id: cmwdbx

Dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci

Dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci

11 152 zł from 100 000 zł
11%
197 days left
18 supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge a commission

Description

Czy wiecie, że w Polsce zdarza się, że matce odbiera się dziecko tylko dlatego, że jest nieletnia? Tylko dlatego, że przebywa w placówce - domu dziecka, zakładzie poprawczym, w których nie ma warunków, by pomóc jej w macierzyństwie, a dziecku zapewnić to, co najważniejsze na pierwszym etapie jego rozwoju - kontak z matką. Fundacja po DRUGIE, która pracuje z młodzieżą doświadczającą wykluczenia i bezdomności buduje pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Młode mamy i ich dzieci będą w nim bezpieczne.


Fundacja po DRUGIE zabiega o poprawę sytuacji nastoletnich rodziców, w szczególności młodych matek, które zachodzą w ciążę jako wychowanki placówek resocjalizacyjnych.


Polski system resocjalizacji nieletnich nie przewidział możliwości pobytu matek i dzieci w placówkach (zakładach poprawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych). W efekcie nieletnie dziewczęta, które rodzą dzieci wracają zwykle do swoich środowisk i przerywają proces resocjalizacji. Zdarza się również, że są rozdzielane ze swoimi dziećmi.


NIE POWINNO TAK BYĆ!!! 


W 2016 roku nasza organizacja otrzymała grant z Fundacji VELUX, który umożliwił rozpoczęcie prac nad budową pierwszego w Polsce domu dla matek i dzieci, który oferował będzie pracę resocjalizacyjną i wychowawczą przy jednoczesnym wspieraniu macierzyństwa. 


Dziś możemy się już pochwalić projektem naszego domu, który został opracowany przez architektów z pracowni WXCATo ma być dom inny niż wszystkie. Projekt zdecydowanie odbiega od istniejących w Polsce rozwiązań. Przede wszystkim zapewnia wszystkim mieszkankom intymność i prytatność, a to niestety nie da się zadbać w pełni w typowej placówce.


Abyśmy mogli otworzyć drzwi pierwszego w Polsce ośrodka dla nieletnich matek i ich dzieci potrzebujemy pomocy.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Contributors 18

MM
Many Mornings
10 000 zł
R
RS79
300 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
95 zł
JK
Jakub Kozłowski
70 zł
Z
Zoo
70 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

704 773 whip-rounds

and collected

474 448 729 zł

What are you collecting for today?