id: zum6v5

Plemię Marzycieli - sztuka dla Afryki

Plemię Marzycieli - sztuka dla Afryki

Opis zrzutki

Przeprowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci w afrykańskiej wiosce Buturu. Za zebrane pieniądze zakupimy materiały do wybudowania przez dzieci scenografii, w których sfotografują siebie, tworząc nietypowe autoportrety. Projekt zwieńczymy wernisażem i wystawą prac w wiosce... A potem, wspomagając się zrealizowanymi pracami, spróbuję rozgłośnić projekt w Polsce i na świecie, aby pomóc zebrać fundusze na budowę przedszkola w Buturu!

Cześć, jestem Michał. Mam 24 lata.

Niedawno skończyłem studia i zacząłem pracę - jako fotograf, malarz, nauczyciel tworzenia animacji (i nie tylko!). W ten sposób zaoszczędziłem trochę pieniędzy na podróż. Postanowiłem więc, że spełnię obietnicę, którą dałem mojej cioci 3 lata temu i odwiedzę ją na misji Sióstr Zmartwychwstanek w Tanzanii. Od 12 kwietnia do 30 czerwca 2018 pomogę jej w budowie przedszkola oraz zarażę dzieci swoim entuzjazmem do tworzenia kreatywnych rzeczy!

To ja z muralem, który namalowałem w Nowym Jorku!

Cel zrzutki

Wioska Buturu jest bardzo uboga, a wiele dzieci cierpi z niedożywienia i braku wody. System edukacji jest w opłakanym stanie, a dużo osób nigdy w życiu nawet nie odwiedziło miasta. Skąd więc pomysł, aby uprawiać z nimi sztukę, a nie dać kanapkę? Uważam, że największą inwestycją jest inwestycja w człowieka. Moją misją jest odkrycie talentów, zasianie w młodzieży ziarna odkrywcy. Dostarczę dzieciom możliwie dużo inspiracji, motywacji i - z waszą pomocą - narzędzi twórczych, ale postaram się nie ingerować w ich wolność twórczą. Zobaczmy, co stworzą! Jeśli coś dobrego, to projekt nie zakończy się na kameralnym wernisażu w Buturu...

Na co zbieram?

HeCQSrn.jpg

Etap 0: przygotowania

Zabieram ze sobą sprzęt: lustrzankę z obiektywami, laptop, rzutnik, system rozkładania teł o wysokości 2,5 metra, statyw, lampę błyskową, filtry do obiektywów, różne akcesoria... Ale aby wdrożyć różne warianty budowania oświetlenia na zdjęciach, specjalnie z myślą o Buturu zainwestowałem w dodatkowy sprzęt. Pierwsze 608 zł zysku ze zrzutki pokryje ten wydatek:

HeD336o.jpg

Etap 1: warsztaty i rysunki

- markery,- kolorowe wycinanki.

Etap 2: budowa scenografii i realizacja autoportretów

- kolorowe brystole,- taśmy klejące/taśmy naprawcze, - kolorowe płachty materiału, - farby, pędzle, wałki, - kolorowe nici, igły, sznurki, - płyty drewniane/plastikowe, pleksi, - śruby, gwoździe, ew. inne narzędzia, - koce termiczne, - kolorowe półprzezroczyste folie, - brokat, konfetti, inne materiały sypkie, - inne kolorowe materiały, które znajdę na rynku w miastach Mwanza i Musoma oraz takie, które na miejscu okażą się potrzebne, - mocne klamry.

Etap 3: wystawa fotografii

- wydruk fotografii w formacie wystawienniczym (20x30 cm, 100 szt.), - materiały potrzebne do skonstruowania 100 szt. prowizorycznych ram, - poczęstunek i napoje na wernisaż.

Pocztówki

- koszt wysłania pocztówki do Polski to 1600 TZS ~ 2,40 zł, a sama pocztówka to nie więcej, niż 1 zł.

A co, jeśli uzbieram za dużo?

Nadmiar pieniędzy wpłacę na Zrzutkę cioci, która zbiera na budowę przedszkola! Po akcji zrobię też dokładne rozliczenie na moim facebookowym fanpage'u.

Śledź moją podróż!

Relacje z przebiegu akcji będę zamieszczać na Facebooku i Instagramie!

HeCQSrn.jpg

Opisy moich przygód

Relacje na bieżąco @okoziemi

Portfolio fotograficzne @miziarski

WESPRZYJ PROJEKT ZA MIN. 25 ZŁ,

a otrzymasz wyjątkową pocztówkę z afrykańskiej sawanny!

Wybieram!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 78

MW
Michał Wasilewski
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
KP
krzysztof piotr czurylo
80 zł
AZ
anna ziemlińska
25 zł
EM
Elżbieta Miziarska-Loewnau
ukryta
MP
Marta Piskulak
32 zł
MB
Monika Biedroń
80 zł
DN
Daria Naczk
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Dziękujemy, każda złotówka pomaga!
rozwiń

wybrano 3 razy

Wpłać 25 zł i więcej
Indywidualna pocztówka z Buturu. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.
rozwiń

wybrano 43 razy (pozostało 57 z 100)

Wpłać 50 zł i więcej
Zdjęcie z twoim imieniem/ksywą wypisanym palcem na afrykańskim piasku, a po tym napisie depcze pająk z ośmioma kończynami. Kto zamówi, ten wkrótce zrozumie! W kopercie znajdzie się odbitka zdjęcia i indywidualna pocztówka z Buturu. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.
rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

Wpłać 69 zł i więcej
Pocztówka napisana wisząc do góry nogami na gałęzi drzewa. Załączę w kopercie zdjęcie dokumentujące mnie podczas wykonywania tego performansu...Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.
rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wpłać 80 zł i więcej
Pocztówka z 80 autografami mieszkańców Afryki! Włożę ogromny wysiłek, aby przekonać do tego tubylców... Czy wiedzą, do czego służy podpis? Czy potrafią pisać? Ocenisz to, patrząc na owe 80 autografów. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.
rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 1 z 5)

Wpłać 1000 zł i więcej
Nagram dedykowany Tobie film, w którym 10,000 razy bez odpoczynku powiem "dziękuję" w języku suahili ("asante"), stojąc na lewej nodze i trzymając jajko na łyżce.
rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 100 zł i więcej
Mega pocztówa z Buturu - bierzesz w ciemno. Będzie to większe dzieło wysłane na Twój adres, stworzone w nagłym przypływie weny gdzieś na tanzańskiej sawannie!
rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 123 zł i więcej
Raz, dwa, trzy, tylko ty! Ta oferta jest wyjątkowa - bo nie otrzymasz żadnej pocztówki, ani nic materialnego. ALE! Będziesz wyjątkowy/-a! Ponieważ tylko jedna osoba może wybrać tę nagrodę-nie nagrodę. Raz, dwa, trzy, czy to będziesz ty? :)
rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

750 679 zrzutek

i zebrali

539 791 273 zł

A ty na co dziś zbierasz?