id: yvs7pu

Na Ratowanie Amelki

Na Ratowanie Amelki

0 zł
z 28 000
0%
zakończona
01.02.2021r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 879 zrzutek i zebrali 1 065 817 322 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Artrogrypoza-bardzo rzadka choroba, z którą urodziła się 5 lipca 2020 r Amelka. Objawia się ona przykurczami mięśni i ścięgien w stawach nadgarstkowych i paluszków dłoni. Ze względu na słabe napięcie mięśniowe Amelka po urodzeniu wcale nie poruszała rączkami. Dysmorfia oraz stopy końsko-szpotawe zostały zdiagnozowane podczas porodu. Ze względu na swoje schorzenia, Amelka przeszła liczne badania diagnostyczne i odwiedziła wiele specjalistycznych gabinetów w Polsce i zagranicą. W dalszym ciągu jest pod stałą kontrolą lekarską tych gabinetów.

Leczenie córeczki rozpoczęliśmy od korekcji stóp i założenia gipsów, które musiały być wymieniane co tydzień przez półtora miesiąca. W między czasie wykonano Amelce tenotomię ścięgna Achillesa w lewej nóżce, a w 2. Miesiącu życia założona buty wraz z szyną Michella, która ma być noszona 20 godzin na dobę(do momentu ukończenia przez Amelkę 6 miesięcy, następnie ilość godzin będzie się zmniejszać). Buty wraz z szyną Michella, Amelka będzie nosić do 4 roku życia. Na noc, na przedramienia córka ma zakładane indywidualnie dobrane ortezy, które mają nie dopuścić do pogłębienia się przykurczy w nadgarstkach. Od samego początku Amelka jest rehabilitowana codziennie ze względu na obniżone napięcie mięśniowe oraz przykurcze nadgarstków.

Amelka jest dzieckiem, które ma szansę na normalne funkcjonowanie. Kluczową rolę odgrywa tutaj systematyczna praca z rehabilitantem. Pomocny jest także sprzęt rehabilitacyjny, który pozwoliłby nam ćwiczyć z córką w domu, dzięki czemu jej usprawnienie byłoby o wiele skuteczniejsze. Państwa pomoc pozwoli nam działać lepiej i szybciej dla Amelki, dlatego też bardzo za każdy gest dziękujemy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!