Wróć do bloga

Fundacja Siewców - niezwykła pomoc!

Fundacja Siewców - niezwykła pomoc!

Napisano 14 października, 2019
Fundacja Siewców - niezwykła pomoc!

Skala potrzeb w Afryce jest przeogromna. Na własne oczy przekonali się o tym Hubert i Michał, którzy od 5 lat jeżdżą do Kenii by pomagać tam najuboższym, a szczególnie dzieciom. Dzięki zakładanym przez nich zrzutkom, działające lokalnie Siostry Misjonarki mogą realizować coraz śmielsze cele.

Zobaczcie, co już udało im się osiągnąć i jakie przedsięwzięcie biorą na barki w tym roku!

Kenia 2019

Hubert i Michał swoją przygodę zaczynali pod skrzydłami Fundacji Boże Atelier, której pierwszym projektem była adopcja na odległość na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Z Fundacją Boże Atelier współpracował również Daniel Kasprowicz - pomysłodawca i współtwórca zrzutki na budowę szpitala dla najuboższych mieszkańców Madagaskaru.

Kenia 2019


Magadaskar: Szpital Antsiranana

Jest to niezwykle trudne i niesprawiedliwe, kiedy człowiek umiera z nędzy, kiedy matka nie jest w stanie wykarmić swoich dzieci, kiedy ze względu na miejsce urodzenia umiera się na choroby, które można wyleczyć za kilkanaście groszy. Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na całym świecie, obecnie jest w pierwszej dziesiątce. Prześcigają go jedynie kraje objęte wojną domową.

Madagaskar: Szpital Antsiranana

Daniel oraz Fundacja Boże Atelier postanowili pomóc niedożywionym dzieciom, które jako pierwsze padają ofiarą kryzysów polityczno-gospodarczych i niepokojów społecznych oraz kobietom, które w Afryce spycha się na dalszy plan, także w sferze zdrowia. 37% dziewcząt w wieku 15 lat rodzi swoje pierwsze dziecko, a 1/3 wszystkich ciąż kończy się śmiercią matki bądź dziecka. Z tych powodów powstał projekt budowy szpitala w regionie Atsiranana dystrykcie Anivorano. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, na ten cel udało się zebrać ponad 80 tys. złotych! Na Madagaskarze 42% dzieci umiera do piątego roku życia - możemy to zmienić.

Magadaskar: Szpital Antsiranana


Kenia 2018

Wszystko zaczęło się od adopcji na odległość, organizowanej przez Fundację Boże Atelier. W 2015 roku Hubert i Michał polecieli do Kenii odwiedzić dzieci, które wcześniej adoptowali, przy okazji organizując małą zbiórkę ubrań i przyborów szkolnych.

Kenia 2018

Był to ich pierwszy pobyt w tej części Afryki i dopiero na miejscu zrozumieli ogromną skalę problemu: brak pożywienia na skutek suszy, brak funduszy pozwalających na opłacenie dzieciom szkoły, problemy zdrowotne dzieci.

Kenia 2018

Wszystkie działania chłopaków w Kenii były relacjonowane na żywo za pośrednictwem YouTube'a, Instagrama i Facebooka, ponieważ wraz Hubertem i Michałem do Kenii polecieli Monika Kołakowska oraz SA Wardęga! Dzięki ich wsparciu w promocji wydarzenia udało się zebrać ponad 130 tys. złotych na żywność, ubrania i podręczniki. Część środków została przeznaczona na dokończenie budowy szkoły dla plemienia Samburu mieszkającego na kenijskiej sawannie. Zeszłoroczna zbiórka pozwoliła również na opłacenie czesnego na rok dla ponad 50 dzieci!

Kenia 2018


Fundacja Siewców: Kenia 2019

W tym roku Hubert i Michał założyli Fundację Siewców. Poprzez coroczną zbiórkę pieniędzy Fundacja walczy z analfabetyzmem, głodem i brakiem perspektyw. Fundacja w całości przekazuje zebrane środki Siostrom Misjonarkom działającym w Kenii. Jak mówi s. Alicja Kaszczuk: "Dzięki ich działaniom mogliśmy dokończyć budowę szkoły, opłacić czesne za szkołę setkom dzieciaków, a co najważniejsze - uratować wielu głodujących przed śmiercią. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni i zafascynowani postawą tych młodych ludzi!"

Kenia 2018

Nazwa Fundacji pochodzi od piosenki zespołu Zeus, w której refrenie można usłyszeć "Jestem siewcą! Dobrzy ludzie ze mną dobre ziarno idą siać. Rzucamy je w ciemność, Mając pewność, komuś może światło dać". Te słowa będą przyświecały Hubertowi i Michałowi w ich dotychczas największym przedsięwzięciu: budowie ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych! W jego skład wchodzić będą: główna sala rehabilitacyjna z pełnym osprzętem, duża klasa lekcyjna wyposażona w krzesła, ławki i inne przybory naukowe, toalety z prysznicem, poczekalnie oraz przestrzeń do pracy dla osoby odpowiedzialnej za rejestrację potrzebujących.

Projekt ośrodka

Tak, jak poprzednio, wszystkie działania Fundacji będzie można śledzić na YouTube, Instagramie i Facebooku. W tym roku w projekcie pojawi się kilka wyjątkowych osób, które będą towarzyszyć chłopakom w Kenii... wkrótce dowiecie się kto - wypatrujcie #Kenia2019 w sieci! Dowiedz się więcej o projekcie!

#Kenia2019


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl (możesz też skorzystać z aplikacji mobilnej zrzutka.pl dostępnej w Sklepie Google Play oraz na App Store), podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play zobacz opinie i na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Również nasza aplikacja w App Store posiada analogiczne oceny (niemal 5/5). Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

  • ET
    Elżbieta Tomsa

    Mój ukochany psiak tak bardzo potrzebuje pomocy RTG bioder i łokci - głupi jaś + "wybudzacz" mam się przygotować na 180-300 zł bo to zależy o wagi mojego Nerona ale muszę zaczekać aż zbiorę pieniądze na razie już zalegam za dwie wizyty u pani weterynarz. Dlatego całym sercem Was proszę o złotówkę https://zrzutka.pl/z/neron