id: x9hrnc

Zbieramy na samochód gaśniczy dla OSP Jakubowo Kisielickie

Zbieramy na samochód gaśniczy dla OSP Jakubowo Kisielickie

Nasi użytkownicy założyli 1 188 124 zrzutki i zebrali 1 250 554 257 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

SZANOWNI PAŃSTWO, MIESZKAŃCY GMINY SUSZ, WSZYSCY LUDZIE DOBREJ WOLI,

a szczególnie STRAŻACY


Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowe Kisielickim spośród kilkuset jednostek straży pożarnych województwa warmińsko – mazurskiego została wyróżniona przez Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie możliwością pozyskania ciężkiego pojazdu gaśniczego marki Man. Warunkiem otrzymania tego pojazdu jest wsparcie finansowe w kwocie 200.000 zł tutejszej Komendy Powiatowej PSP w Iławie w zakupie nowego ciężkiego samochodu gaśniczego, którego koszt zakupu wynosi około 1,5 mln złotych. Nasze działania mogą sprawić, że tutejsza Komenda PSP pozyska nowy samochód, a ten będzie mogła przekazać do naszej OSP.  

Pojazd który chcemy pozyskać wyposażony jest w zbiornik wodny 9500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 950 litrów, autopompę o wydajności 6000 l/min, zwijadło wężowe 30m, napęd 6 x 6, rok produkcji 2013, stan licznika 26.000 km (średnio 3250km/rok), stan ogólny pojazdu jest bardzo dobry.  

Niestety nasza jednostka OSP nie posiada takich środków i podjęła akcję ich zebrania wśród mieszkańców Gminy Susz, instytucji i zakładów pracy, ludzi dobrej woli w całej Polsce.

Wierzymy, że nie jest Państwu obojętne bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Susz i zależy na jego poprawie dlatego też zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia, dla nas liczy się każdy grosz, każda złotówka. Będziemy wdzięczni za rozpropagowanie tej inicjatywy wśród Państwa członków rodziny i znajomych, np. przez udostępnienie linku do naszej akcji na portalu ZRZUTKA.PL https://zrzutka.pl/x9hrnc Jednostkom OSP, które nam pomogą, a znajdą się w podobnej sytuacji postaramy się odwdzięczyć jeśli zgłoszą się do nas. W najbliższym czasie rozpoczniemy również zbiórkę złomu na Gminie Susz, będziemy wdzięczni jeśli nam go oddacie, możecie nas o tym informować przez e-mail lub sms podane poniżej.

Wpłaty finansowe można dokonywać bezpośrednio na nasz rachunek bankowy lub za pośrednictwem portalu ZRZUTKA.PL Portal ten zapewnia całkowitą anonimowość wpłat, możliwość wpłat dowolnych kwot od 1,00 zł zaczynając, jednak my jesteśmy pewni, że nie zawiedziecie nas Państwo w tym przedsięwzięciu, wierzymy że potraficie być bardzo hojni, za co już teraz z góry z

C A Ł E G O     S E R C A     P A Ń S T W U   D Z I Ę K U J E M Y

Nasze działania w zakresie pozyskania tego pojazdu całkowicie popierają jednostki OSP Babięty Wielkie i OSP Redaki. Załączamy również szczegółowe uzasadnienie naszego działania, które jest też umieszczone poniżej oraz na naszej strony internetowej https://ospjakubowokisielickie.pl/ na którą serdecznie zapraszamy.

Z wyrazami szacunku

  Za Zarząd OSP Jakubowo Kisielickie

Tomasz BIAZIK       


OCHOTNICZA STRAŻ  POŻARNA

Jakubowo  Kisielickie

   Jakubowo Kisielickie 19, 14-240 Susz, tel. 667-356-866

www.ospjakubwoksielickie.pl e-mail osp.jakubowokisielickie.pl

NIP 7441723843, REGON 511435863, KRS 0000082879

Nr rachunku bankowego 14 8320 0005 0001 7849 2000 0010

 

               UZASADNIENIE ORGANIZOWANEJ ZBIÓRKINa terenie Gminy Susz od kilku lat nie ma ciężkiego pojazdu gaśniczego. Jedyny jaki był to Jelcz w  OSP Susz z 6000 litrów wody, który nie przeszedł badania technicznego (pęknięta rama) i został zezłomowany. Sieć rozmieszczenia jednostek OSP w naszej Gminie nie należy do najlepszych, działają tylko cztery jednostki OSP (Susz, Redaki, Babięty Wielkie, Jakubowo K.) z czego trzy ostatnie są zlokalizowane w bliskim od siebie sąsiedztwie, tym samym inne regiony Gminy Susz nie są tak skutecznie chronione jak w/w miejscowości. Jedną z możliwości poprawy ochrony przeciwpożarowej jest zwiększenie potencjału bojowego obecnych jednostek OSP właśnie m.in poprzez pozyskanie w/w pojazdu. Nasza Gmina nie jest w tak dobrej sytuacji jak Gmina Lubawa czy Iława, które mają po kilkanaście jednostek OSP i w niektórych są po dwa lub trzy pojazdy strażackie, a dodatkowo mają zabezpieczanie zapewnianie w przez OSP Lubawa (5 pojazdów), KP PSP Iława (kilkanaście pojazdów), OSP Iława (trzy pojazdy w tym jeden ciężki) oraz pobliskie KP PSP Ostróda i Nowe Miasto Lubawskie. Obecnie na terenie  Gminy Susz sprawnych jest 6 pojazdów gaśniczych o pojemościach zbiorników wodnych od 1000 do 3000 litrów (łącznie 12.400 l). Ostatni pożar chlewni w Różnowie pokazał jak znaczne ilości pojazdów zostały dysponowane, udział brały jednostki OSP Gminy Susz, dysponowano ciężkie pojazdy gaśnicze z PSP Iława, Kisielic, Zalewa, a nawet z sąsiedniego województwa OSP Prabuty. Współczujemy nieszczęścia jakie spotkało właściciela chlewni, jego rodziny oraz zatrudnionych tam osób. W tym przypadku pracę straciło tylko kilka osób, proszę pomyśleć ile osób może stracić pracę w przypadku pożaru dużego zakładu pracy, który może stanąć na kilka miesięcy, a przecież mamy sporo takich zakładów, chlewni, gospodarstw rolnych, upraw oraz wiele innych obiektów do gaszenia których potrzebne są duże ilości wody.  

Na domiar tego wszystkiego, żartobliwie mówiąc, nasz obecny samochód pożarniczy DAF (rok prod. 1983) „chyba się dowiedział lub przeczuwa”, że planowana jest wymiana jego na nowszy model i w dniu 17 listopada 2021 po powrocie ze zdjęć porównawczych z ciężkim samochodem gaśniczym PSP uległ poważnej awarii na drodze krajowej nr 16. Uszkodzeniu uległ tylny most, wałek atakujący, skrzynia biegów, wał pędny. Naprawa 38-letniego pojazdu będzie bardzo kosztowna, prawdopodobnie przewyższająca wartość pojazdu (koszt zakupu w 2018 roku 20 tys. zł) i może graniczyć z cudem gdyż otrzymanie części zamiennych (nowych brak) jest znikome.

Stajemy przed niepowtarzalną okazją pozyskania TAKIEGO samochodu, będzie to pierwszy samochód gaśniczy jaki pozyska nasza Gmina z PSP po 22 latach gdy Gmina Susz weszła w struktury powiatu iławskiego (1999 powstała też Komenda Powiatowa PSP w Iławie) oraz w końcu będziemy mieć w Gminie chociaż jeden ciężki wóz gaśniczy.

My jako OSP Jakubowo z naszej strony zapewniamy mieszkańców Gminy Susz, że dołożymy wszelkich starań, aby ten pojazd zawsze był sprawny, gotowy do działań oraz miał zapewnioną minimalną obsadę wyjazdową. Pragniemy nadmienić, że w ostatnich latach nasza jednostka podjęła się wielu działań w zakresie pozyskania: pojazdów (zastępując starego Żuka pojazdem Opel Movano - obecnie przekazany do Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu, pozyskując samochody DAF i Star 266), oprócz sprzętu ratowniczo-gaśniczego pozyskaliśmy taki sprzętu specjalistyczny jak defibrylator, kamera termowizyjna, zestaw do tlenoterapii, sprzęt hydrauliczny ratownictwa drogowego, pralkę. Nasi strażacy podjęli się trudu podniesienia kwalifikacji i zdobycia uprawnień na kursach dowódców, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, współpracy z lotniczym pogotowiem ratunkowym czy kierowania ruchem drogowym.

W uznaniu tych działań Komendant Powiatowy PSP w Iławie złożył wniosek do Komendanta Głównego PSP w Warszawie o włączenie naszej jednostki OSP w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (na terenie powiatu iławskiego na 51 OSP tylko 11 jest w KSRG).

Aktualizacja z dn. 6 grudnia 2021 - Komendant Główny PSP w tym dniu włączył 156 jednostek OSP w struktury KSRG w tym między innymi naszą, bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z tego wydarzenia, szczegóły pod tym linkiem https://www.gov.pl/web/kgpsp/komendant-glowny-psp-wlaczyl-nowe-jednostki-do-krajowego-systemu-ratowniczo-gasniczego

(jesteśmy na 133 pozycji załącznika).

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

EW
Ewelina
PS
Przemek Szeluga
100 zł
MG
Monika Gałkus
50 zł
MK
Mateusz kowalski
50 zł
BC
B. M Chuderewicz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PR
Romanek
20 zł
RA
Radek Angelika Traczyk
50 zł
MK
Ewelina i Marcin Kosińscy
300 zł
JI
Joanna i Jarosław Biazik
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!