7. Festiwal im. Zygmunta Haupta
7. Festiwal im. Zygmunta Haupta
Our users created 1 226 735 fundraisers and raised 1 349 744 729 zł
What will you fundraise for today?
Updates1
-
Zakończyliśmy właśnie zbiórkę crowdfundingową na 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Dzięki przychylności i wpłatom widzów Festiwalu, a także pomocy partnerów i osób, które przekazały na jej cel specjalne nagrody — zebraliśmy kwotę 56 660 zł czyli 113% zakładanego celu. Wszystkim gorąco dziękujemy! Dzięki Waszej pomocy spotkamy się po raz kolejny w Gorlicach.
A teraz zaczynamy realizować nagrody. Mamy prośbę o chwilę cierpliwości i danie nam czasu na przygotowanie podsumowania, ponieważ jest Was naprawdę dużo. A dokładnie 306 osób. Wypatrujcie wkrótce w swoich skrzynkach mailowych wiadomości od nas. Z każdą osobą skontaktujemy się indywidualnie i przekażemy informacje o stanie realizacji danej nagrody. Nasz adres e-mail, na który możesz kierować wszelkie pytania: [email protected]
— Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18.07.2021) do 31.10.2021.
— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).
— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwy będzie też odbiór osobisty.
— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, wycieczki etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.
Zapraszamy więc do Gorlic w terminie 22–26 września 2021 r. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń. Odbędą się one w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: www.festiwalhaupta.pl
No comments yet, be first to comment!
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Pomóż nam zorganizować 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację.
Zachęcamy do zapoznania się z listą tegorocznych gości oraz nagród, które przygotowaliśmy dla Was dzięki hojności przyjaciół i partnerów Festiwalu. Dziękujemy za każdą wsparcie i udostępnienie!
••• O FESTIWALU
To festiwal literacki poświęcony patronowi wydarzenia i innym, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury. To także okazja do rozmów o literaturze współczesnej i nowościach czytelniczych. W Gorlicach zapraszamy na spotkania z autorami i autorkami prozy, poezji, eseistyki i reportażu.
Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się jesienią w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe, z problemami uniwersalnymi.
Organizatorami Festiwalu są: Miejska Bibliotek Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury. Odbywa się on co roku przy wsparciu instytucji partnerskich, osób prywatnych i przyjaciół Festiwalu.
Zachęcamy do odwiedzenia Festiwalu: dołącz do grona miłośników Haupta, odkryj jego prozę, odkryj Beskid Niski i jego stolicę – Gorlice.
••• PROGRAM 2021
7. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach (Beskid Niski) w terminie 22–26.09.2021. W trakcie 5 dni planujemy zrealizować co najmniej 20 wydarzeń. Odbędą się one w siedzibie Gorlickiego Centrum Kultury zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Festiwalowe spotkania będziemy transmitować online, aby umożliwić udział także osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.
Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:
— Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Justyna Bargielska („Dziecko z darów”, Wyd. Wolno 2019), Julia Fiedorczuk („Pod słońcem”, Wyd. Literackie 2020), Mikołaj Grynberg („Poufne”, Wyd. Czarne 2020), Agnieszka Jelonek („Koniec świata, umyj okna”, Wyd. Cyranka 2020), Dorota Kotas („Cukry”, Wyd. Cyranka 2020), Michał Milczarek („Donikąd. Podróże na skraj Rosji”, Wyd. Czarne 2019), Piotr Paziński („Atrapy stworzenia”, Wyd. Austeria 2020), Maciej Płaza („Golem, W.A.B. 2021), Marta Podgórnik („Przepowieść w ścinkach”, Biuro Literackie 2020), Paweł Próchniak („Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu”, Wyd. Czarne 2020), Anda Rottenberg („Proszę bardzo”, Wyd. Marginesy 2021), Joanna Rudniańska („RuRu”, Wyd. Nisza 2019), Martin M. Šimečka („Słowacja. Dzieje obojętności”, Universitas 2019), Andrzej Stasiuk („Przewóz”, Wyd. Czarne 2021), Ziemowit Szczerek („Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”, Wyd. Czarne 2019), Julia Szychowiak („Dni powszednie i święta”, Biuro Literackie 2018).
— Goście spotkań tematycznych: Piotr Paziński (Joseph Roth), Andrzej S. Jagodziński (Josef Škvorecký), Jarosław Mikołajewski, Izolda Kiec (Zuzanna Ginczanka), Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Galicja i galicyjskość w twórczości pisarza), Edyta Gawron, Jacek Purchla, Mykola Riabczuk, Ziemowit Szczerek (Galicja — konstruowanie mapy).
— Badacze i badaczki, moderatorzy spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Andrzej S. Jagodziński, Zofia Król, Paulina Małochleb, Andrzej Niewiadomski, Paweł Panas, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.
— Gościem Festiwalu będzie Kamil Targosz — zaplanowaliśmy spotkanie z artystą oraz wystawę jego prac (malarstwo, grafika, rysunek, ilustracja).
— Prozę Zygmunta Haupta usłyszymy w tym roku w interpretacji Marka Kondrata.
••• CEL
W tej chwili dysponujemy kwotą 30 000 zł — są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową zaoferowało też Czeskie Centrum i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie,
Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 5-dniowego festiwalu literackiego w dniach 22–26.09.2021. Na program wydarzenia złoży się co najmniej 20 wydarzeń (minimum 4 wydarzenia dziennie). Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z honorariami zaproszonych gości, noclegami i przejazdami, drukiem materiałów poligraficznych (plakaty, ulotki, banery) i obsługą Festiwalu.
Dzięki Twojej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze, bez pośpiechu posłuchać poezji i prozy, a także porozmawiać o współczesnej i nieco dawniejszej literaturze. Zapraszamy także do udziału w Festiwalu!
W przypadku zebrania wyższej kwoty niż 50 000 — program Festiwalu wzbogacimy o kolejne wydarzenia i spotkania.
••• NAGRODY
Kwota podana przy każdej nagrodzie określa minimalną wartość wsparcia. Jeżeli chcesz otrzymać nagrodę, pamiętaj, aby dołączając do zbiórki, zaznaczyć, którą nagrodę dla siebie wybierasz.
Lista nagród została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:
— Nagrody festiwalowe nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) — wideopodziękowanie, pocztówka, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.
— Nagrody festiwalowe limitowane — Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Partner Festiwalu.
— Nagrody od wydawnictw i partnerów, limitowane — książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki, spotkania, warsztaty.
— Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane — fotografie, rysunki, grafiki, obrazy, rękodzieło, a także przejażdżki i spacery!
••• PRZEKAZANIE NAGRÓD
Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18.07.2021) do 31.10.2021.
— Nagrody takie jak plakaty, torby, plecaki, tiszerty, bluzy — po zakończeniu zbiórki skontaktujemy się z Tobą mailowo w celu ustalenia sposobu przekazania nagrody, rozmiarów etc. Następnie przedmioty zostaną zamówione i wysłane pocztą/kurierem albo przekażemy je Wam podczas Festiwalu (w zależności od preferencji).
— Nagrody książkowe z autografami — będziemy je wysyłać po zakończeniu Festiwalu, podczas którego zbierzemy dla Was dedykacje. Możliwe będzie też odbiór osobisty.
— Termin realizacji nagród takich jak warsztaty, spotkania, wycieczki etc. — będziemy ustalać indywidualnie drogą mailową.
••• KONTAKT
Nasz adres e-mail, na który możecie kierować wszelkie pytania: [email protected]. Adres strony internetowej Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl. Jesteśmy też na Facebooku: www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival.
••• PATRON FESTIWALU
Zygmunt Haupt – „największy z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy” – zajmuje w polskiej literaturze miejsce osobne, jego twórczość pozostaje niemal bez precedensu. Pisarz, malarz, architekt. Urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester w USA. Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia pisarza we Francji. Skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz. Opowiadania Haupta, zapisane w pierwszoosobowej formie solilokwium, są stworzone z gęstych kadrów zarysowanych w pisarskiej i malarskiej wyobraźni. Wystarczał mu jeden epizod, by wejść w rzeczywistość tajemniczą, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a miejsca realne z wyobrażonym i zapamiętanym.
„Można rzec, że poniósł klęskę. Niemal zapomniany umarł na wygnaniu w dalekiej Wirginii. Za pierwszy amerykański kredyt kupił konia i nazwał go »Lisowczyk«. W biograficznym filmie o pisarzu jego przyjaciel mówi: »On w ogóle nie wyglądał jak pisarz. Wyglądał jak piekarz albo rzeźnik«. Był samotny. Samotność przenika jego pisarstwo. Samotność jest jego istotą, a minione jedynym tematem. Bo to są w ogóle rzeczy najważniejsze w literaturze: nasze życie, które nas opuszcza. Haupt nie ma sobie równych. Odkrył, czy też wynalazł język wskrzeszenia. Gdy opowiada swoje pozornie statyczne, pozbawione wyrazistej fabuły historie, przeszłość zmartwychwstaje. Nie będziemy mieli nic innego nad to, co przeżyliśmy. Nic innego nie jest warte uwagi. Czyta się Haupta i utracone powraca. Jakby się odnalazło drogę ocalenia. Czas, by Haupt powrócił. Myślę, że zwyczajnie jesteśmy mu to winni”. (Andrzej Stasiuk).
Foto © Magda Skrzeczkowska, Jacenty Spyra, Tomasz Stasiowski
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Location
Offers/auctions 63
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
10 zł
Sold: 19
30 zł
Sold: 46
50 zł
Sold: 76
80 zł
Sold: 3 out of 5
100 zł
Sold: 3 out of 3
100 zł
Sold: 23
110 zł
Sold: 1
130 zł
Sold: 3 out of 3
130 zł
Sold: 3 out of 3
130 zł
Sold: 3 out of 3
Powodzenia, trzymam kciuki!!! Chciałbym wpaść i usiąść w kącie....
Trzymam kciuki za festiwal i już się nie mogę doczekać!
Trzymam kciuki za festiwal!
Powodzenia!