id: 6zfmxx

Na drugą płytę i klip grupy Hajda Banda / Гайда Банда!

Na drugą płytę i klip grupy Hajda Banda / Гайда Банда!

Our users created 1 177 566 fundraisers and raised 1 230 202 337 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Żarty na bok! Oficjalnie i na poważnie. Prosimy: pomóżcie nam wydać płytę nr 2! Niepraudzivaja Hajda Banda. Startujemy dziś. Spodziewajcie się w kolejnych tygodniach nowych atrakcji - warsztatów, unikalnych przedmiotów i nowych nagrań...

  Wszystko o nas - hajdabanda.pl


  Zdjęcie - Sabina Rogozińska - Studio Radioaktywni, Gorzelnia k. Częstochowy, 2023-10-18

  hJMyJcwHrmzUv1q2.jpg


  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jesteśmy Hajda Banda / Гайда Банда - podlaski bigband w Twoim głośniku! Nagraliśmy drugą płytę i prosimy Cię o wsparcie jej wydania! Chcemy aby płyta Niepraudzivaya ukazała się przed końcem 2025 roku. Pomożecie?


💿 Chcemy wydać album na płycie CD, być może także w innych formatach i chcemy aby była dostępna w Internecie. Przygotujemy też wideoklip promujący jeden z utworów. Zrealizowaliśmy już dwie sesje nagraniowe. Przed nami postprodukcja dźwięku, przygotowanie szaty graficznej i videoklipu, tłoczenie i akcja informacyjna wokół premiery. Udostępnij zrzutkę, przekaż informacje znajomym i wpłać, abyśmy mogli zrealizować nasze marzenie! Diǎkujemo! ❗ Sprawa prosta jak duha, kiń zlotuvku dzisiaka!


❓ Co to za "banda", ta "Hajda Banda"? A szto za chren, taja „banda”?

🎻 Do artystycznego życia powołała nas latem 2021 roku Daria Butskaya, realizująca stypendium “Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Muzyka ludowa pasjonuje nas wszystkich od wielu lat. Jesteśmy zespołem białorusko-polskim, wierzymy w ponadczasową urodę akustycznego grania, ufamy mocy dobrych sąsiedzkich relacji.

🔊 Zagraliśmy 70 koncertów - w Polsce i kilka poza jej granicami. Występowaliśmy na dużych festiwalach folkowych, wiejskich świetlicach, miejskich klubach i w Filharmonii. 15 maja 2022 roku zdobyliśmy III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Бог тройцу любіць i my też!

💿 24 lutego 2023 roku ukazała się nasza pierwsza płyta zatytułowana Hajda! Radiowe Centrum Kultury Ludowej uznało ją jako jeden z 10 najlepszych polskich albumów z muzyką folkową roku 2023! Jej wydanie było możliwe dzięki wsparciu 122 wspierających na zrzutka.pl, Związkowi Artystów Wykonawców STOART oraz Polskiemu Radiu.

🎧 Hajda Bandę tworzą: Daria Butskaya - skrzypce, śpiew; Nika Jurczuk - skrzypce, śpiew; Mateusz Dobrowolski - bęben obręczowy; Paweł Iwan - cymbały, śpiew; Kuba Zimończyk - harmonia trzyrzędowa, śpiew. Byliśmy/jesteśmy związani z wieloma grupami folkowymi, jak projekty Bahato i Indawoods, Orkiestra Taneczna Bonanza, Duality czy R.U.T.A.

⭐ Płytę Niepraudzivaya nagraliśmy z udziałem gości - szczegóły zdradzimy najpierw na Czacie Darczyńców. :) Autorami zdjęć dokumentujących powstawanie drugiej płyty są Michał Kalita, Karolina Majewska oraz Sabina Rogozińska. Dziękujemy za Waszą pracę!

Chcemy dotrzeć z naszą muzyką jak najszerzej, dlatego znajdziesz nas na facebooku, TikToku, instagramie, bandcampie, twitterze, a nawet LinkedIN'ie.


❓ A co ja będę z tego miał? Sztościka dajete mu͡ocnoho?

💪 Bez Twojego wsparcia ta płyta się nie ukaże. Poszukujemy zewnętrznych sponsorów i partnerów, ale to długi proces. Twoja pomoc jest super istotna!

💬 Dla osób które nas wspierają utworzyliśmy specjalny Czat Darczyńców na którym dzielić będziemy się wszystkimi nowinkami z przygotowań do premiery i z życia zespołu. Jeśli zdecydujesz się na próg z płytą jako nagrodą, to wyślemy ją do Ciebie na wiele dni przed oficjalną premierą. Usłyszysz nasze dźwięki jako pierwszy! Ty ne dumaj, pośpieszaj, ǔznaharodu atrymaj! Przygotowaliśmy także kilka zupełnie unikalnych, jedynych w swoim rodzaju gadżetów. I będzie ich jeszcze więcej!


❓ A skul Wiete je?

Mieszkamy w Warszawie, Krakowie, Rybniku i Bielsku Podlaskim i uwielbiamy dawny tradycyjny wiejski repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi. Gramy i śpiewamy go tak, jak umiemy najlepiej. 


❓ A co to za muzyka? A szto wy tam hrajete, jakojeś disko?

🎵 Możesz wytiahnuti muzykanta z Pudlaša, ale nie wytiahnesz Pudlaša z muzykanta. Gramy dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej. Pieśni białoruskie i "po swojomu" (po podlasku). Czasami utwory znad Buga albo z bagien Polesia. Jak oceniła czterolatka z Białegostoku: “Hajda Banda grała pięknie jak gwiazda na niebie, wesoło, radośnie.", a jak powiedział 92-letni mieszkaniec wsi Dubicze Cerkiewne - gramy "jak koliś" (jak dawniej).

Wiera Grygoruk, Anastazja Michalczuk, Wiktor Wołkowycki, Adolf Żukowski, S. V. Malenczyk - to lista gwiazd dawnej muzyki pogranicza, których twórczość inspirowała nas do przygotowania materiału na płytę Niepraudzivaya.


❓ Na co pójdą moje pieniądze? A de propadut moje doroheńkije hroszy?

Wpłacone środki posłużą do opłacenia kosztów postprodukcji nagrań, przygotowania oprawy graficznej, tłoczenia płyty, wysyłki do darczyńców i promocji. Przygotujemy też specjalny wideoklip promujący jeden z utworów. Bardzo dziękujemy za Twoją pomoc!


🤍❤️+🤍❤️🤍 Sądzimy, ze ten cel uda nam się osiągnąć! To jak? Pomożecie?

Znajdziecie nas na facebookuTikTokuinstagramiebandcampietwitterze, a nawet LinkedIN'ie. Wszelkie propozycje od potencjalnych partnerów, sponsorów i patronów medialnych prosimy kierować na naszego maila - [email protected]


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 22

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Active created by Organiser:
Subscriptions
Czat darczyńców Hajda Banda / Гайда Банда
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Zaprosimy Cię na specjalny serwer na discordzie, na którym będziemy dzielić się wszystkimi nowinkami z przygotowań do pr...
10 zł

Sold: 3

Electronics & Music • Music
Niepraudzivaya w wersji cyfrowej
Dziękujemy! Przygotowaliśmy dla Ciebie naszą drugą długogrającą płytę w wersji cyfrowej do pobrania oraz dostęp do Czata Darczyńców
40 zł

Sold: 9

Electronics & Music • Music
Dedykacja na żywo!
Dziękujemy! Zadedykujemy dla Ciebie wybrany utwór podczas najbliższego koncertu lub potańcówki wg Twojego wyboru. Lista imprez tutaj. Doskonała okazja...
50 zł

Available 22 pcs.

Electronics & Music • Music
Obie płyty Hajda Banda / Гайда Банда w wersji cyfrowej!
Mamy dla Ciebie naszą pierwszą długogrającą płytę Hajda! w wersji cyfrowej oraz, jak tylko powstanie, drugi album Niepraudzivaja Hajda Banda do pobran...
60 zł

Sold: 2

Electronics & Music • Music
CD Niepraudzivaya z wysyłką w kraju
Egzemplarz naszej drugiej płyty Niepraudzivaya wyślemy prosto do Ciebie! Ponadto otrzymasz pliki cyfrowe płyty i dostęp do Czatu Darczyńców. Dzięki!
66 zł

Sold: 11 out of 111

Electronics & Music • Music
2xCD: Hajda! i Niepraudzivaya z wysyłką w kraju
Egzemplarz naszej drugiej płyty Niepraudzivaya oraz egzemplarz płyty Hajda! wyślemy prosto do Ciebie! Ponadto otrzymasz pliki cyfrowe i dostęp do Czat...
100 zł

Sold: 10 out of 33

Electronics & Music • Music
CD Niepraudzivaya z wysyłką na świat
Egzemplarz naszej drugiej płyty Niepraudzivaya wyślemy w świat - prosto do Ciebie! Ponadto otrzymasz pliki cyfrowe płyty i dostęp do Czatu Darczyńców....
111 zł

Available 111 pcs.

Electronics & Music • Music
CD Niepraudzivaya z autografami - wysyłka w kraju
Podpisany szczerozłotym markerem egzemplarz naszej drugiej płyty Niepraudzivaya oraz niespodzianki wyślemy prosto do Ciebie! Ponadto otrzymasz pliki c...
122 zł

Sold: 8 out of 111

Electronics & Music • Music
2xCD: Hajda! i Niepraudzivaya z wysyłką w świat
Egzemplarz naszej drugiej płyty Niepraudzivaya oraz egzemplarz płyty Hajda! wyślemy prosto do Ciebie! Ponadto otrzymasz pliki cyfrowe i dostęp do Czat...
133 zł

Available 33 pcs.

Tickets & Vouchers • Concert
Oględziny w miejscu zbrodni
Zapraszamy Ciebie i osobę towarzyszącą na nasz dowolny koncert. Dodatkowo - płyta w wersji cyfrowej oraz Czat Darczyńców w pakiecie. Do zobaczenia!
150 zł

Sold: 2 out of 10

Posts for rewards (donator-only content) 1

Exclusive content for Donators who donated above the limit of 10.00zł 1

Discord darytielou Hajda Banda / Гайда Банда

To access the post buy the reward or if you already have it.

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 63

TD
Tomisław
100 zł
AS
100 zł
KD
Kinga D.
45 zł
PS
Paulina Szczęsna
147 zł
RB
Raman But-Husaim
60 zł
TS
Tomasz Sychowiec
100 zł
AD
Nasta D.
100 zł
PP
Patka Polek
60 zł
KR
Katarzyna R
66 zł
MB
Mikita Belahlazau
400 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters