id: zcrtsg

Na operację stóp

Na operację stóp

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
48 835 zł z 50 000 zł
97%
zakończona 31.12.2020r
292 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Zbiórka powoli dobiega końca, jak czasowo tak kwotowo. Nie spodziewałem się, że Wasza hojność będzie tak ogromna.

    Wszystkim bardzo dziękuję za wielkie wsparcie i udostępnienia ♥️ Dzięki Wam z nadzieją oczekuję na poprawę swojego zdrowia i wierzę, że planowane zabiegi powiodą się.

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałbym wszystkim życzyć spokoju, zdrowia i wiele radości. Niech moc tych Świąt napełni Was nadzieją na cały Nowy Rok, który z pewnością będzie lepszy od mijającego. 🤗

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Mam 35 lat. Urodziłem się z zespołem wad wrodzonych zdiagnozowanych jako artrogrypoza.

Całe życie zmagam się ze skutkami choroby, która wciąż postępuje. Przebyłem już kilkanaście operacji, m.in. stóp i kręgosłupa. Pierwszy zabieg przeszedłem w wieku 12 miesięcy. Każde kolejne operacje miały na celu poprawę mojej ogólnej sprawności. Niestety, nie  wszystkie były udane a ich efekty krótkotrwałe.

Obecnie największym problemem z jakim przychodzi mi się zmagać każdego dnia są moje stopy.


y7e77063d07f6cb8.jpeg

Przez podwinięte palce (tzw. młotkowate) oraz przykurcze ścięgien, w tym ścięgna Achillesa mam spore problemy z chodzeniem i ubieraniem obuwia. Nieustannie odczuwam ból, który ogranicza moją codzienną aktywność.

Abym mógł zacząć w miarę normalnie funkcjonować i zachować sprawność muszę poddać się skomplikowanym zabiegom na obie stopy.

Szukając pomocy konsultowałem się u wielu specjalistów ortopedów ze szpitali w Poznaniu, Katowicach czy Otwocku. W każdym z tych ośrodków zaproponowano mi metodę leczenia operacyjnego z zastosowaniem drutów kirschnera. Tą metodą byłem już operowany. Wynikająca z tej metody konieczność unieruchomienia nogi na okres do 6 miesięcy wiąże się jednak, w moim przypadku, z ryzykiem wystąpienia martwicy, a w jej konsekwencji amputacji nogi.

Poszukując alternatywnych metod leczenia odbyłem również kilka konsultacji prywatnych. Na jednej z nich w Krakowie Pan Dr hab. n. med. Bartłomiej Kowalczyk zaproponował leczenie z zastosowaniem implantów.


uab340884283400f.jpeg


Metoda ta skróci czas unieruchomienia nóg do 3 tygodni co zmniejszy ryzyko powikłań i przyśpieszy rekonwalescencję. Lekarz poinformował mnie, że zabieg ten nie podlega finansowaniu z NFZ a orientacyjne koszty zabiegów na obie stopy, nie uwzględniające późniejszych rehabilitacji, to kwota 50-ciu tysięcy złotych.

Niestety nie stać mnie na sfinansowanie tych operacji, które są jedyną nadzieją na poprawę mojego stanu zdrowia. Dotychczas wspólnie z rodzicami jakoś sobie radziliśmy, jednak taka kwota przewyższa nasze możliwości. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli szybko nie podejmę żadnych działań już wkrótce mogę przestać samodzielnie się poruszać.


Bardzo proszę o pomoc w realizacji mojego marzenia o lepszym życiu.

Każda wpłata lub udostępnienie mojej zbiórki przybliży mnie do pokrycia kosztów tych skomplikowanych operacji.


Z góry dziękuję wszystkim za okazane serce i wsparcie.


Marcin

Wpłacający 292

BW
Bartłomiej W.
ukryta
K
Klaudia Lichon
100 zł
H
Hubert
60 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
L
L S
100 zł
M
Magdalena D
50 zł
B
Beata
100 zł
 
Dane ukryte
113 zł
PP
Piotr Paszylk
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 573 zrzutki

i zebrali

403 888 838 zł

A ty na co dziś zbierasz?