Wróć do bloga

GRANDPAGANG, czyli jak przebiec maraton z dziadkiem na wózku

Napisano 3 czerwca, 2019
GRANDPAGANG, czyli jak przebiec maraton z dziadkiem na wózku

23-letni wnuk Marek wraz ze swoim 84-letnim dziadkiem Wiesławem planują przebiec maraton 6 października 2019 r. Jednak żeby było to możliwe, potrzebują Twojego wsparcia. W tamtym roku przebiegli wspólnie półmaraton. Czy tym razem poradzą sobie z królewskim dystansem?

Marek ma zamiłowanie do sportów ekstremalnych, sprawdzania się na różnych polach i udziału w niecodziennych wydarzeniach. Po pierwsze miejsce na podium zwykle biegł samodzielnie.

Tym razem jednak nie Marek jest głównym bohaterem historii - mówimy o jego dziadku - Panu Wiesławie! Dziadek Marka zawsze był aktywną osobą. W młodości grał w piłkę nożną. Od zawsze lubił siatkówkę i pływanie. Dużo spacerował. Niestety w 2012 r. ze względów zdrowotnych amputowano mu nogę. W wyniku powikłań niemożliwe stało się chodzenie z protezą. Dlatego od tamtej pory Pan Wiesław porusza się tylko na wózku. W 2018 roku, podczas 83 urodzin dziadka, Marek wpadł na pomysł, by Pan Wiesław - zamiast siedzieć w fotelu i oglądać telewizję - zaczął odkrywać nowe możliwości w swoim życiu.


Marek z dziadkiem podczas treningu

Gdy Marek zaproponował wspólny start w półmaratonie usłyszał od swojego dziadka pamiętne "Coś Ty wymyślił?!". Obydwaj jednak szybko się przekonali, że chcieć znaczy móc i podjęli pierwsze próby startu.

Początki nie były proste: przednie kółka wózka inwalidzkiego pana Wiesława przy większej prędkości zaczynały spowalniać jazdę. To tak jak w wózku sklepowym, który próbujemy rozpędzić. W pewnym momencie przednie kółka zaczynają drgać i działać jak hamulce. Mimo tych przeszkód, stanęli na linii startu Silesia Marathonu.

Jak mówi Marek: "Na wzniesieniach dobrze sobie radziliśmy, lecz podczas jazdy z górki, nawet przy mniejszych prędkościach, kółka odmawiały posłuszeństwa. Jedynym rozwiązaniem było dociążanie przednich kół i niemalże unoszenie tylnych kół. Tylko jak przebiec półmaraton próbując utrzymać tylne koła niemalże nad ziemią? To tak jakby przebiec z taczką ważącą 80 kg półmaraton w 3 godziny!".

Dzięki ogromnej determinacji i zapałowi do treningów ukończyli półmaraton w regulaminowym czasie (ok. 2 godziny 40 minut)! Brawo!

Na fali tego niebywałego sukcesu postanowili wystartować w zbliżającej się edycji Silesia Marathonu już 6 października 2019 roku! Tym razem będzie to 2 razy dłuższy dystans niż poprzednio - maraton. Marek prowadzi zrzutkę na profesjonalny sportowy wózek, dzięki któremu możliwe będzie pokonanie królewskiego dystansu.

Oto wizualizacja wózka, który jest celem ich zrzutki:


Wózek sportowy

Chcesz wesprzeć Marka i jego dziadka w ich wyzwaniu? Odwiedź ich zrzutkę!Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 150 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

Strona internetowa zrzutka.pl to nie wszystko! Wraz z najnowszą aktualizacją naszej aplikacji mobilnej oddaliśmy do Waszego użytku 'rozliczenia' - dzięki nim zbilansujecie swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończycie zrzutką, która w prosty (i natychmiastowy) sposób pozwoli Wam na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Facebook Twitter


Komentarze 2

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.