Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!

Napisano 15 stycznia, 2016. Aktualizacja: 8 grudnia, 2023.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!

Dzięki stworzeniu własnego linku śledzącego do zrzutki, możesz stale kontrolować efekty jakie przynosi Twój wkład w jej promocję. To nie tylko bardzo proste, ale również satysfakcjonujące, gdy możesz pochwalić się, ile dzięki Tobie udało się zebrać.

Jak stworzyć własny link śledzący?


Po kliknięciu przycisku "więcej", który znajduje się obok głównego zdjęcia zrzutki, a następnie wybraniu opcji "śledź", otworzy się okno, w którym wystarczy wpisać końcówkę adresu (dowolnie wybrany tekst, którym może być na przykład Twoje imię) lub wygenerować go losowo klikając przycisk “losowy”.Po kliknięciu "Zapisz", Twój link (np. zrzutka.pl/z/kasiaa) będzie gotowy do promocji i mierzenia interakcji, które wygeneruje. 


W celu sprawdzenia statystyk swojego adresu, dodaj na końcu znak "+" (np. zrzutka.pl/z/kasiaa+).

Jak to działa?


Sposób zliczania kliknięć
  • W celu gromadzenia statystyk wejść i wpłat pozyskanych poprzez link śledzący, konieczne jest udostępnianie zrzutki właśnie poprzez wklejanie, np. w mediach społecznościowych, stworzonego linku śledzącego, np. zrzutka.pl/z/kwejk
  • Statystyki dotyczą wizyt oraz wpłat osób, które odwiedziły zrzutkę tylko i wyłącznie poprzez kliknięcie w stworzony link śledzący, np. zrzutka.pl/z/kwejk
  • Należy mieć na uwadze, że po wejściu na stronę zrzutki poprzez link śledzący, zmienia się automatycznie adres strony na bazowy adres zrzutki, czyli zrzutka.pl/id_zrzutki. Udostępnienie zrzutki z poziomu strony zrzutki, nie przyczyni się do gromadzenia statystyk, ponieważ zostanie udostępniony link bazowy zrzutki, czyli zrzutka.pl/id_zrzutki
  • Wpłaty danej osoby na zrzutkę, na którą weszła, przez adres śledzący, monitorowane są przez 30 dni od momentu kliknięcia przez nią linku śledzącego (na tej samej przeglądarce i urządzeniu z których użytkownik korzysta)
  • Po wejściu na zrzutkę poprzez stworzony link śledzący, zliczamy to wejście jako 1 wizytę przez 10 minut, co zapobiega sztucznemu i nieprawidłowemu podbijaniu statystyk

Statystyki dostępne są pod adresem śledzącym zakończonym “+”, np. zrzutka.pl/z/kwejk+


A jak to wygląda w praktyce?


Do udziału w zrzutce na 24. Finał WOŚP zaprosiliśmy kwejk.pl. Dzięki stworzeniu adresu śledzącego https://zrzutka.pl/z/kwejk i umieszczeniu go na portalu kwejk.pl, na bieżąco śledziliśmy wpłaty od jego użytkowników. Poniżej przedstawiamy statystyki, które są również dostępne na stronie statystyk, czyli na stronie adresu śledzącego z dodanym '+' (https://zrzutka.pl/z/kwejk+): 

Poniżej przygotowane przez kwejk.pl podziękowania dla fanów, którzy zrzucili się na 24. Finał WOŚP na zrzutka.pl/wosp:
Zachęćcie znajomych do szerzenia informacji o Waszej zrzutce i stwórzcie dla nich link śledzący, by byli na bieżąco z efektami swoich działań. Oprócz znajomych do akcji promowania zrzutki możecie też zaprosić na przykład celebrytów, którzy udostępnią wygenerowany przez Was specjalnie dla nich śledzący interakcje adres do zrzutki. 

Dla każdej osoby możecie stworzyć osobny adres śledzący, np. zrzutka.pl/z/michal, zrzutka.pl/z/kasia itp., a statystyki wejść i wpłat dla tych adresów będą dostępne odpowiednio na adresach z dodanym na końcu '+', czyli na zrzutka.pl/z/michal+, zrzutka.pl/z/kasia+ itp. Dzięki temu osoby zaangażowane w promocję Waszej zrzutki, będą mogły dokładnie obserwować swój wkład we wzrost ilości wejść na Waszą zrzutkę oraz we wzrost ilości środków zebranych na koncie Waszej zrzutki :)

Zobacz też: Jak korzystać z Google Analytics, Czy reklama na facebooku działa?, Jak skonfigurować reklamę na facebooku

Facebook Twitter


Komentarze 198

Aby dodać komentarz lub zarejestruj się.