id: zum6v5

Plemię Marzycieli - sztuka dla Afryki

Plemię Marzycieli - sztuka dla Afryki

Opis zrzutki

Przeprowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci w afrykańskiej wiosce Buturu. Za zebrane pieniądze zakupimy materiały do wybudowania przez dzieci scenografii, w których sfotografują siebie, tworząc nietypowe autoportrety. Projekt zwieńczymy wernisażem i wystawą prac w wiosce... A potem, wspomagając się zrealizowanymi pracami, spróbuję rozgłośnić projekt w Polsce i na świecie, aby pomóc zebrać fundusze na budowę przedszkola w Buturu!

Cześć, jestem Michał. Mam 24 lata.

Niedawno skończyłem studia i zacząłem pracę - jako fotograf, malarz, nauczyciel tworzenia animacji (i nie tylko!). W ten sposób zaoszczędziłem trochę pieniędzy na podróż. Postanowiłem więc, że spełnię obietnicę, którą dałem mojej cioci 3 lata temu i odwiedzę ją na misji Sióstr Zmartwychwstanek w Tanzanii. Od 12 kwietnia do 30 czerwca 2018 pomogę jej w budowie przedszkola oraz zarażę dzieci swoim entuzjazmem do tworzenia kreatywnych rzeczy!

To ja z muralem, który namalowałem w Nowym Jorku!

Cel zrzutki

Wioska Buturu jest bardzo uboga, a wiele dzieci cierpi z niedożywienia i braku wody. System edukacji jest w opłakanym stanie, a dużo osób nigdy w życiu nawet nie odwiedziło miasta. Skąd więc pomysł, aby uprawiać z nimi sztukę, a nie dać kanapkę? Uważam, że największą inwestycją jest inwestycja w człowieka. Moją misją jest odkrycie talentów, zasianie w młodzieży ziarna odkrywcy. Dostarczę dzieciom możliwie dużo inspiracji, motywacji i - z waszą pomocą - narzędzi twórczych, ale postaram się nie ingerować w ich wolność twórczą. Zobaczmy, co stworzą! Jeśli coś dobrego, to projekt nie zakończy się na kameralnym wernisażu w Buturu...

Na co zbieram?

HeCQSrn.jpg

Etap 0: przygotowania

Zabieram ze sobą sprzęt: lustrzankę z obiektywami, laptop, rzutnik, system rozkładania teł o wysokości 2,5 metra, statyw, lampę błyskową, filtry do obiektywów, różne akcesoria... Ale aby wdrożyć różne warianty budowania oświetlenia na zdjęciach, specjalnie z myślą o Buturu zainwestowałem w dodatkowy sprzęt. Pierwsze 608 zł zysku ze zrzutki pokryje ten wydatek:

HeD336o.jpg

Etap 1: warsztaty i rysunki

- markery,- kolorowe wycinanki.

Etap 2: budowa scenografii i realizacja autoportretów

- kolorowe brystole,- taśmy klejące/taśmy naprawcze, - kolorowe płachty materiału, - farby, pędzle, wałki, - kolorowe nici, igły, sznurki, - płyty drewniane/plastikowe, pleksi, - śruby, gwoździe, ew. inne narzędzia, - koce termiczne, - kolorowe półprzezroczyste folie, - brokat, konfetti, inne materiały sypkie, - inne kolorowe materiały, które znajdę na rynku w miastach Mwanza i Musoma oraz takie, które na miejscu okażą się potrzebne, - mocne klamry.

Etap 3: wystawa fotografii

- wydruk fotografii w formacie wystawienniczym (20x30 cm, 100 szt.), - materiały potrzebne do skonstruowania 100 szt. prowizorycznych ram, - poczęstunek i napoje na wernisaż.

Pocztówki

- koszt wysłania pocztówki do Polski to 1600 TZS ~ 2,40 zł, a sama pocztówka to nie więcej, niż 1 zł.

A co, jeśli uzbieram za dużo?

Nadmiar pieniędzy wpłacę na Zrzutkę cioci, która zbiera na budowę przedszkola! Po akcji zrobię też dokładne rozliczenie na moim facebookowym fanpage'u.

Śledź moją podróż!

Relacje z przebiegu akcji będę zamieszczać na Facebooku i Instagramie!

HeCQSrn.jpg

Opisy moich przygód

Relacje na bieżąco @okoziemi

Portfolio fotograficzne @miziarski

WESPRZYJ PROJEKT ZA MIN. 25 ZŁ,

a otrzymasz wyjątkową pocztówkę z afrykańskiej sawanny!

Wybieram!

Wpłacający 78

MW
Michał Wasilewski
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
KP
krzysztof piotr czurylo
80 zł
A
anna ziemlińska
25 zł
EM
Elżbieta Miziarska-Loewnau
ukryta
MP
Marta Piskulak
32 zł
MB
Monika Biedroń
80 zł
DN
Daria Naczk
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Dziękujemy, każda złotówka pomaga!

wybrano 3 razy

Wpłać 25 zł i więcej
Indywidualna pocztówka z Buturu. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.

wybrano 43 razy (pozostało 57 z 100)

Wpłać 50 zł i więcej
Zdjęcie z twoim imieniem/ksywą wypisanym palcem na afrykańskim piasku, a po tym napisie depcze pająk z ośmioma kończynami. Kto zamówi, ten wkrótce zrozumie! W kopercie znajdzie się odbitka zdjęcia i indywidualna pocztówka z Buturu. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.

wybrano 6 razy (pozostało 4 z 10)

Wpłać 69 zł i więcej
Pocztówka napisana wisząc do góry nogami na gałęzi drzewa. Załączę w kopercie zdjęcie dokumentujące mnie podczas wykonywania tego performansu...Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wpłać 80 zł i więcej
Pocztówka z 80 autografami mieszkańców Afryki! Włożę ogromny wysiłek, aby przekonać do tego tubylców... Czy wiedzą, do czego służy podpis? Czy potrafią pisać? Ocenisz to, patrząc na owe 80 autografów. Przy wpłacie w rubryce "Wiadomość" podaj adres, na który mam wysłać pocztówkę.

wybrano 4 razy (pozostało 1 z 5)

Wpłać 1000 zł i więcej
Nagram dedykowany Tobie film, w którym 10,000 razy bez odpoczynku powiem "dziękuję" w języku suahili ("asante"), stojąc na lewej nodze i trzymając jajko na łyżce.

(pozostało 1 z 1)

Wpłać 100 zł i więcej
Mega pocztówa z Buturu - bierzesz w ciemno. Będzie to większe dzieło wysłane na Twój adres, stworzone w nagłym przypływie weny gdzieś na tanzańskiej sawannie!

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 123 zł i więcej
Raz, dwa, trzy, tylko ty! Ta oferta jest wyjątkowa - bo nie otrzymasz żadnej pocztówki, ani nic materialnego. ALE! Będziesz wyjątkowy/-a! Ponieważ tylko jedna osoba może wybrać tę nagrodę-nie nagrodę. Raz, dwa, trzy, czy to będziesz ty? :)

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

627 662 zrzutki

i zebrali

378 320 152 zł

A ty na co dziś zbierasz?