id: bmwpm3

Na nowy, spokojny start dla Kobiety o pięknym sercu. Dobra karma też nigdy nie gubi adresu.

Na nowy, spokojny start dla Kobiety o pięknym sercu. Dobra karma też nigdy nie gubi adresu.

Our users created 1 167 712 fundraisers and raised 1 215 457 639 zł

What will you fundraise for today?

Description

PILNA POMOC POTRZEBNA.


Słuchajcie, moja wspaniała bliska koleżanka, znalazła się w bardzo kiepskiej sytuacji. Czeka ją eksmisja z mieszkania - mąż (są świeżo po rozwodzie) przypomniał sobie, że pragnie wrócić do Polski i ona z synem ma się wyprowadzić w trybie pilnym, bo mieszkanie należy do jego rodzicow. Dorota udała się zatem do urzędu i wszystkich instytucji po kolei celem uzyskania pomocy, lokum tymczasowego bądź komunalnego. Innymi słowy - jakiegokolwiek skrawka ziemi, który będzie mogła nazwać dla siebie i swojego syna, domem. Syn kończy właśnie 2 rok studiow w systemie dziennym, na ile może pomaga mamie pracując, gdy tylko ma taką możliwość. Dorota również pracuje od lat, niestety za najniższą krajową ciężko poszaleć. Standardowo, zamiast uzyskania pomocy/rady (rada pt. wynajmij sobie mieszkanie) stała się klasyczna ofiarą spychologii i pomocy nie uzyskała. Próbuje umawiać sie na spotkania z burmistrzem, ale i to pozostaje bez odzewu. Dorota musi wyprowadzić się do 1 maja, czasu jest BARDZO niewiele. Nie ma ani prawa jazdy ani auta, więc przeprowadzka daleko będzie ciężka logistycznie. 


Jeszcze krótki rys o tym, kim jest Dorota, bo to w tej całej historii jest kosmicznie ważne. 

Dorota od wielu wielu lat charytatywnie pracuje w najwiekszej w Polsce strony związanej z poszukiwaniami osób zaginionych. Jest filarem, wsparciem i aniołem wszystkich tych, którzy zwrócą się do niej z prośbą o pomoc i poświęca się temu zajęciu bez reszty. Tysiące godzin na podtrzymywanie na duchu rodziców, bliskich zaginionych/ofiar, poruszanie całego świata, by pomóc rozwikłać zagadkę i nakierować na właściwy trop. Współpracuje z wieloma grupami poszukiwawczymi, policja, nurkami... Mogę tak wymieniać bez końca. I to wszystko ZA DARMO. Dorota nigdy nic nie chciała w zamian, wystarczyło zwykle "dziękuję", by zobaczyć wzruszenie na jej twarzy i zdać sobie sprawę, że jest jedną z tych osób na mojej drodze, która namacalnie zmienia świat na lepsze i robi to, bo zwyczajnie kocha ludzi.

Oprócz tego jest też wspaniała mama, wielkim wsparciem dla swojego syna.

Obecna sytuacja kompletnie załamała Dorotę, a ja uważam ją za skrajnie niesprawiedliwa i ciężko mi patrzeć jak powoli się poddaje. Dlatego błagam Was o pomoc. Jeśli macie jakikolwiek pomysł jak pomóc, co można zrobić proszę ogromnie, abyście dali mi znać.


Tekst napisany przez Martę Jędrzejczyk.


w swoim imieniu dodam, jak wielu z nas Dorcia pomogła… jak zawsze wysłuchała i stawała na rzęsach, by odnaleźć osoby zaginione. Teraz to ona potrzebuje pomocy. Dobro wraca… zawsze.


.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 98

MM
Marilyn Monroe
10 zł
EF
Ewelina F
200 zł
AK
Aga
10 zł
JP
Asia
20 zł
MB
Monika Bucior
10 zł
AR
80 zł
AG
Arka
20 zł
MJ
Mjmjmj
7 zł
SK
Suma kosztów
100 zł
MG
Maga gat
100 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters