id: 9kswkm

STWÓRZ RAZEM Z NAMI KOLEJNY FILM VR NA PODSTAWIE EWANGELII W MIEJSCU SŁOWA!

STWÓRZ RAZEM Z NAMI KOLEJNY FILM VR NA PODSTAWIE EWANGELII W MIEJSCU SŁOWA!

Our users created 1 178 049 fundraisers and raised 1 231 430 428 zł

What will you fundraise for today?

Description

STWÓRZMY RAZEM KOLEJNY FILM - EWANGELIĘ W VR!


Historia Miejsca Słowa


W 2021 roku stworzyliśmy pierwszą scenę z Ewangelii w technologii VR. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ technologia ta dopiero zaczyna się rozwijać na świecie. Przyświecał nam wspólny cel - chcieliśmy, aby każdy mógł spotkać się z Jezusem twarzą w twarz, przenieść się w czasie i w nowy sposób przeżyć Ewangelię.


Rozpoczęliśmy prace nad kolejną sceną Ewangelii w technologii VR. Dzięki Waszym wsparciu udało się uzbierać 80 tysięcy złotych na kolejną produkcję filmu w technologii VR. Brakuje nam jeszcze 60 tysięcy, abyśmy mogli rozpocząć produkcję i realizować misję Miejsca Słowa!

qx6a6VfQim5EhQPE.png

Pierwsza produkcja trwała cztery miesiące, a w organizację zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Na potrzeby filmu wybudowaliśmy wieczernik, zaangażowaliśmy aktorów, a we współpracy z biblistami stworzyliśmy stroje, ceramikę i potrawy z czasów życia Jezusa. Operator wraz ze specjalistyczną kamerą VR przyjechał do nas z Holandii.


Cały film powstał dzięki darowiznom prywatnych osób i ogromnemu zaangażowaniu specjalistów, którzy włożyli całe serce, aby jak najwierniej odzwierciedlić realia tamtych czasów.


W kolejnych miesiącach rozpoczęliśmy organizację pokazów w Polsce. Zależało nam, aby doświadczenie VR nie było jedynie ciekawostką technologiczną, lecz realnym przeżyciem Ewangelii. Na każdym pokazie wydzielaliśmy przestrzeń na przygotowanie, wyciszenie, medytację nad fragmentem z Pisma Świętego, a następnie w drugim pomieszczeniu można było doświadczyć Ewangelii w VR.


2022 roku zorganizowaliśmy 30 pokazów w Polsce, w których wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. Entuzjazm ludzi sprawił, że z biegiem czasu zespół organizacyjny zaczął się powiększać, a my otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań z różnych stron kraju. Pokazy odbywały się głównie w parafiach. Bardzo chcieliśmy, aby to doświadczenie było dostępne dla wszystkich, dlatego w 2023 roku otworzyliśmy pierwsze stacjonarne Miejsce Słowa w Poznaniu, otwarte pięć dni w tygodniu. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, a z darowizn udaje nam się utrzymać lokal i pracowników.

Xn8RXIXJvTeHDl6N.png

Produkcja nowej sceny z Ewangelii

Tym razem chcielibyśmy przenieść do wirtualnej rzeczywistości scenę uzdrowienia ślepca pod Jerychem. Obecnie trwają konsultacje z biblistami oraz historykami, aby jak najwierniej oddać to, co miało miejsce 2000 lat temu.


Aplikacja

W Miejscu Słowa nie chcemy nikogo wykluczać. Pragniemy, aby każdy miał możliwość doświadczenia spotkania ze Słowem dzięki Ewangelii w VR. Chcemy docierać do wszystkich z ewangelicznym przekazem, dlatego planujemy stworzyć aplikację do doświadczania Miejsca Słowa w swoim domu. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł posłuchać muzyki medytacyjnej, czytać Słowo Boże i doświadczać "Ostatniej Wieczerzy" oraz kolejnych produkcji w technologii VR. Wystarczy, że posiadasz w swoim domu gogle VR i telefon z dostępem do internetu - Miejsce Słowa znajdzie się u Ciebie!


Każda wpłata przybliża nas do realizacji i za każdą dziękujemy. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się jeszcze w tym roku stworzyć nowy film VR na podstawie Ewangelii. 


Z Bogiem!

Fundacja Miejsca Słowa

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 22

MB
Monika
20 zł
 
50 zł
 
Hidden data
200 zł
MM
Mateusz Magnuszewski
1 150 zł
AG
Agata
10 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
15 zł
AR
Archer
1 000 zł
KF
Kinga F
125 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!