id: yb7p5y

RODZIMOWIERCY NA SWOIM - rodzimowiercza ziemia / NATIVE SLAVIC FAITH - A place to call home, POLAND

RODZIMOWIERCY NA SWOIM - rodzimowiercza ziemia / NATIVE SLAVIC FAITH - A place to call home, POLAND

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 781 zrzutek i zebrali 1 162 195 906 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

UWAGA: Zrzutka archiwalna.

Projekt kontynuowany jest w ramach

kolejnego etapu zbiórki „Rodzimowiercy na swoim – budowa chramu” na stronie https://zrzutka.pl/pk98ej.

Z ogromną przyjemnością i nieskrywaną satysfakcją informujemy, że 21 maja 2022 r. kupiliśmy ziemię w ramach I etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim - rodzimowiercza ziemia”. Tym samym zbiórka poświęcona temu właśnie etapowi ma już wyłącznie charakter archiwalny. Mimo, że nie zebraliśmy pierwotnie planowanej kwoty, to i tak udało nam się osiągnąć jej podstawowy cel.

Nabyliśmy ponad hektarowy teren w miejscowości Barchów, korzystając z całej kwoty zebranej na niniejszej zrzutce - przeszło 58,5 tysięcy zł oraz ze środków zebranych bezpośrednio na konto Rodzimego Kościoła Polskiego (w sumie 110 tysięcy zł. + koszty prawne operacji nabycia nieruchomości). Zakupiony teren spełnia zdecydowaną większość przyjętych przez nas wymogów i umożliwia podjęcie starań o wybudowanie świątyni z prawdziwego zdarzenia. Jednocześnie wraz z prywatnymi inwestorami - osobami szczególnie zaangażowanymi w rozwijanie naszej wspólnoty - zaczęliśmy realizować ideę osiedla rodzimowierczego (pragniemy podkreślić, że niezależnie od rozwoju osiedla, teren zakupiony przez RKP pozostanie powszechnie dostępny). Więcej na ten temat na stronie zrzutki II etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim - budowa chramu”.

Kończąc i zamykając z sukcesem I etap projektu, którego celem był zakup ziemi, pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy nam zaufali i choćby złotówką wsparli nasze starania. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego, wspólnego miejsca na ziemi, podczas organizowanych w przyszłości spotkań. Bez Was to historyczne zdarzenie nie miałoby szansy zaistnieć!

Jeszcze raz – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i zachęcamy do dalszego wsparcia naszych starań!


rbf66bb034d7c93f.png


Projekt zmierzający do zakupu ziemi z przeznaczeniem na rodzimowiercze cele kultowe.

Wyobraźcie sobie czysty ekologicznie teren w centralnym miejscu którego szumi Święty Gaj, a w nim skryta jest niewielka, kryta gontem, poświęcona odwiecznym słowiańskim bóstwom, świątynia. W pewnym oddaleniu wznosi się drewniany gród z przycupniętą w jego cieniu całoroczną wioską. Nie jest to jednak kolejny skansen lecz rzeczywiste miejsce, w którym oprócz zachowania rodzimej kultury nadal podtrzymywane są słowiańskie wierzenia. Gdzie rekonstrukcja historyczna jest jednym, lecz nie jedynym ważnym, elementem życia społeczności pozostającej w zgodzie z tradycją swoich przodków, a jednocześnie nie będącej oderwaną od współczesnej rzeczywistości. Społeczności, żyjącej w myśl prostej zasady: "rób co chcesz bylebyś przy tym nie krzywdził innych".


W sumie mamy już przeszło 127 372 złote.


W gronie osób nam podobnych powstał projekt wykreowania przestrzeni architektoniczno-krajobrazowej zgodnej z zasadami starożytnych, słowiańskich przekazów. Przestrzeni mogącej stanowić nie tylko teren rekreacyjny dla całych rodzin, niosącej głębsze wartości edukacyjne, ale przede wszystkim przywracającej zapomniane dla większości polskiego społeczeństwa tradycje i wierzenia. Naszym marzeniem jest, by po wiekach na polskich ziemiach znów wzrastał poświęcony przodkom Święty Gaj. By powstała świątynia, w której spotykać się będą mogli czciciele Świętowita, Peruna, Welesa, Mokoszy oraz pozostałych bóstw, których pamięć stanowi część naszego dziedzictwa. Być może z czasem powstanie tradycyjna słowiańska wioska, w której ludzie poszukujący kontaktu z naturą czuliby się jak u siebie.
Bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Twórzcie z nami rodzimowierczą historię! Nawet drobna kwota wpłacona przez wiele osób pozwoli nam zrobić krok naprzód. Pamiętajcie, że to co dziś przekażecie, wróci do Was jutro w formie publicznie dostępnego miejsca, z którego sami będziecie mogli korzystać.


WSPIERAM

Po więcej informacji zapraszamy na:

RODZIMOWIERCA.PL

FACEBOOK

W przeciągu tygodnia od jej dokonania prześlij pod e-mail: rkp.org.pl(at)wp.pl dowód swojej wpłaty i odbierz nagrody. Przy wsparciu

50 PLN lub więcej

otrzymasz od nas smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie.

150 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie.

yb7p5y-caea19d2.pngyb7p5y-1c24681.png600 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także (gdy stosowna ziemie na cele kultowe zostanie już zakupiona) prawo do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni).

1000 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także (gdy stosowna ziemia na cele kultowe zostanie już zakupiona) prawo do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie niezależnie od terminu (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni podczas spotkań i świąt lub nie dłuższym niż 2 tygodnie po za terminami spotkań i świąt).

1500 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także (gdy stosowna ziemie na cele kultowe zostanie już zakupiona) prawo do darmowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni) oraz do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie w pozostałym okresie (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 2 tygodnie).

2000 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także (gdy stosowna ziemie na cele kultowe zostanie już zakupiona) prawo do darmowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni) oraz do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie w pozostałym okresie (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 2 tygodnie), jak również zostaniesz uhonorowany jako darczyńca wpisem z imienia i nazwiska na planowanej honorowej tablicy pamięci.

Uwaga: w przypadku nagród wysyłanych za granice, dodatkowy koszt wysyłki pokrywa wspierający.


Projekt wspierają:

yb7p5y-b8daa296.pngyb7p5y-8f4538fc.pngyb7p5y-5f0f9a2f.pngyb7p5y-6d5f5347.png

yb7p5y-653627cb.pngyb7p5y-6d62b178.pngyb7p5y-00443696.png


Dotąd o projekcie napisali:

yb7p5y-0647011c.pngRodzimowiercza ziemia [wywiad]

www.smakizpolski.com.pl | 2015-10-13

SMAKI Z POLSKI: Witam serdecznie, moim rozmówcą jest Szymon Piast Kuliński, jeden ze współprowadzących projekt „Rodzimowiercy na swoim”, którego główną ideą jest zakup ziemi z przeznaczeniem na rodzimowiercze cele kultowe i wybudowanie na niej pierwszej w pełni publicznej rodzimowierczej świątyni. Trudno, żebym na początku naszego wywiadu nie zadał pytania – skąd wziął się ten pomysł?

yb7p5y-c4044dca.pngRodzimowiercy na swoim – wywiad z działaczami RKP

www.slawoslaw.pl | 2015-10-25

W ostatnim czasie w słowiańsko-rodzimowierczym internecie głośno zrobiło się za sprawą projektu Rodzimowiercy na swoim – akcji mającej na celu doprowadzenie do zakupu ziemi przeznaczonej na rodzimowiercze cele kultowe. Idea projektu jest szczytna, jednak przekucie jej w rzeczywistość wymaga wielkiego nakładu pracy i pieniędzy.

yb7p5y-3892b471.pngRodzimowiercy budują Święty Gaj

www.olsztyn.onet.pl | 2016-11-29

Członkowie Rodzimego Kościoła Polskiego planują powstanie prawdziwego, słowiańskiego miejsca kultu. Trwa akcja zbierania funduszy na ten cel.

Logo_Header_OkragleMiasteczko.net_.pngSłowiańska osada w Polsce, czyli projekt „Rodzimowiercy na swoim”

okraglemiasteczko.net | 2016-11-29

Właśnie na naszych oczach powstaje niezwykła inicjatywa stworzenia miejsca dla ludzi o wspólnych wartościach.

ecer-e1354804788475-300x98.pngNATIVE SLAVIC FAITH – A place to call home, POLAND

http://ecer-org.eu | 2016-12-21

Imagine an ecologic, sheer place, with a Sacred Grove in it’s center, that ever wisely hums, and a small, shingle-covered sanctuary, devoted to the ever living Slavic Gods.


Niżej prezentujemy wstępne cele, założenia i wymogi projektu, które nam przyświecają:

 • Zakupiony teren winien bezpośrednio posiadać, konieczną do sprawowania celów kultowych, linię brzegową rzeki lub jeziora (mile widziane sąsiedztwo lasu oraz możliwość poszerzenia gruntu o zakup sąsiednich działek dla rodzimowierców i rodzimokulturowców chcących osiąść w sąsiedztwie);
 • Teren winien mieć możliwość uzyskania prawa do zabudowy;
 • Teren winien być zakupiony na rodzimowierczy związek wyznaniowy, gwarantujący jego stałe (niezależne od warunków losowych dotyczących osób fizycznych), publiczne użytkowanie do celów kultowych;
 • Osoby fizyczne wspierające projekt finansowo (powyżej ustalonych progów) będą mogły liczyć na preferencyjne warunki korzystania z nieruchomości.
 • Łączna kwota zebranych ofiar na zakup ziemi z przeznaczeniem na rodzimowiercze cele kultowe może zostać pomniejszona o koszt prowadzenia i rozliczenia rachunku (np. opłacenie usług księgowej) oraz w przypadku kwot zebranych i przekazanych za pośrednictwem portali crowdfunding'owych może zostać ona pomniejszona o koszt wyprodukowania materiałów promocyjnych (wyszczególnionych w ramach poszczególnych zbiórek crowdfunding'owych) rozliczanych na podstawie rachunków.
 • Zakup oraz późniejsze utrzymanie nieruchomości wspierać mogą inne wspólnoty, fundację i związki rodzimowiercze w zamian za uznanie ich prawa do współużytkowania rzeczonej nieruchomości, nie naruszającego publicznego charakteru kultowego tejże nieruchomości.
 • Inne wspólnoty, fundacje i związki rodzimowiercze wpierające zakup i chcące uczestniczyć w użytkowaniu rzeczonego terenu zobowiązują się do bieżącego zamieszczania informacji odnośnie przebiegu poszczególnych etapów zbiórki na łamach stron swoich serwisów internetowych.
 • Użytkowanie nieruchomości przez inne wspólnoty, fundację i związki rodzimowiercze uwarunkowane jest w myśl zasady: „pozostawiam miejsce w takim stanie w jakim je zastałem lub lepszym”, pod groźbą wykluczenia danej wspólnoty, fundacji lub związku z dalszego użytkowania nieruchomości na lat 8.
 • Priorytetem po zakupie rzeczonej nieruchomości będzie jak najszybsze zasadzenie Świętego Gaju i wybudowanie Chramu. W późniejszym okresie rozbudowywana będzie dalsza infrastruktura - organizacja bazy noclegowej, terenu rekreacyjnego, sadu owocowego dawnych odmian (będącego częścią większego parku słowiańskiego), czy miejsca zamieszkania obsługi terenu.
 • Nieruchomość ma posiadać charakter niekomercyjny. Potencjalne uzyskiwane dochody będą przeznaczane na utrzymanie obiektu i jego rozwój.
 • W przypadku rozwiązania głównego związku nadzorującego nieruchomość zostaje ona przekazana nieodpłatnie, do użytkowania na tych samych warunkach, innej wspólnocie rodzimowierczej lub specjalnie do tego celu powołanej fundacji rodzimowierczej.


Zgodnie z aktualizacją regulaminu serwisu ZRZUTKA.PL, który zacznie obowiązywać od 24 stycznia 2020 roku, przedstawiamy przewidywany kosztorys wskazujący konkretne kwoty/wydatki, jakie mają zostać sfinansowane z zebranych środków:

 • 148 000 PLN – zakup nieruchomości niezbędnej do sprawowania celów wyznaniowych (w razie konieczności możliwość zwiększenia tej kwoty o środki zebrane bezpośrednio przez związek, poza serwisem zrzutka.pl);
 • 12 000 PLN – opłaty regulacyjne przy zakupie nieruchomości (prowizja pośrednika biura nieruchomości, opłaty rejestracyjne i notarialne).

English below:

NOTE: archival website.

The project is continued as part of the next stage of the fundraising event "Rodzimowiercy na swoim - Budowa Chramu" at https://zrzutka.pl/pk98ej.

taaf5eb401567a37.png

The project is aimed at buying land intended for ethnic, Slavic cult purposes.


Imagine an ecologic, sheer place, with a Sacred Grove in it's center, that ever wisely hums, and a small, shingle-covered sanctuary, devoted to the ever living Slavic Gods. In some distance, lies a wooden village, and a small burgh within its protective shadow. Not just another heritage park, but a genuine, lively place, that upholds both native culture and slavic beliefs. Where "historic reconstruction" is more than just a part of a community that stay in accordance with traditions and ways of our ancestors, without losing it's touch with today. Imagine a community that lives by a simple virtue: "Live the way you want, but do not hurt the others".


Until now, we've gathered over 29 621 $ ( 127 372 zł).


In a group of friends there was born a concept of creating a terrain which accords with rules of ancient, slavic tales. A place that could serve not only as a recreation park for families that passes deeper educational values, but mainly - a place, that could restore traditions left far behind by most of polish society. Our dream is to raise, after many centuries, a new Sacred Grove, dedicated to The Elders. To raise a temple, in which all the worshippers of Svantevit, Perun, Veles, Mokosha and countless other gods - could meet and praise, what is a vital part of our cultural legacy. Maybe someday, there will stand a traditional slavic village, where people, seeking contact with nature, would find their home.
We really do need your support. Let's make our Neopagan History! Even the smallest amount of money, given by many, will help us in making a big step forward. And please remember - everything you give today, will meet you tomorrow in a form of commonly available place, that you too will be able to use.


Support this project


More information on pages:

RODZIMOWIERCA.PL

FACEBOOK


Within one week, you should send your proof of payment to rkp.org.pl(at)wp.pl and collect your prize. With your support:

yb7p5y-caea19d2.pngyb7p5y-1c24681.png

600zł (150$) or more

you will get a memorial medal, a lanyard, official thanks in writing, and (as soon as the land for worship purposes is purchased) the right to discounted camping on the site designated within the property during meetings and native festivals (depending on availability of free places and in the period no longer than 4 days).

1000zł (250$) or more

you will get a memorial medal, a lanyard, official thanks in writing, and (as soon as the land for worship purposes is purchased) the right to discounted camping on the site designated within the property regardless of the date (depending on availability of free places and in the period no longer than 4 days during meetings and festivals or no longer than 2 weeks beyond the dates of meetings and festivals).

1500zł (375$) or more

you will get a memorial medal, a lanyard, official thanks in writing, and (as soon as the land for worship purposes is purchased) the right to free camping on the site designated within the property during meetings and native festivals (depending on availability of free places and in the period no longer than 4 days) and discounted camping on the site designated within the property during the remaining period depending on availability of free places and in the period no longer than 2 weeks).

2000zł (500$) or more

you will get a memorial medal, a lanyard, official thanks in writing, and (as soon as the land for worship purposes is purchased) the right to free camping on the site designated within the property during meetings and native festivals (depending on availability of free places and in the period no longer than 4 days) and discounted camping on the site designated within the property during the remaining period depending on availability of free places and in the period no longer than 2 weeks), as well as you shall be honoured as a donor with the entry of your name on the memory array.

Note: If the prize is sent abroad (outside the territory of Poland), the additional cost of shipping is covered by the donor.


Projekt wspierają:

yb7p5y-b8daa296.png

yb7p5y-8f4538fc.png

yb7p5y-5f0f9a2f.png

yb7p5y-6d5f5347.png

yb7p5y-653627cb.png

yb7p5y-6d62b178.png

yb7p5y-00443696.png


Dotąd o projekcie napisali:

ecer-e1354804788475-300x98.png


NATIVE SLAVIC FAITH – A place to call home, POLAND


ecer-org.eu | 2016-12-21

Imagine an ecologic, sheer place, with a Sacred Grove in it’s center, that ever wisely hums, and a small, shingle-covered sanctuary, devoted to the ever living Slavic Gods.

yb7p5y-0647011c.pngRodzimowiercza ziemia [wywiad]

www.smakizpolski.com.pl | 2015-10-13

SMAKI Z POLSKI: Witam serdecznie, moim rozmówcą jest Szymon Piast Kuliński, jeden ze współprowadzących projekt „Rodzimowiercy na swoim”, którego główną ideą jest zakup ziemi z przeznaczeniem na rodzimowiercze cele kultowe i wybudowanie na niej pierwszej w pełni publicznej rodzimowierczej świątyni. Trudno, żebym na początku naszego wywiadu nie zadał pytania – skąd\nwziął się ten pomysł?

yb7p5y-c4044dca.pngRodzimowiercy na swoim – wywiad z działaczami RKP

www.slawoslaw.pl | 2015-10-25

W ostatnim czasie w słowiańsko-rodzimowierczym internecie głośno zrobiło się za sprawą projektu Rodzimowiercy na swoim – akcji mającej na celu doprowadzenie do zakupu ziemi przeznaczonej na rodzimowiercze cele kultowe. Idea projektu jest szczytna, jednak przekucie jej w rzeczywistość wymaga wielkiego nakładu pracy i pieniędzy.

yb7p5y-3892b471.pngRodzimowiercy budują Święty Gaj

www.olsztyn.onet.pl | 2015-11-02

Członkowie Rodzimego Kościoła Polskiego planują powstanie prawdziwego, słowiańskiego miejsca kultu. Trwa akcja zbierania funduszy na ten cel.

Logo_Header_OkragleMiasteczko.net_.pngSłowiańska osada w Polsce, czyli projekt „Rodzimowiercy na swoim”

okraglemiasteczko.net | 2015-11-02

Właśnie na naszych oczach powstaje niezwykła inicjatywa stworzenia miejsca dla ludzi o wspólnych wartościach.


Our main goals and requirements are as listed below:

 • The terrain we're going to buy shall be placed, for cult purposes, nearby the riverside or lake (neighbouring forests and other lots for sale are no drawbacks... );
 • Building permission is requierd;
 • The area shall be fit to serve a constant cult purposes;
 • People that support the project financially shall expect preferential treatment and use of the area.
 • Total amount gathered might be reduced by crowdfunding operating fees and/or promoting materials costs on the bases of used bank accounts.
 • Purchase and further ude of the estate might be supported with help of other communites and pagan congergations in exchange for thair claiming of common use of the mentioned estate, without changing the public character of the estate.
 • Other congregations and foundations supporting the purchase and willing to use quoted estate are obligated to maintain informing about current stages of the fund via their media.
 • Use of the estate by other congregations is being based on the virtue: "I leave the place either as entered or better" under threat of being excluded from the the community and/or banning from further use of the estate for 8 years.
 • After the purchase, main priority will be platning the Sacred Grove and raising the Chram. Establishing the recreation area, fruit gardens, parkings and accomodation area are all secondary goals.
 • The estate character is non-profit. Any potential incomes will be used to support the area and its development.
 • In case of main congregation's denouement, the easte is being transfered to a similar organisation or another, newly established one, out of charge - given that presented terms are accepted.


According with an update of terms of regulations of Zrzutka.PL, which will be effective as of 24th of January 2020, I hereby present an estimated cost forecast which presents use of potential funding colleted:

 • 148 000 PLN - A purchase of premises (albo fixed property zamiast premises, zależy od kontekstu) which are necessary to conduct and perform religious activities (if necessary, the possibility of increasing this amount by funds collected directly by the association, outside the website zrzutka.pl).
 • 12 000 PLN - Regulatory and legal fees charged by solicitor for purchase of premises/fixed property.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 875

preloader

Komentarze 69

 
2500 znaków