A może kosmos? Na zrzutka.pl kosmos jest bliżej niż myślisz!

Napisano 5 kwietnia, 2019

Cytując klasyka: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje rakiety mają"! Studenci z Wrocławia, Warszawy i Białegostoku konstruują rakiety eksperymentalne, satelity i łaziki marsjańskie, które z sukcesami prezentowane są na międzynarodowych konkursach

Sprawdź 3 najciekawsze pomysły i pomóż młodym naukowcom z kosmicznymi ambicjami pokazać się na światowej arenie!

Sukces satelity studentów z Warszawy


Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej stworzyło satelitę PW-Sat2, który 19 listopada 2018r. został wyniesiony w kosmos na pokładzie rakiety Falcon 9. Dzięki zakończonej sukcesem zrzutce, udało się spełnić ich marzenie i polecieć do Stanów, by móc obserwować start "swojego dziecka". Relację ze startu można znaleźć na stronie projektu PW-Sat2: PW-Sat2 w Kosmosie. PW-Sat2 był budowany ponad 6 lat! Satelita miał również zadanie przetestowania innowacyjnego systemu deorbitacji w postaci żagla deorbitacyjnego. Nie wiecie co to? My też nie wiedzieliśmy, ale wszystko wyjaśnione zostało w opisie zrzutki zorganizowanej przez Koło: Wyjazd na start rakiety Falcon 9 z satelitą PW-Sat2 w USA


Eksperymentalna rakieta wrocławskich studentów


Studenci Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu PoliWRocket projektują i budują rakiety eksperymentalne. Aktualnie szykują swoje dzieło na zawody Spaceport America Cup organizowane przez Experimental Sounding Rocket Association w Nowym Meksyku w USA. Zawody odbędą się 18-23 czerwca 2019r. a zatem to najwyższy czas, żeby pomóc naszym naukowcom zebrać środki na bilety lotnicze, zakwaterowanie i pokrycie kosztów startu w konkursie. Szczegóły akcji oraz dokładny opis osiągnięć zespołu PoliWRocket można znaleźć pod adresem: Wyjazd Zespołu PoliWRocket na Spaceport America Cup


Studenci z Białegostoku podbijają MarsaDrużyna Argo funkcjonuje już drugi rok na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej pod Kołem Naukowym Robotyków. Jest grupą kilkunastu studentów, która zajmuje się konstruowaniem łazików marsjańskich na międzynarodowe zawody. Konkurencje wymagają przemyślanych konstrukcji, które posiadają zaimplementowane nietuzinkowe rozwiązania, aby być w stanie wziąć udział w misji ratunkowej astronauty, awaryjnej naprawy sprzętu, przeprowadzenia badań próbki marsjańskiej gleby czy autonomicznego przejścia do celu po trudnym terenie. Obecny skład Argo Team osiągnął w 2018 roku 2 miejsce na Canadian International Rover Challenge oraz 4 miejsce podczas European Rover Challenge. W tym roku wraz z grupą nowych członków i ulepszonym łazikiem Argo 2 będą walczyć na zawodach University Rover Challenge 2019 w stanie Utah, USA. Jak wspomóc białostocką misję eksploracji Marsa? Sprawdź sam: Wyjazd drużyny Argo na zawody robotów marsjańskich w Stanach Zjednoczonych


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

1. Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

2. Po drugie - czy to działa?

Ponad 250 000 zrzutek, ponad 100 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play - zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka dla Tomasza Mackiewicza, która zebrała ponad 700 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 700 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Strona internetowa zrzutka.pl to nie wszystko! Wraz z najnowszą aktualizacją naszej aplikacji mobilnej oddaliśmy do Waszego użytku 'rozliczenia' - dzięki nim zbilansujecie swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończycie zrzutką, która w prosty (i natychmiastowy) sposób pozwoli Wam na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Aby dodać komentarz lub

IN

Proszę o pomoc https://zrzutka.pl/c49jjb

Dominika Skalska

Zbieramy na leczenie i rehabilitacje naszego synka. Już u mnie w brzuchu Rysio przeszedł koszmar-pękł mu pęcherz moczowy. Dziękujemy za każde dobre słowo, każdą pozytywną myśl, każdy grosz i mamy nadzieje, ze damy tez siłę innym rodzicom, których dzieci spisują na straty już w ciąży.

TG

Prosze o pomoc https://zrzutka.pl/z/WUTJ9c

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.