id: munyzn

Zanim zamarzną serca

Zanim zamarzną serca

Nasi użytkownicy założyli 937 261 zrzutek i zebrali 928 353 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

#zimnawojnawUkrainie


Nie zamrażajmy naszych serc – Ukraina nadal potrzebuje wsparcia! Przed naszymi sąsiadami obecnie najtrudniejszy okres od początku wybuchu wojny z Rosją. Do walki dołączyła zima, która już teraz doprowadza do spustoszenia nie tylko na polu bitwy, ale także tam, gdzie ludzie ciągle pozostają w swoich domach. 


Niskie temperatury, brak prądu, okien i dachów to obecna sytuacja, z jaką mierzą się mieszkańcy Ukrainy. Mróz to kolejny wróg w tej wojnie. Ogromnym problemem jest też brak prądu, który utrudnia funkcjonowanie i komunikację niemalże w całym kraju. To skutek ostatnich rosyjskich ataków skierowanych na infrastrukturę energetyczną. W odpowiedzi na bezpośrednią prośbę przedstawicieli władz Buczy, poszukujących ratunku w kryzysowej sytuacji, UN GCNP odpowiada i stara się znaleźć pomoc.


UN Global Compact Network Poland (UN GCNP) kontynuuje swoje działania pomocowe i ogłasza zbiórkę pieniężną na zakup agregatów prądotwórczych oraz materiałów budowlanych, które pozwolą zapewnić schronienie jak największej liczbie mieszkańców zrujnowanej Buczy oraz odnowić kluczowe dla infrastruktury miasta budynki. Łączna wartość materiałów i sprzętu niezbędnych w pierwszym etapie pomocy wynosi 6 mln zł. 


Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup:


·       53 agregatów prądotwórczych o różnej mocy od 5 kW do 100 kW, których szacunkowy koszt wynosi około 400-500 tys. zł.

·       Materiały do odbudowy dachów o szacowanej wartości około 5,5 mln zł

w tym:

o   Blacha trapezowa, blachodachówka

o   Poszycia i ołatowanie

o   Blacha płaska do obróbki

o   Łączniki do mocowania pokryć

o   Systemy orynnowania

o   Materiały uszczelniające

o   Materiały izolacyjne 


UN Global Compact Network Poland (UN GCNP), czyli polskie biuro największej inicjatywy zrzeszającej zrównoważony biznes, od początku trwania konfliktu realizuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, ale również mobilizuje polski i ukraiński biznes do niesienia pomocy. Teraz, gdy jest ona szczególnie potrzebna, organizacja zainicjowała zbiórkę, którą kieruje zarówno do dużych firm, mniejszych przedsiębiorców, jak i każdego z nas. – Bucza i Irpień stały się symbolami brutalności rosyjskiego agresora, a przekazy dokumentujące zbrodnie na ludności cywilnej obiegły kilka miesięcy temu cały świat. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że ci, którzy przeżyli lub powrócili do podkijowskich miejscowości, potrzebują dalszego wsparcia – zarówno materialnego, jak i psychologicznego. Nadejście chłodu brutalnie uświadomiło rozmiar zniszczeń i ogrom potrzeb, sam byłem tego świadkiem podczas wizyty w Buczy kilka tygodni temu. Dlatego jako UN Global Compact Network Poland nie mogliśmy pozostać obojętni na bezpośrednie prośby o wsparcie ze strony burmistrz miasta. Gorąco zachęcamy do dołączenia do zbiórki zarówno biznes, z którym pracujemy na co dzień, jak i wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc. Musimy zdążyć na czas, bo zimno także zabija! – Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.Potrzeby naszych sąsiadów są ogromne, dlatego tak niezbędna jest nasza pomoc. Zachęcamy do udziału w zbiórce każdego, kto ma możliwość, aby podzielić się wsparciem finansowym. Pomóżmy Ukrainie przetrwać zimę i wygrać z kolejnym wrogiem! Środki zbieramy do 26.12.2022 r.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 154

PI
POLSKA IZBA KSIĄŻKI
2 000 zł
WB
Aleksandra Bakun
1 900 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
RS
Robert Sroka
1 000 zł
PL
plnz
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AI
Agata Ianturina
1 000 zł
BM
Małgorzata Mucha
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków