Jak wygląda weryfikacja na Zrzutka.pl?

Napisano 1 kwietnia, 2022. Aktualizacja: 7 grudnia, 2023.
Jak wygląda weryfikacja na Zrzutka.pl?

Na zrzutka.pl bezpieczeństwo Waszych pieniędzy jest dla nas priorytetem. Jesteśmy fair wobec naszych użytkowników i tego samego oczekujemy od Organizatorów zrzutek. Dlatego też prowadzimy wieloetapową weryfikację, o której dzisiaj opowiemy nieco więcej.

Na wstępie należy zwrócić uwagę, iż rozróżniamy dwa rodzaje weryfikacji - weryfikację tożsamości użytkownika oraz weryfikację opisu zrzutki, które stanowią dwa zupełnie odrębne procesy. Może więc zdarzyć się, że użytkownik który posiada już weryfikację swojego profilu, zostanie poproszony o dodatkową weryfikację konkretnej zrzutki - to zupełnie normalne. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące obu typów weryfikacji.

Weryfikacja użytkownika

Pierwszym etapem jest weryfikacja danych Użytkownika. Jest ona niezbędna, aby mieć w ogóle możliwość przyjmowania wpłat. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza identyfikacyjnego - można go znaleźć w zakładce „Weryfikacja konta” w menu Konta Użytkownika. W formularzu należy wybrać typ konta – czy jest to profil prywatny czy zakładany dla firmy/organizacji. Formularz, w zależności od dokonanego wyboru, będzie wymagał wprowadzenia innych danych weryfikacyjnych. Wypełnienie formularza odblokowuje możliwość przyjmowania wpłat przez 30 dni.

Weryfikacja oparta tylko na danych wprowadzanych przez Użytkownika mogłaby budzić uzasadnione wątpliwości - skąd bowiem pewność, że wprowadzone dane są prawdziwe? Dlatego kolejnym etapem weryfikacji, który odblokowuje na stałe możliwość zbierania wpłat a także dokonywania wypłat środków na rachunek Organizatora zrzutki, jest przesłanie skanów dokumentów oraz wykonanie przelewu weryfikacyjnego - tradycyjnego lub błyskawicznego. Jeśli w toku weryfikacji dane podane w formularzu okazałyby się fałszywe, Konto Użytkownika zostanie usunięte, a zgromadzone środki zostałyby zwrócone Wpłacającym. Dokładną instrukcję weryfikacji znajdziesz tutaj: w jaki sposób dokonać weryfikacji profilu prywatnego oraz w jaki sposób dokonać weryfikacji profilu firmy/organizacji? Po udanym procesie weryfikacji, organizator otrzymuje niebieską ikonkę:


Weryfikacja opisu zrzutki

Weryfikacji opisu zrzutki podejmujemy zasadniczo w czterech momentach:

 • przy uruchamianiu promocji zrzutki
 • gdy saldo danej zrzutki przekroczy 20 000 zł
 • kiedy sumarycznie na wszystkich zrzutkach użytkownik zbierze ponad 50 000 zł
 • a także gdy otrzymamy zgłoszenie nadużycia dotyczące danej zrzutki lub sami nabierzemy wątpliwości co do jej rzetelności - niezależnie od zgromadzonej w jej ramach sumy

W przypadku wykupienia funkcji premium lub reklamy na facebooku, weryfikacja opisu zrzutki będzie konieczna do uruchomienia promocji. W pozostałych przypadkach, do czasu zakończenia procesu weryfikacji wstrzymana zostaje możliwość wypłaty zebranych środków. Jeżeli więc planujesz większą akcję i chcesz uniknąć późniejszej blokady wypłat, warto podjąć się weryfikacji swojej zrzutki już na samym początku. 

A na czym polega weryfikacja? Przede wszystkim ma ona na celu potwierdzenie, że wskazany w opisie zrzutki cel jest prawdziwy. Rodzaj wymaganych dokumentów jest zależny od opisu konkretnej zrzutki i trudno jest nam podać jedną dokładną regułę czego będziemy potrzebować w Twoim przypadku. Przytoczymy jednak najczęściej zdarzające się przykłady wymaganych dokumentów weryfikacyjnych w zależności od rodzaju zrzutki:

 • w przypadku zrzutek na leczenie - konieczne jest przesłanie minimum dwóch dokumentów medycznych potwierdzających wszystkie diagnozy z opisu zrzutki. Co ważne, każdy z dokumentów musi być opatrzony pieczęcią i podpisem lekarza medycyny.
 • podczas weryfikacji zrzutek po pożarach i wypadkach - tutaj wymagane jest dostarczenie nam protokołu straży pożarnej lub policji potwierdzającej zdarzenie
 • w zrzutkach na pokrycie kosztów leczenia zwierząt - konieczne jest przesłanie jednego dokumentu potwierdzającego diagnozę z opisu zrzutki z podpisem i pieczęcią weterynarza
 • kolejnym przypadkiem jest  zrzutka organizowana na rzecz konkretnej organizacji - jeżeli zbierasz środki np. na wsparcie jakiegoś schroniska dla zwierząt czy domu dziecka, w przypadku weryfikacji konieczne jest przesłanie zgody danej placówki
 • jeśli zakładany cel zrzutki przekracza 150 000 zł - wymagane jest dodatkowo przedstawienie kosztorysu leczenia, remontu czy danego projektu
 • jeżeli zrzutka jest organizowana na rzecz osoby trzeciej - niezależnie od wyżej wymienionych dokumentów, konieczne jest również przesłanie odpowiedniej zgody beneficjenta lub jego rodzica/opiekuna prawnego, a także skanu jego dokumentu tożsamości

Weryfikacja może, ale nie musi, być jednorazowa. Jeżeli otrzymamy zgłoszenie dotyczące zweryfikowanej już zrzutki, a została już z niej wypłacona część środków, możemy również poprosić o przesłanie dokumentów potwierdzających, że środki są wydawane na wskazany w opisie cel tj. rachunków czy potwierdzeń przelewu.

Wszystkie dokumenty weryfikacyjne należy załączać poprzez dedykowany formularz w widoku zrzutki. W ten sposób dajemy gwarancję, że zawarte w dokumentach dane są w pełni bezpieczne.


Po zakończeniu weryfikacji, edycja opisu zrzutki zostaje zablokowana (ewentualne nowe informacje można zamieszczać w zakładce “Aktualności”). W przypadku zrzutek charytatywnych, na stronie zrzutki pojawi się dodatkowo ikona wiarygodności o treści „Organizator przesłał dokumenty potwierdzające prawdziwość opisu zrzutki”, która zwiększa zaufanie darczyńców.

zrzutka_cykliczna

Jeśli Organizator zrzutki nie prześle wymaganej dokumentacji lub złożona dokumentacja nie rozwieje wątpliwości naszego Działu Bezpieczeństwa, konto może zostać zablokowane, a w przypadku uzasadnionych podejrzeń co do oszustwa - zgłoszone do prokuratury. Jeśli zrzutka nie przejdzie pomyślnie weryfikacji, zgromadzone środki są zwracane Wpłacającym. Administracja portalu może ponadto podjąć działania uniemożliwiające utworzenie kolejnych kont na dane osobowe danego Użytkownika.

Procedury weryfikacyjne na portalu zrzutka.pl mogą wydawać się uciążliwe czy nadmiernie rozbudowane, ale robimy to wszystko, żeby nasi Darczyńcy mogli nam zaufać. Nie ma u nas miejsca na scam i niejasne sytuacje – działamy w sposób przejrzysty i uczciwy i tego samego oczekujemy od Organizatorów zrzutek. Dzięki takiej polityce zaufały nam setki tysięcy użytkowników, a ich pomoc trafiła do osób naprawdę potrzebujących. 


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!

Facebook Twitter


Komentarze 13

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

 • BK
  Barbara Kozłowska

  Marzenie kochanego męża https://zrzutka.pl/d3ewvj?utm_medium=social&;utm_source=whatsapp&utm_campaign=sharing_button

 • DP
  Dorota Piątek

  Witam.
  Cel na jaki zbieram na zrzutka.pl to rehabilitacja, urządzenia pomagające w życiu codziennym, lekarstwa i środki higieniczne różnego rodzaju.
  To mi jest potrzebne do minimalnej egzystencji przy mojej chorobie SM.
  POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

 • BM
  Beata Małecka

  https://zrzutka.pl/atxz55 pomózcie mi uratować psie życie

 • PC
  Paulina Chrustowska

  Witam cel mojej zrzutki są opłaty i życie. Niestety los chciał jak chciał i zostałam sama https://zrzutka.pl/synnxy ❤️

 • PP
  Patrycja Pokorzyńska

  Witam, celem mojej zrzutki jest dokończenie budowy domu dla rodzinnego pogotowia opiekuńczego i rodziny zastępczej. Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Sami nie damy rady, zostaliśmy oszukani, przez firmę montującą pompę ciepła. Proszę udostępniajcie https://zrzutka.pl/9wczmf
  Do zakończenia prac (własnymi siłami) brakuje 95tys. zł

 •  
  Mateusz Mandecki

  Zbieram na samochód. Jak ktoś by mógł udostępnić byłbym wdzięczny https://zrzutka.pl/na-samochod 🙂

 • AK
  Anetta Kaźmierczak

  Dzień dobry celem mojej zrzutki są opłaty i remont nie stać mnie na skacze ie remontu więc pomyślałam że może znajdzie się ktoś kto pomoże mi go skończyć bardzo bym tego chciała w końcu normalnie mieszkać i nie myśleć o już

 •  
  Pavlo Paska

  Привіт,ціль скріншотів
  Для Прожиття

 • DS
  Daria Studzińska

  https://zrzutka.pl/z/kursybeauty

  Proszę udostępniaj, Zbieram na rozwój siebie

 • MC
  Michal Czemko

  Witam serdecznie Cel zrzutki to remont mieszkania na narodziny dziecka salon pokój dziecka i przedpokój z mojej wypłaty nie starczy na zrobienie całego mieszkania kredytu niebiore po ostatnim razie gdy na konto sue włamali i gdy tylko przelew wpłynął pieniążki znikły a w banku nie mogą namierzyć kto zabrał więc goraca prośba ile można za każdą złotówkę bardzo dziękuję oraz filip który za 6 miesięcy bedzie razem z nami

 •  
  Jolanta Wiatrowska

  Dzień dobry. Cel zrzutki to pomoc samotnej i niepełnosprawnej Joli w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego do przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Pomoc jest pilna gdyż gwarancja na obecnie używany 10 lat będzie trwała niecały rok. Jola bez nowego wózka elektrycznego nie będzie mogła sama egzystować bez pomocy wolontariuszy, którzy ją odwiedzają raz w tygodniu.

 •  
  Anna Sember

  Witam. Cel mojej zrzutki to pieniążki na wyżywienie kotów. Czasem był to weterynarz ale ostatnio idzie w jedzonko. Co mam pokazać, rachunki od zooplus za zamówienia czy jak? Teraz też próbuję przedłużyć zbiórkę i nie idzie. Zostało 3 dni i pokazuje zweryfikuj opis. Proszę o info co mam zrobić bo chciałabym żeby zrzutka była bo tak ludzie pomagają mi w opiece nad kotami.

 • MS
  Maciej Senska

  Dzień dobry, 26.09 w wyniku wypadku złamałem kręgosłup - przyjaciele założyli zrzutkę na pomoc mi i mojej rodzinie.

  Organizator został poproszony o weryfikację opisu i wysłał stosowne dokumenty. Szpital, w którym byłem hospitalizowany nie używa podpisów i pieczątek tylko zgodnie z podstawą prawną podpisów elektronicznych - niestety te podpisy zostały odrzucone przez Waszą weryfikację, mimo że są legalnym potwierdzeniem ważności dokumentów. Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc.