Wróć do bloga

Zrzutki dla zwierzaków!

Zrzutki dla zwierzaków!

Napisano 11 września, 2019
Zrzutki dla zwierzaków!

Kto zawsze cieszy się, gdy wracamy do domu z pracy? Kto codziennie obawia się, że gdy tylko wyjdziemy za drzwi spotka nas coś strasznego? Tak! Nasze zwierzaki! Te, które codziennie karmimy, głaszczemy, miziamy, dbamy... W końcu właściciele zwierzaków dzielą się na tych, którzy z nimi śpią... i na tych, którzy się do tego nie przyznają, prawda?

Niestety, nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia, aby znaleźć dom, w którym będą kochane. Niechciane zwierzęta często są bite, porzucane i zostawiane same sobie. Zdarza się też, że amatorzy zwierząt nie zdają sobie sprawy jak wielką odpowiedzialność biorą na swoje barki, gdy przygarniają kompana. Takie historie kończą się tragicznie. Na szczęście na świecie wciąż jest wielu ludzi gotowych poświęcić swój czas, energię, a nawet całe życie, by pomagać zwierzętom.

Jeżowy babyboom!O psach: "Nie chcę, by ludzie wywozili je do lasu"

Katarzyna przeprowadziła się z Wrocławia na wieś i od tego czasu zbiera z lasu porzucone psy. Oswojenie psa, który właśnie został porzucony przez innego człowieka jest bardzo trudne. Jak sama mówi: "Nieraz muszę przez trzy miesiące, dwa razy dziennie jeździć nawet po kilkanaście kilometrów i karmić takiego luzem biegającego psa, by zdobyć jego zaufanie i zabrać go do domu.". Chcąc zaoszczędzić sobie pracy i pieniędzy, przed domem ustawiła dużą klatkę, a na Facebooku zamieściła wpis: „Kochani. Zbliżają się wakacje. Dużo ludzi porzuca swoje czworonogi lub je po prostu uśmierca. Otwieram okno życia dla czworonożnych przyjaciół. Jeśli chcesz wywieźć psa do lasu lub go zabić, przywieź go do mnie. Bezimiennie. Od 07.06.2019 wystawię przed płotem klatkę kenelową. Nie posiadam kamer. Pozostaniesz niezidentyfikowany. A pies dostanie drugie życie”. Psy trafiające do Katarzyny często cierpią na różne choroby i wymagają natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Do tego niezbędne są środki na karmę i akcesoria. Jeśli Wam też imponuje inicjatywa Katarzyny, możecie wesprzeć jej okno życia dla psów!

Okno życia dla psówO kotach: "Pokazujemy wam te tragedie, bo to jest nasza codzienność"

Strefy Kota to sieć tymczasowych domów dla kotów, działająca od lat. Znajdowane przez wolontariuszy koty są w opłakanym stanie - bez łapy, oka, ogona, chore, zarażone, z martwicami. Największym kosztem jest opłacenie wizyt u weterynarza, jednak oprócz tego, niezbędne są środki na karmę, żwirek, środki czystości, paliwo. Na zrzutce Strefy Kota znajdziecie wiele przykładów kotów, które już zostały uratowane. Tam też możecie wesprzeć pokrzywdzone koty! UWAGA - zdjęcia są dość drastyczne.

Strefa KotaO szynszylach: "Mieszkańcy znajdowali zwłoki zakopane i porzucone na pobliskim polu"

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, pewna nastolatka kupiła fermę szynszyli - około 650 zwierząt. Nie potrafiła zapewnić im choćby minimum niezbędnego do życia. Szynszyle umierały z głodu i pragnienia, zagryzały się i tonęły w wodzie z uszkodzonych poideł. Puchaty Patrol, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Szynszyli i Małych Zwierząt, zdołał wykupić część zwierząt, zadbać o nie i rozpocząć leczenie najbardziej chorowitych sztuk. Puchaty Patrol powiadomił też odpowiednie służby. Mimo zapewnień, że właścicielka fermy poprawiła warunki życiowe szynszyli okoliczni mieszkańcy znajdowali zwłoki zakopane i porzucone na pobliskim polu. Ostatecznie patrolowi udało się uratować ponad 550 zwierząt - planują je odkarmić, wyleczyć i przekazać do nowych domów. Zanim jednak wszystkie szynszyle znajdą nowe domy minie wiele czasu - a koszty utrzymania ich wszystkich przy życiu są ogromne - możecie jednak przygarnąć szynszyla i wesprzeć działalność Patrolu tutaj.

Ratujemy szynszyle z pseudofermyO chomikach: "Dom Tymczasowy nie ma przerw"

Chomicza Dzielnica jest siecią prywatnych Domów Tymczasowych, działających na terenie całego kraju na rzecz najmniejszych - na rzecz gryzoni. Mają już na swoim koncie ponad 200 adopcji! Do tego operacje, terapie, leczenia... jak sami mówią "dom tymczasowy nie ma przerw, jedna akcja się kończy, a kolejna zaczyna". Zwierzęta ciągle potrzebują naszej pomocy, której - nie ukrywamy - nie ma bez Waszego wsparcia." Na zrzutce na rzecz Chomiczej Doliny możecie znaleźć faktury i rozliczenia ich dotychczasowej działalności! Jedno można powiedzieć na pewno - zebrane środki nie idą na marne.

Chomicza DzielnicaO jeżach: "Najprawdopodobniej zostaną z nami aż... do wiosny!"

Magda zajmuje się małymi jeżami. W drugiej połowie lipca rozpoczął się totalny babyboom - wysyp tzw. jesiennych sierot, czyli późno urodzonych jeży. Według Magdy nastąpiło to zdecydowanie za szybko. Maluchy z wiosny jeszcze nie dorosły, a tu już kolejne! To znacznie trudniejsze wyzwanie, ponieważ maluchy, które teraz przyjmą, zostaną z nimi aż do wiosny. Na stronie zrzutki na wrześniową wyprawkę dla jeżyków możecie poznać podopiecznych Magdy! Uwaga, małe jeżyki są bardzo słodkie!

Jeżowy babyboom!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 5

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BK
  Beata Kaczmarek

  Proszę pomóżcie nadzieja umiera ostatnia ♥️ https://zrzutka.pl/v6ay5c

 • AP
  Anna Polan

  Zrzutka na zakup Nowego Domu Dla Kotów Adres zrzutki https://zrzutka.pl/4m7k4u Bocianówka to nazwa domku dla kotów w DPS Jaromin gmina Trzebiatów. Bocianówka jest w tragicznym stanie (ma prawie 100 lat) i wymaga generalnego remontu lub postawienia nowego. Na terenie DPS żyje około 40 kotów którymi opiekuje się dwóch mieszkańców tego ośrodka. Na Youtube można oglądać krótkie filmiki z kotami które nagrywa jeden z opiekunów kotów Pan Wiesław i publikuje je na swoim kanale „Andrew Apophis”. Pomocy ķotom udzielają również niektórzy subskrybenci kanału (których jest już ponad 21000) poprzez zakup karmy i wpłaty pieniężne. W związku z wyrażeniem zgody przez Pana Dyrektora DPS na zakup i postawienie nowego domu dla kotów Pan Wiesław postanowił uruchomić zbiórkę pieniędzy na zakup nowego domku, adres zrzutki https://zrzutka.pl/4m7k4u . Zbliża się zima i byłoby dobrze gdyby całą akcję udało się zakończyć przed jej nadejściem. Każda kwota wpłacona przez darczyńców będzie zbliżała Nas do momentu gdy Nowy Dom Dla Kotów stanie się faktem a nie sennym marzeniem Pana Wiesława i jego kociej gromadki. Anna Polan

 • PL
  Pau Lina

  Prosze o zainteresowanie https://zrzutka.pl/bpwhgf

 •  
  Hubert Richter

  https://zrzutka.pl/93jrgf Witam proszę o udostępnianie i pomoc

 • TG
  Tomasz Gołąbek

  BARDZO PROSZĘ O POMOC CHORUJE OD URODZENIA, WYCHOWUJE SAM SYNKA, POTRZEBUJE LEPSZEJ PROTEZY NOGI ORAZ REHABILITACJI http://zrzutka.pl/z/vdrery