Siła Waszych pomysłów, czyli przegląd najbardziej kreatywnych skarbonek w akcji #RazemDlaUkrainy

Napisano 15 kwietnia, 2022. Aktualizacja: 7 grudnia, 2023.
Siła Waszych pomysłów, czyli przegląd najbardziej kreatywnych skarbonek w akcji #RazemDlaUkrainy

Funkcja tworzenia skarbonek powstała z myślą o społecznościach, które chcą wspólnie wspomóc wybraną akcję. Wasze pomysły na ich wykorzystanie przy tworzeniu charytatywnych eventów przeszły nasze oczekiwania! Zobaczcie zestawienie najciekawszych skarbonek.

W skrócie, zasada działania skarbonek jest bardzo prosta - wystarczy wybrać interesującą zbiórkę, kliknąć “załóż skarbonkę”, wyznaczyć cel i wszystko gotowe. Brzmi banalnie, ale w rękach kreatywnych osób ta prosta funkcja daje wiele możliwości. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o zakładaniu skarbonek, przeczytajcie ten wpis.

Do zbiórki #RazemDlaUkrainy założonej przez Fundację To się uda założono już 135 skarbonek. Część z nich działa jak internetowa puszka - pracownicy jednej firmy, fani jednego celebryty, czy osoby skupione w jednej grupie na facebooku, mogą do nich przelewać datki i obserwować, ile pieniędzy udało im się wspólnie zebrać i przekazać organizacjom wspierającym uchodźców i ukraińskie wojsko. Dzięki możliwości obserwowania rosnącej kwoty, członkowie społeczności motywują się wzajemnie do promowania skarbonki i osiągają niewiarygodne wyniki. 

Świetnym przykładem jest skarbonka Krzysztofa Stanowskiego, do której udało się zebrać niemal 300 000 zł! Oprócz znanych osób, również firmy podejmują działania motywujące pracowników do dobroczynności - na przykład LeanCode w swojej skarbonce podwajało wpłaty pracowników, dzięki czemu na rzecz pomocy Ukrainie zostało przekazane ponad 30 000 zł. Nie da się ukryć, że podejmowanie działań charytatywnych w grupach, z którymi jesteśmy w jakiś sposób związani, daje nam dużo więcej radości niż działanie w pojedynkę. Dlatego właśnie influencerzy, zarządy firm i liderzy różnego rodzaju grup, mają tak ogromne możliwości robienia dobra! Zobaczcie sami:


Licytacje i wyprzedaże

Kiermasze charytatywne to świetna okazja, żeby przy okazji pomocy potrzebującym kupić coś dla siebie. Na licytacjach często można zdobyć rzeczy jedyne w swoim rodzaju.

Fani dzieł niszowych mieli możliwość wsparcia naszych wschodnich sąsiadów na dwóch kiermaszach sztuki 27. lutego i 6. marca, zorganizowanych przez warszawską Pracownię Wschodnią. Z myślą o członkach społeczności, którzy nie mogli pojawić się na targach Pracownia założyła skarbonkę. Datki wpłacone do skarbonki i cały dochód z targów wsparły działania humanitarne na Ukrainie. 

Facebookowa grupa Zmotoryzowani Pomagają - LICYTACJE to prawdziwi fani dobroczynności. Grupa powstała, gdy o pomoc prosiły szpitale przeciążone przez wybuch pandemii COVID-19. Ten kryzys udało się zażegnać, a Zmotoryzowani zaczęli zbierać środki dla małej Zosi, potem na WOŚP, następnie na Szlachetną Paczkę, a do niedzieli 12. marca prowadzili licytacje, z których dochód trafiał do skarbonki wspierającej zbiórkę Fundacji To się uda. Zwycięzca był zobowiązany do wpłaty zadeklarowanej kwoty do grupowej skarbonki w ciągu 24 godzin od zakończenia licytacji.Na Instagramie swoją akcję dobroczynną prowadziły również Siostry Bless z profilu blessthemesspl. Dziewczyny zorganizowały wyprzedaż kosmetyków, z której wszystkie środki trafiły prosto do skarbonki. Nabywcy nie musieli pokrywać kosztów dostawy kosmetyków - organizatorki wzięły to na siebie.

Warsztaty

Wspierając akcję #RazemDlaUkrainy można było wziąć udział w ciekawych zajęciach z miłośnikami różnych aktywności. I tak na przykład, Piotr Kucharski prowadzący kącik kulinarny w Dzień Dobry TVN,  postanowił spróbować zarazić darczyńców swoją pasją kulinarną i zorganizował internetowe warsztaty pieczenia chleba. W zamian za datek dowolnej wielkości do skarbonki można było nauczyć się przygotowywać zakwas żytni, piec chleb drożdżowy oraz chałkę.

Pomagając walczącej Ukrainie można było również nauczyć się jeździć na rolkach. Udział w warsztatach szkółki Wrocław Rolkuje wiązał się z koniecznością wpłaty minimum 30 zł do skarbonki. Szkółka oraz Tarczyński Arena, na której odbyło się wydarzenie, pokryły wszystkie koszty organizacyjne, dzięki czemu 100% wpłat uczestników zostało przekazane na zrzutkę.

wrotki

Dla osób uczących się języka niemieckiego mamy świetną wiadomość - ta skarbonka wciąż jest otwarta. W zamian za dowolny datek można odbyć jednorazową, 50-minutową konwersację z lektorem języka niemieckiego. Wszystkie szczegóły znajdują się w opisie.

Koncerty

W Gdyni dla Ukrainy zagrali Pomorscy Szantymeni. Transmisja koncertu jest dostępna na Facebooku. Koncert połączony był ze zbiórką do skarbonki, natomiast w Płaczewie można było świętować Dzień Kobiet na koncercie Krzysztofa Gdańca - wodzireja i dwukrotnego uczestnika programu "Szansa na Sukces". Warunkiem wstępu była dobrowolna wpłata do tej skarbonki. Transmisja z tego wydarzenia dostępna jest na profilu Krzysztofa Gdańca na Facebooku.

Nagrody 

Stand-uper Bartosz Zalewski postanowił wnieść do naszej akcji nieco radości i oferuje darczyńcom link do swojego niepublikowanego programu. Wysokość wpłaty jest dowolna, bo w tej sprawie liczy się każdy grosz. Zainteresowani mogą zasilić skarbonkę Bartosza.

Firma Total Estates Concept wystartowała ze swoją skarbonką wpłacając do niej aż 1000 zł. Zaoferowała również nagrody dla najhojniejszych darczyńców. Za wpłatę minimum 300 zł można dostać czapkę typu trucker by TEC, a wpłaty o wysokości minimum 600 zł są nagradzane firmową bluzą z limitowanej edycji #100FlipówW2021.

Prezent, który zainteresuje szczególnie rodziców, oferuje założycielka tej skarbonki. W zamian za dowolną wpłatę można od niej otrzymać bajkę o Gedku - wrażliwym chłopcu w wieku przedszkolnym, który uczy się, że dzieci są różne, a ich różnorodność jest piękna. Autorka ebooka, Julia Liśkiewicz, jest z wykształcenia pedagogiem specjalnym i przedszkolnym oraz instruktorem terapii zajęciowej. Za pomocą bajek stara się przybliżać dzieciom tematy, z którymi spotkają się w codziennym życiu.

ebook


Osoby chcące rozpocząć przygodę z kuchnią roślinną mogą zainteresować się ebookiem, który można otrzymać wpłacając 10 zł do skarbonki. "Podstawy diety roślinnej" zawierają m.in. informacje na temat makro- i mikroskładników w diecie wegańskiej oraz przykładowe jadłospisy.

Pozostałe wydarzenia

6. marca na platformie ZOOM odbyła się medytacja w intencji pokoju połączona ze zbiórką do skarbonki. Uczestnicy mogli duchowo połączyć się z mieszkańcami Ukrainy i również w tym wymiarze udzielić im wsparcia.

We wsparcie uchodźców i żołnierzy włączyła się również Madame de Minou i zorganizowała 11. marca w warszawskim kinie Luna charytatywną rewię burleski. Artyści, obsługa techniczna, wolontariusze i kino Luna zrzekli się wynagrodzenia - opłaty za wstęp w wysokości 100 zł od osoby trafiły prosto do skarbonki.

burleska 


Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności! Skarbonka na zrzutka.pl jest niezwykle prostym narzędziem, ale dzięki Wam stała się częścią przeróżnych akcji i eventów. Nie dość, że do fundacji wspierających Ukrainę popłynęło bardzo wiele datków, to jeszcze każdy z darczyńców otrzymał nieco radości w tych trudnych dniach. Dziękujemy, że chce Wam się działać.

Wpłacenie datku do skarbonki w serwisie zrzutka.pl daje pewność, że cała zebrana kwota zasila konto wybranej zrzutki. Zaufanie tak kreatywnej i wielobarwnej społeczności niezwykle nas cieszy i motywuje do dalszej pracy nad udoskonalaniem serwisu. Mamy nadzieję, że powyższe przykłady skarbonek będa dla Was inspiracją i dalej będziecie aktywnie korzystać z tego rozwiązania. Razem możemy zdziałać cuda!


Zastanawiasz się nad założeniem własnej zrzutki? Zapoznaj się z informacjami poniżej!

Po pierwsze - jak to działa?

To proste - wchodzisz na zrzutka.pl, podajesz dowolny cel zrzutki oraz kwotę i to wszystko - gotowe. Na utworzoną w ten sposób zrzutkę możesz od razu za darmo i błyskawicznie przyjmować wpłaty - wpłaty księgują się na Twojej zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego! Środki ze swojej zrzutki wypłacasz kiedy chcesz i tak często jak tego potrzebujesz, a dzięki opcji ekspresowych wypłat otrzymasz je na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty! Ważne - zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn - portalu możesz używać w 100% za darmo. Nie pobieramy żadnych obowiązkowych opłat od organizatorów zrzutek ani od wspierających - sprawdź.  

Po drugie - czy to działa?

Ponad 800 000 założonych zrzutek i 650 000 000 zł zebranych środków mówi samo za siebie. Nasi użytkownicy oceniają nas na niemal 9/10 na naszej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) - sprawdź opinie. Zrzutki prywatne, np. na prezenty urodzinowe, zrzutki na realizację marzeń, zrzutki projektowe, zrzutki charytatywne, zrzutka #RazemDlaUkrainy, która zebrała ponad 3 000 000zł, czy zrzutka na Telefon Zaufania, która w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 1 700 000 zł - to tylko przykłady. Na zrzutka.pl zbierasz na dowolne, ustalone przez Ciebie cele!

Zrzutka.pl to jednak przede wszystkim dziesiątki tysięcy zrzutek prywatnych - urodzinowych, wyjazdowych, mających na celu rozliczenie wspólnych inicjatyw i innych. Jeśli chcesz przejrzeć więcej zrzutek - skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

'Zwykła' zrzutka.pl to nie wszystko! Ostatnio dodaliśmy nowy serwis w ramach naszego portalu. Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom bądź po prostu chce umożliwić chętnym stałe wspieranie swojej zrzutki - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Brzmi interesująco? Tutaj sprawdzisz jak to działa.

zrzutka_cykliczna


Zrzutka cykliczna oraz zwykła zrzutka to też nie wszystko! Dzięki zrzutce patronowanej, zbierzesz pieniądze dla organizacji, z której celami najlepiej się identyfikujesz! Logo wybranej przez Ciebie fundacji/organizacji (wraz z informacją o tym, że objęła ona patronatem Twoją akcję) ozdobi widok Twojej zrzutki. Prowadzisz fundację lub inną organizację? Chcesz, aby użytkownicy zrzutka.pl mogli zbierać pieniądze właśnie dla Ciebie i na realizację Twoich celów? Dołącz do innych Patronów! Aby dodać swoją organizację, przejdź trzy proste kroki opisane tutaj (w sekcji “Jak zostać Patronem?”).

patronowane

Jeśli nadal masz pytania lub wahasz się czy możesz założyć zrzutkę - napisz!


Facebook Twitter


Komentarze 2

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.

  • BL
    blessedlife

    Hi guys, i don’t have much to say now now, Than to say thanks to Dr. Monday for rescuing me and my family from poverty, and for getting my husband and my Job back, i love playing lottery , but winning is my biggest problem, Ill never forget the day i come in contact with Dr Monday, whose lottery spell make me a winner, some million Dollars , after giving me a sure winning numbers within 3 days to play,my financial status is settled for good,now i have started to live my dream life after 12 years of playing the lottery A big thanks to Dr Monday, am grateful for all you have done for me and family, he can be reach on Via WhatsApp +234 705 993 7909

  • WS
    Wojciech Samek

    ciekawy artykuł