To już się udało!

Napisano 22 lipca, 2020. Aktualizacja: 14 listopada, 2023.
To już się udało!

Historia naszej Fundacji rozpoczyna się w marcu 2020, gdy Zrzutka.pl, pierwszy raz w historii, zorganizowała własne zrzutki - #PolskaWalczy i #RespiratoryWrocław. Celem zbiórek była pomoc bohaterom walczącym na pierwszym froncie z koronawirusem: lekarzom, pielęgniarkom, całemu personelowi medycznemu. W ramach tych zbiórek zebrano łącznie aż 755 814,36 zł! 

Potrzebny sprzęt został zakupiony i przekazany szpitalom, a dokładne rozliczenie akcji opublikowane jest na stronie https://zrzutka.pl/polskawalczy. Obydwie akcje spotkały się z ogromnym pozytywnym odzewem w związku z rzetelnością ich przeprowadzenia oraz  rozliczenia.

Zarząd Zrzutka.pl (instytucji płatniczej będącej operatorem serwisu www.zrzutka.pl), poruszony sukcesem akcji i zaangażowaniem społeczności, chciał kontynuować działania. Jednak, aby zachować transparentność działań, postanowił powołać osobną, niezależną organizację, która skupi się tylko na działalności charytatywnej. Tak powstała Fundacja To się uda. Tworząc statut przyszłej Fundacji i definiując jej zasady,  kierowaliśmy się rzetelnością wobec niesamowitej społeczności, wspierającej zrzutki. Stworzyliśmy fundację, która  opiera się na tych samych zasadach, jak wcześniejsze, tak pozytywnie odebrane, akcje. Czyli:

1. 100% zebranych środków przekazywane jest na cel. Bez prowizji, kosztów administracyjnych czy marketingowych. Chcemy, aby każda akcja była Waszą akcją. Dlatego finansujemy działanie fundacji z darowizn celowych niezależnych od organizowanych na zrzutka.pl zbiórek. Wiemy, że każda złotówka ma znaczenie i dlatego chcemy ją przekazać bezpośrednio i w całości na realizację celu, na jaki została wpłacona.

2. Transparentnie i rzetelnie. Zawsze informujemy Was na bieżąco ile zebraliśmy, jakie mamy potrzeby, co się dzieje z Waszymi pieniędzmi. Każda nasza akcja kończy się publikacją raportu, gdzie dokładnie informujemy i rozliczamy nasze działania. Ponieważ, jak już wcześniej pisaliśmy, jest to też Wasza fundacja i to dzięki Wam to się udaje - dlatego chcemy, aby każde działanie było transparentne i przejrzyste dla Was.

3. Aktualnie i na czas. Reagujemy na aktualne tematy i potrzeby, przekazujemy szybko środki tam, gdzie są najbardziej potrzebne. W przeciwieństwie do większości fundacji, nie zajmujemy się stałą pomocą. Reagujemy na bieżące wydarzenia i organizujemy zbiórki na aktualne potrzeby. Przekazujemy środki tam, gdzie są najbardziej potrzebne, gdzie tradycyjna pomoc jest niewystarczająca lub ścieżki dla niej nie są jeszcze ustalone.

Wszystkie działania podejmujemy przez pryzmat tych wartości i chcemy być z nich skrupulatnie rozliczani. Zespół osób, które zebraliśmy wokół fundacji, chce wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie ze świata crowdfundingu, efektywnie zbierając środki dla najbardziej potrzebujących.

Wiemy, że dzięki WAM TO SIĘ UDA! 

to_sie_uda

Naszą pierwszą akcję znajdziecie pod adresem https://zrzutka.pl/podarujwakacje.


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

400 000 zrzutek, ponad 200 000 000 zł zebrane na zrzutkach. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka na #SerceJulki, która zebrała ponad 1 900 000 zł, zrzutka dla Zhiry - psa-ratownika, która zebrała ponad 70 000 zł w ciągu zaledwie 30 minut - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

a. Rekordowa zrzutka na ponad 1 900 000 zł:

b. Rekordowo szybka zrzutka (ponad 70 000 zł w 30 minut):

c. Nasz wybór najciekawszych zrzutek znajdziesz na stronie głównej zrzutka.pl.

najciekawsze zrzutki

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane


Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Facebook Twitter


Komentarze 1

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.