id: uervae

Gwiazdka dla Peru 2

Gwiazdka dla Peru 2

25 156 zł 
from 40 000 zł
62%
ended 15.01.2022
151 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Kochani,

mija już rok, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy świąteczną akcję pomocową dla najuboższych mieszkańców Peru, dotkniętych przez ogólnoświatową pandemię.


Tak jak przed rokiem, tak i teraz chcemy wspomóc potrzebujące rodziny mieszkające w slumsach stolicy Peru, Limy oraz sprawić, by i tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były dla nich radosne i pełne nadziei. Pragniemy podarować im to, co najpotrzebniejsze, a dla nich –Peruwiańczyków– za drogie do zdobycia w tych trudnych czasach, m.in. podstawową żywność i produkty pierwszej potrzeby. Pragniemy przy tej okazji także – podarować im na świąteczny stół coś pysznego: tradycyjnie takim bożonarodzeniowym smakołykiem uwielbianym przez dzieci w Peru jest paneton- drożdżowa babka z rodzynkami i chocolatada –ciepły czekoladowym napój. To tak mało, a takie ważne!!

 

Rok temu, gdy Peru było w samym środku pandemicznego zmagania, setki tysięcy rodzin znalazło się na skraju nędzy: głód, brak pracy i obowiązkowe wielomiesięczne zamknięcie - pozostawieni sami sobie, bez wsparcia skądkolwiek byli bezradni wobec wirusa, a jeszcze bardziej- wobec głodu. Dzisiaj kraj zaczyna podnosić się z pandemicznej zapaści, dzieje się to jednak bardzo, bardzo powoli. Dotkliwy kryzys ekonomiczny i sanitarny uderzył szczególnie w ludzi najuboższych. 

Nadal tysiące rodzin żyje na skraju nędzy, w obawie o nadchodzące jutro.

 

Z Waszą pomocą i okazanym sercem zeszłoroczna "Gwiazdka dla Peru" zaowocowała prawie 7-ma tonami żywności! To bardzo dużo, prawda?!! Przekazaliśmy kilkaset paczek z żywnością konkretnym, ubogim rodzinom, a także wsparliśmy trzy stołówki (wydające codziennie obiady dla tych, których pandemia pozbawiła pracy i jakichkolwiek środków do życia), z czego zostało przygotowanych ponad 7 tysięcy ciepłych posiłków. To wszystko dzięki Wam i Waszej pomocy! 

 

W tym roku również zależy nam bardzo na tym, by Ci najbardziej potrzebujący nie cierpieli głodu podczas Świąt Bożego Narodzenia. A potrzeby w Peru, w pustynnej Limie nadal są ogromne.

 

Dlatego już dziś, gdy powoli zaczynamy wchodzić w świąteczny nastrój i wybieramy prezenty dla najbliższych, pomyślmy i o tych, którzy nie mają na kogo liczyć. Każdy z nas może otoczyć troską potrzebujących po drugiej stronie globu! 


Więc ponownie - zapraszamy Was i prosimy o włączenie się w to dzieło.

Naszą formą pomocy nadal pozostają paczki żywnościowe. Sprawmy, by te Święta dla wielu rodzin w Peru były piękne i niezapomniane!! 

 

Koszt takiej paczki z żywnością –to 60 zł, a specjalnej świątecznej z panetonem –80 zł. 

 

Relacje z naszych działań w Peru tak jak dotychczas będziemy publikować na Facebooku: Pomoc dla Peru (tutaj). Prowadzimy tam także licytację kolorowych upominków z Peru - taki unikalny prezent dla naszych bliskich wart jest tyle co chleb i radość na twarzy jakiejś rodziny w Peru...

 

Niech w tym roku tradycyjne wolne miejsce przy stole, zajmie ktoś ubogi z odległego Peru. Bo tak samo jak my – pragnie spokojnych, zdrowych Świąt przy wspólnym posiłku z rodziną. Dzielmy się dobrem, bo warto - ono nas ubogaca!

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 151

JO
Joanna Okraska
50 zł
 
Hidden data
80 zł
KI
kasia idziak
200 zł
 
Hidden data
80 zł
ŚB
ŚWIAT BEZ WAD
4 000 zł
 
Hidden data
250 zł
TM
Teresa Mitan-Szymańska
50 zł
IL
Izabela Leżańska
hidden
ED
Ewa Dziga
30 zł
 
120 zł
See more

Comments 28

 
2500 chars
 • AL
  Ania Lis

  2breloczki,dlugopis, bransoletka +kw

  135 zł
 • KK
  Katarzyna Kęsek

  20 sztuk cake pops w czekoladzie

  80 zł
  • Anna Katarzyna Jawor

   Dziękuję bardzo za wsparcie dla naszej akcji pomocowej dla potrzebujących w Peru! Niech te wylicytowane smakowitości smakują podwójnie! Wesołych i pełnych radości i błogosławieństwa Świąt!!

 • PD
  Paweł

  Wpłata za aukcje - ceramiczny aniołek z Peru

  40 zł
 • MK
  Marta Kubiak

  Rękawiczki szare

  65 zł
  • Anna Katarzyna Jawor

   Dziękujemy bardzo za udział w naszej licytacji i za wielkie serce! Bardzo Martuniu dziękuję za Twą pomoc na grupie i serce pełne miłości dla Peru i jego potrzeb! Wesołych, pełnych błogosławieństwa Świąt!

 • MK
  Marta Kubiak

  Szopka jednoczęściowa rodzina

  100 zł
 • See more

Our users created

795 062 whip-rounds

and collected

610 611 946 zł

What are you collecting for today?