędu 62-68 tys. zł.

 

Zbiórka trwa od kilku miesięcy za pośrednictwem dwóch kanałów: poprzez portal Zrzutka oraz darowizny bezpośrednie na konto naszego stowarzyszenia. Dotychczas udało nam się zebrać nieco ponad 45 tys. zł (w tym ponad 40 tys. zł w formie darowizn celowych oraz prawie 5 tys. zł ze zrzutki). Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na wspomniany cel. Brakuje już więc stosunkowo niewiele, ale czas nagli. Przekazanie pojazdu przedstawicielom jest planowane na pierwszą połowę grudnia br. w Zabrzu (przedstawiciele Równego planują wtedy przyjechać do Polski po te i inne dary rzeczowe).


Jeśli w celu przekazania donacji potrzebują Państwo podpisać z naszym stowarzyszeniem umowę darowizny celowej, jesteśmy gotowi to zrobić w Państwa siedzibie lub innym wskazanym miejscu. Prosimy również o przekazanie pracownikom Państwa Firmy informacji o możliwości wpłat indywidualnych na ten cel na portalu Zrzutka: https://zrzutka.pl/x4psps. Wpłaty korporacyjne lub zbiorcze prosimy kierować na podany poniżej numer konta bankowego.

 

Konto stowarzyszenia Lepsze Zabrze:

Nr rachunku: 79 1600 1462 1801 5232 4000 0001 (BNP Paribas)

Odbiorca: Lepsze Zabrze, ul. Sobieskiego 31B/11, 41-800 Zabrze

Proponowany tytuł: Darowizna na ambulans dla Ukrainy


Łączę pozdrowienia i wyrazy szacunku,

Kamil Żbikowski

radny miasta Zabrze

prezes stowarzyszenia Lepsze Zabrze

https://www.facebook.com/radnydlazabrza


Jeśli chcesz szybko przekazać łatwy do zapamiętania link to tej zrzutki, możesz użyć następującego: https://zrzutka.pl/z/pojazdy

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
ZR
Zbigniew Rau
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MP
Marcel
100 zł
Maciek
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ZE
Zenek
ukryta
AN
Ania
ukryta
AU
Pomoc Ukrainie
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków