Wsparcie etiudy filmowej
Wsparcie etiudy filmowej
Our users created 1 226 246 fundraisers and raised 1 348 248 983 zł
What will you fundraise for today?
Description
Szanowni Państwo, miłośnicy kina, literatury, sztuki i dobrej rozrywki,
w sierpniu wchodzimy na plan krótkiego metrażu, który jest rocznym filmem w ramach studiów reżyserskich w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ w Katowicach.
Fabuła, to trzymająca w napięciu historia o walce silnej kobiety z grupą bardzo nieprzyjemnych gości, oparta na motywach powieści Josepha Conrada pt. “Zwycięstwo”.
Opiekunem artystycznym projektu jest prof. dr hab. Filip Bajon.
Joseph Conrad tworzył swoją literaturę z ogromną fantazją i wielki rozmachem, co sprawia, że stoi przed nami bardzo wymagające zadanie. Wymagające nie tylko artystycznie, ale i finansowo. Z tego też powodu chcieliśmy zachęcić Państwa do wsparcia naszego filmu.
Każdy z Was może być naszym Mecenasem i znaleźć się na napisach końcowych filmu!
źródło: shotdeck: Neruda
Dlaczego warto nas wesprzeć?
Ponieważ chcemy zrobić ten film na jak najwyższym poziomie. Do tego potrzebny jest (bardzo drogi) sprzęt i nakład pracy wielu osób, którym chcielibyśmy godziwie zapłacić. Zależy nam nie tylko na wspaniałej historii i pięknych zdjęciach, ale także jak największym komforcie pracy zaproszonych przez nas przezdolnych współpracowników i wspaniałych, profesjonalnych aktorów.
źródło: shotdeck: Teen Spirit
Każda ze wspierających osób zostanie cząstką tego filmu - specjalnie podziękujemy jej w napisach końcowych.
źródło: shotdeck: Neruda
O czym będzie ta historia:
MARTA kiedyś była tancerką, ale ze względu na swojego męża, trzydzieści lat temu rzuciła ten zawód i zaczęła prowadzić z nim mały hotel. Mąż dwa lata temu umarł, zostawiając Marcie zadłużony hotel w ruinie. Teraz to miejsce stara się przejąć JONES, który wraca odebrać swój dług. Jones czuje się już jak właściciel hotelu i wraz z podstępnym ZANGIACOMO uprzykrza życie Marcie, chcąc ją zniechęcić do prowadzenia tego miejsca. Marta robi co może, żeby nie dać za wygraną, bo w końcu jedyne co ma, to ten hotel…
źródło: shotdeck: No country for old men
źródło: shotdeck: The lure
Twórcy:
REŻYSER I SCENARZYSTA / Michał Łukowicz
Z wykształcenia prawnik i polonista (doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo). Na co dzień student reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach i nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach kina niezależnego (za filmy Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat oraz Berhavert) i paru nagród za swoje teksty dramatyczne. Jego poprzedni szkolny film bierze udział w konkursie filmów krótkometrażowych 49. FPFF W Gdyni.
fot: Scenofotografia Tomasz Majewski
WIĘCEJ INFORMACJI:
https://adit.art.pl/autorzy/lukowicz-michal
AUTORKA ZDJĘĆ / Kaja Struszczyk
Studentka II roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Jest autorką zdjęć do krótkometrażowych etiud fabularnych. Poprzednia współpraca z reżyserem, Michałem Łukowiczem, zaowocowała pokazem filmu na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, a także kwalifikacją do konkursu filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W wolnym czasie zajmuje się fotografią uliczną, interesuje się historią sztuki oraz zapętla na słuchawkach Maanam.
DRUGI REŻYSER I REŻYSER OBSADY / Maciej Omylak
Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent kursu Scenariuszowego SCRIPT organizowanego przez Fundację Szkoła Wajdy i Wajda Studio (2021). Jego sztuka „Nic się już nie wydarzy” znalazła się w półfinale 13. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Dramaturg spektakli „Helgi, syn Jóna” (reż M. Streker, Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, 2023) oraz „Na borg” (reż. M. Streker, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku). Publikował w Kwartalniku Kulturalnym „Opcje" oraz w „Notatniku Teatralnym". W latach 2019 - 2023 zastępca dyrektora Festiwalu Nowe Epifanie. Od listopada 2021 roku asystent artystyczny w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu.
SCENOGRAFKA I KOSTIUMOGRAFKA / Kinga Kostoń-Hayatullah
Studiowała scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2021 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem oraz została odznaczona Medalem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. W swym dorobku posiada zarówno liczne asystentury, m. in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Śląskim w Katowicach, jak i samodzielne realizacje scenografii i kostiumów m.in. w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz w filmach i etiudach. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, jej prace prezentowane były również na Praskim Quadriennale w 2019 roku. Dyplom „Pokora” zdobył wyróżnienie we wrocławskim konkursie na Najlepsze Dyplomy Scenografii Uczelni Artystycznych oraz był prezentowany w Muzeum Śląskim.
W swojej twórczości łączy nowoczesne formy z historycznymi elementami, inspirują ją struktury, etniczność i moda.
MONTAŻYSTA / Tomasz Tański
Montażysta filmowy, twórca video. Doświadczenie telewizyjne zdobył, pracując jako operator dla polskich stacji, m.in. Polsat, TVP Sport. W latach 2016 - 2023 związany z Festiwalem Nowe Epifanie. W swojej pracy zaangażowany w działalność społeczno-kulturalną: współpraca z kolektywem dj’skim MESTIÇO oraz stowarzyszeniem Radio Kapitał. Jako członek kolektywu teatralnego Sweet Spot rezydent artystyczny na festiwalu teatru dokumentalnego Sopot Non Fiction w 2022 roku.
KIEROWNICZKA PRODUKCJI / Julia Władacz
Wszystko wszędzie na raz, ale nawet offline pozostaje w zasięgu
KIEROWNICZKA PRODUKCJI / Magda Łukowicz
Z zawodu i z powołania kadrowa w międzynarodowej korporacji, hobbystycznie kierowniczka produkcji
w rolach głównych:
MARTA / Judyta Paradzińska
Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie – filii we Wrocławiu aktorka Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Uznanie krytyków i rzesze nagród przyniosła jej kontrowersyjna rola Lady Makbet w Makbecie Williama Szekspira w reżyserii Mai Kleczewskiej. W rankingu „Polityki” (nr 32/2002) znalazła się wśród 34 najlepszych polskich aktorów.
fot: Teatr Opole
JONES / Artur Paczesny
Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu) w 2005 roku. Aktor Bałtyckiego teatru Dramatycznego w Koszalinie w latach 2005-2018. Od 2020 aktor Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Zdobywca nagrody za główną rolę męską na 48. FPFF w Gdyni w 2023 roku (“Tyle co nic”).
fot: Teatr Opole
ZANGIACOMO / Michał Majnicz
Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2002). Tuż po dyplomie zaczął pracować w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, od 2007 pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od 2013 należy do zespołu Starego Teatru w Krakowie. Grał w opolskim Eko-Studio, Teatrze ZL w Tarnowskich Górach, bydgoskim Teatrze Polskim i Teatrze Śląskim w Katowicach.
fot: Narodowy Stary Teatr
okładka zrzutki: kadr z filmu Tender Mercies https://www.imdb.com/title/tt0086423/
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Jedziemy z tym!
Powodzenia!